Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zacznę od krótkiego wstępu
Zwykle słucham muzyki korzystając z miniwieży Sony jako CD podłączonej do wzmacniacza. Wymiana zwykłęgo kabla RCA na RCA Klotza nieco poprawiła dźwięk, zmiana kabla głośnikowego na 4x4mm Klotza zrewolucjonizowała mój dźwięk i myślałem że wszystko jest cacy. Wybierając się kiedyś do domu, nie chciało mi się zabierać ze sobą tego wszystkiego na 2 tylko dni ustawiłem sobie iAudio dawał moim Grado dźwięk jak najbliższy temu, który oferuje CD + wzmak. Pewnego podłączyłem tak ustawionego iAudio do wzmaka przez byle jaki kabel jack-RCA (bo lepszego nie posiadam) i NIE WIERZYŁEM swoim uszom.

Dźwięk i tak był znacznie bardziej dynamiczny i szczegółowy niż z tego CDka z miniwieży, zadziwiająca stereofonia... Kupując iAudio wiedziałem że są to jedne z najlepszych (o ile nie najlepsze) pod kątem jakości dźwięku odtwarzaczy ale nie sądziłem że aż tak. Teraz wprost nie mogę przestać słuchać swoich ulubionych kawałków Toola czy Metallici, wszystko FLACi z oryginalnych CDków zgrane CDexem. Jednak odtwarzacz ma tylko 4GB pamięci i ciągłe wgrywanie/usuwanie obszernych (ok 500MB) albumów jest niewygodne.

Niestety jako student nie mogę sobie na razie pozwolić na rozwiązanie dobry DAC + ewentualnie sqeezebox czy chociażby porządną zewnętrzną dźwiękówkę dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy jest może oprogramowanie pozwalające wykorzystać iAudio jako zewnętrzną kartę dźwiękową USB albo soft do iAudio pozwalający odtwarzaczowi na korzystanie z zasobów z dysku komputera ?
Sygnał cyfrowy szedłby po USB a analogowy wyjściowy po kablu RCA klotza który posiadam (tylko jakąś 'prawie bezkablową' przejsciówkę jack-RCA musiałbym wykombinować)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...