Skocz do zawartości

sprzęcik


kaczor16

Recommended Posts

witam.. chciałbym sie troche pobawic jakimś sprzęcikiem.. posiadam :
- stereo mixer SA-100 (Sound & Graft Conrad),
- stereo amplifier WS 350 (Unitra),
- belt drive electronic control GS 464,

i nie mam pojęcia jak to podłączyc, co kupic do tego bo zapewne to za mało icon_smile.gif , jakie głośniki itd.. prosze o rady.. z góry dzięki
pozdro


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mikser to co to jest w sumie??? Chodzi o taki mikser jak się używa w studiach, equalizer czy może jeszcze coś innego (jak nie wiesz to dodaj fotkę)??? Wzmacniacz i gramofon podłączasz oczywiście do prądu icon_wink.gif Kabelek z gramofonu idzie do PHONO we wzmacniaczu. Do tego potrzebujesz jakieś kolumny, pytanie ile chcesz wydać i jakie masz pomieszczenie.

Jak już skompletujesz wszystko to trzeba jeszcze skalibrować gramofon (poradnik) i wyczarować jakieś winyle, które będziesz odtwarzał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



http://allegro.pl/item887675994_soundcraft...ep_allegro.html jest to dokładnie taki mikser. icon_smile.gif może narazie bez tego gramofonu chodzi o to żeby wzmacniacz, ten niby mixer i jakiś odtwarzacz ze sobą połączyc.. jeżeli nic z tego nie da się zrobic no to planuję kupic coś lepszego do 2000 zł. Tylko chciałbym sie zorientowac i pogadac z kimś doświadczonym co i jak.. jakąś konsoletke chciałbym fajną zakupic no i głośniki.. pomieszczenie hm narazie w domu bym sie tym pobawił, kto wie może kiedyś przeniose sie do jakiegoś lokalu. icon_wink.gif na parametrach sie jeszcze nie znam ale z wyglądu podoba mi się np http://allegro.pl/item907197228_gemini_cdm..._musicshop.html icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zatem są dwie kwestie, albo idziesz w sprzęt do domu i nie używasz tego miksera, albo decydujesz się na bardziej porfesjonalną/imprezową wersję i musisz wymienić ten wzmacniacz. Chodzi o to, że jak podepniesz wzmacniacz i mikser to będzie ci się dublować sterowanie głośnością co jest niewygodne i niepotrzebne. Póki co możesz sobie zrobić na próbę tak jak pisałem w poprzednim poście - przynajmniej zobaczysz czy gramofon i wzmak są sprawne.

Kwestia kolumn i CD mówiłeś coś o 2000zł pytanie co za to chciałbyś dostać i czy raczej nowe, czy używane??? Tak wogóle to czego oczekujesz? Chcesz wziąć się za DJkę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej "profesionalną wersję". Jakbyś mógł to napisz co dokładnie musze kupic żeby miec już konkretny sprzęt.. kolumny i CD raczej nowe. Czego oczekuje.. hm.. narazie chciałbym sie sprawdzic w roli dj'a, pobawic sie muzyką no i ogólnie zobaczyc jak to jest. Jeżeli coś z tego wyjdzie no to myśle że mógłbym powiązac z tym moją przyszłosc.. np. zaciągnąc sie do jakiegoś klubu . icon_smile.gif

powiedz mi jeszcze co sądzisz o tej konsolecie do której wysłałem Ci link ?

w sprawie gramofonu to zaraz go podłącze tylko powiedz mi czy można podłączyc głośniki z wieży??
Edytowano przez RoRo
korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolumny i CD nowe to pytanie jakie te kolumny, z jednej strony do domu nie wstawisz jakiś estradówek, ale z drugiej jak myślisz o jakiś imprezkach to nie mogą być monitorki icon_wink.gif

Ogólnie to wygląda tak DJ do grania w klubie/plenerze musi mieć mikser, źródła dźwięku (CD lub gramofony), końcówkę mocy i kolumny (estradowe). Do domu zaś wystarcza mikser, źródło dźwięku i słuchawki. Moim zdaniem powinieneś kupić sobie jakiś porządny secik 2xCD+mikser i słuchawki, a później zacząć myśleć o dużym sprzęcie nagłośnieniowym. Gemini to niezła firma, poza tym możesz obejrzeć sprzęt Reloop'a czy Numark'a i z trochę wyższej półki Denon DJ.

Słucham co o tym sądzisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


no to jeżeli chodzi o mikser to chyba jednak zdecyduję się na gemini.. CD i słuchawki jakie bys mi polecił? jakbyś mógł mi jakiś link przesłac to byłbym bardzo wdzięczny. Rozumiem że jak już bede miał ten mikser , CD to później tylko wystarczy wzmacniacz do tego dokupic i głośniki ? i powiedz mi czy będzie na tym możliwe nagrywanie muzyki którą sie miksuje??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daveese
Dlaczego odradzasz cały moduł 2CD+mikser??? To bardzo proste rozwiązanie, tanie, funkcjonalne i proste w transporcie. Moim zdaniem koledze kaczor16 powinno wystarczyć w 100%.

kaczor16
Muzykę oczywiście możesz nagrywać. Ten Gemini ma już zintegrowany dwa CDki icon_wink.gif Wystarczy potem końcówka mocy i kolumny. Słuchawki np. Denon DJ DN-HP500 czy AKG K518.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

końcówka mocy ? icon_smile.gif ile będzie kosztował wzmacniacz ? i kolumny ?


Końcówka mocy, bo kiedy mówisz o wzmacniaczu na ogół masz na myśli integrę, która ma przedwzmacniacz i końcówkę mocy. Jednak u ciebie za przedwzmacniacz robi mikser dlatego potrzeba ci tylko końcówki mocy.
Cenowo to może się kształtować bardzo różnie, ale myślę, że taki zestaw, który mógłby ci trochę posłużyć to koszt rzędu 2500-3000zł np. RELOOP X-Pro15 + Dominance 2002.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...