Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lukas_P

Komputer + iAudio ??

Recommended Posts

Zacznę od krótkiego wstępu
Zwykle słucham muzyki korzystając z miniwieży Sony jako CD podłączonej do wzmacniacza. Wymiana zwykłęgo kabla RCA na RCA Klotza nieco poprawiła dźwięk, zmiana kabla głośnikowego na 4x4mm Klotza zrewolucjonizowała mój dźwięk i myślałem że wszystko jest cacy. Wybierając się kiedyś do domu, nie chciało mi się zabierać ze sobą tego wszystkiego na 2 tylko dni ustawiłem sobie iAudio dawał moim Grado dźwięk jak najbliższy temu, który oferuje CD + wzmak. Pewnego podłączyłem tak ustawionego iAudio do wzmaka przez byle jaki kabel jack-RCA (bo lepszego nie posiadam) i NIE WIERZYŁEM swoim uszom.

Dźwięk i tak był znacznie bardziej dynamiczny i szczegółowy niż z tego CDka z miniwieży, zadziwiająca stereofonia... Kupując iAudio wiedziałem że są to jedne z najlepszych (o ile nie najlepsze) pod kątem jakości dźwięku odtwarzaczy ale nie sądziłem że aż tak. Teraz wprost nie mogę przestać słuchać swoich ulubionych kawałków Toola czy Metallici, wszystko FLACi z oryginalnych CDków zgrane CDexem. Jednak odtwarzacz ma tylko 4GB pamięci i ciągłe wgrywanie/usuwanie obszernych (ok 500MB) albumów jest niewygodne.

Niestety jako student nie mogę sobie na razie pozwolić na rozwiązanie dobry DAC + ewentualnie sqeezebox czy chociażby porządną zewnętrzną dźwiękówkę dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy jest może oprogramowanie pozwalające wykorzystać iAudio jako zewnętrzną kartę dźwiękową USB albo soft do iAudio pozwalający odtwarzaczowi na korzystanie z zasobów z dysku komputera ?
Sygnał cyfrowy szedłby po USB a analogowy wyjściowy po kablu RCA klotza który posiadam (tylko jakąś 'prawie bezkablową' przejsciówkę jack-RCA musiałbym wykombinować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×