Skocz do zawartości

Jak najlepiej podlaczyc moje kino


kozlos

Recommended Posts

Witam

Na wstepie witam Was wszystkich i serdecznie pozdrawiam.

No wiec tak. Zdecydowalem sie na zakup mojego pierwszego kina domowego. Nie jest moze jakies wymarzone ale mam nadzieje, ze bedzie spelnialo moje oczekiwania (troche filmow, konsola Xbox 360, muzyka bardzo rzadko), pokoj mam niewielki bo moze z 15m2 , a sprzet i tak rozstawiony jest gdzies w kwadracie 3,5m X 3,5m.

Zakupilem nastepujacy sprzet:
Ampli : ONKYO TX-SR507
Głośniki : KODA AV-702 v2 + Subwoofer SW 1000 v2

Do tego planuje zakup odtwarzacza/nagrywarki HDD DVD. Zrezygnowalem z kupna odtwarzacza Onky DV 406 i planuje chyba zakup jakiej nagrywarki DVD HDD (do 800zł). Czy to madre posuniecie? Co najlepiej wybrac? CZy jednak lepiej zainwestowac w "czysty" odtwarzacz DVD nie nagryawrke. Nie ukrywam, ze nagrywarka jest bardziej atrakcyjna. Na co zwracac uwage przy zakupie? Jakie modele mozecie polecic??

Posiadam do tego TV Samsunga LCD (oczywiscie z HDMI) oraz konsole XBOX 360 (rowniez HDMI)

No wiec teraz glowne pytanie? Prosze Pomozcie:) Dodam, ze nie znam sie na tym kompletnie.
Jakie okablowanie musze do tego kupic. Chce aby wszystko bylo jak najlepiej z jak najmniejszymi stratami jak najwygodniej podlaczone. Ampli ma 4 wyjscia HDMI i jedno takie wejscie. Jak byscie proponowali mi to podlaczyc. Jakie kable kupic, jakiej firmy.

Z gory goraco Wam dziekuje i licze na fachowa pomoc.

I takie male pytanko , co sadzicie o mym zestawie? Czy w domu przecietnego uzytkownika, widza, sluchacza sprawdzi sie moje kino domowe? Czy zda egzamin. Rozumiem, ze jest to dosc budzetowy zestaw ale na cos "drozszego" nie bylo mnie stac

Jeszcze raz dziekuje

Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem ci, że twój zakup jest bardzo dobry i na pewno będziesz zadowolony icon_wink.gif Kupno nagrywarki też jest ok, o ile oczywiście będziesz ją wykorzystywał.

Co do kabli to głośnikowe na przód (front + center) 2x2,5mm, a na tył 2x1,5mm marki np. Oehlbach (podstawowy model z miedzi), albo trochę tańszy ALPHARD Da Vinci.
Łączeniówki potrzeba przynajmniej 3xHDMI (już razem z przyszłym odtwarzaczem/nagrywarką) i ewentualnie 2xOPTICAL (jeden do XBoxa, jeden do nagrywarki i jeden do TV <żeby przesłać sygnał audio do ampa>). Marki są raczej wtórne może być Ultralink, Wireworld, IXOS czy Monster, tak naprawdę ma być solidny i tyle (cenowo za HDMI/1m ok.75zł i OPTICAL/0,5m 40-50zł).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za blyskawiczna odpowiedz. A w kwesti podlaczenia jak to ma wyglac? Czy Nagrywarke, Konsole podlaczamy do ampli i dopiero z ampli laczymy TV. Przepraszam jesli pytanie okaze sie prostackie - ale przyznaje sie, nie mam o tym pojecia:)

Witam.

Dodam, ze zdecydowalem sie na zakup nagrywarki SAMSUNG'a model HR733 - mam nadzieje, ze to dobry wybor.

Chciałem jeszcze zapytac czym najlepiej podlaczyc subwoofer do amplitunera??

I czy mozecie polecic jakies miejsce , sklep, salon w Warszawie, gdzie dosc tanio dostane okablowanie do sprzetu.

I jest kwestia jeszcze stolika , poszukuje jakiegos by wymiarami odpowiadal do rozstawienia urzadzen ale wcale nie jest to takie latwe:) Owszem jest cos ale wszystko powyzej 1000pln - a to troche duzo icon_smile.gif

dzieki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest moze ktos na tym forum, kto sprzedaje okablowanie do sprzetu audio, tv etc?? Najlepiej z Warszawy, znajacy sie na rzeczy i pomocny przy wyborze.
Czekam na jakies info

Dzieki

Panowie a co sadzicie na temat tych kabli hdmi - troche zadziwia mnie ta bardzo niska cena, czy warto jest pchac sie w cos takiego?? Czy lepiej dolozyc pare zlotych i kupic cos potencjalnie lepszej jakosci. Czy widoczne beda jakies roznice?

http://www.ramtech.pl/-p-747.html

http://www.kablehdmi.pl/kabel-hdmi-xryx-15...-xbox-p-93.html

dzieki


I jeszcze jedno pytanko :

czy na pewno rozwiazanie kabla optycznego bedzie lepsze niz coaxial?? Przegladam rozne fora i ile forumowiczow tyle opinii. Dodam, ze kabel bedzie dosc zagiety, moze nie jakos bardzo ale bedzie tworzyl jakby polkole.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze jeszcze jednego posta aby "podbic" moj watek i moze tym samym uzyskac odpowiedz na pytania, ktore sa dla mnie wazne. Dzis przyszedl zestaw do mnie, chce juz zakupic kable ale dalej nie mam konkretnego pomyslu co do firm. Nie chce operowac w skrajnosciach czyt. : nie chce kabli za 10 zl ale tym za 100 tez raczej podziekuje o ile nie ma to znaczacej roznicy. Dlatego prosze o wskazanie konkretnych modeli, oczywiscie w miare mozliwosci.

JEsli chodzi o przewody glosnikowe to warto brac np Alphard DaVinci badz profigold, czy smialo mozna wziac nawet cos tanszego czy raczej to nie ma sensu. Dodam, ze na przody to bedzie po jakies 3 metry dlugosci. Tyl natomiast troche wiecej bo po jakies 8metrow. I czy rzeczywiscie na przod dac 2x2,5, a na tyl wystarczy 2x1,5 czy wszedzie dac 2x2,5. I czym podlaczyc subwoofer?


A jeszcze pytanko z innej beczki, tylne glosniki jak wysoko powinny byc rozmieszczone (generalnie mam 2 opcje albo 150 albo 190cm)

Dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Wiec przod 2.5 mm oehlbach centralny taki sam , tyl oehlbach 1.5 mm (mozesz dac na tyl taki sam kabel jak na przod , ale w formie oszczednosci 1.5 mm wpelni wystarczy ) Przy czym dobrym pomyslem jest kupienie zwyklaka z miedzi nawet z 5 zl/m i potem probowac z lepszymi markami . Hdmi da vinci ( xbox , tv ) sub rca ( belkin , profigold ,monster , van hool ile masz taki wybierz podalem w kolejnosci rosnacych cen ) No to tyle co do kabli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo!! Rzeczowo, konkretnie i na temat. Wielkie dzieki, bo opieram sie w duzej mierze na waszych wnioskach, opiniach etc przy zakupach sprzetu kd i innych pokrewnych. Zapoznam sie z cenami i na pewno cos wybiore. A tak jak kolega na poczatku pisal warto podpiac oddzielnie dvd przewodem optycznym do ampli??

Jeszcze raz wielkie dzieki!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości zgadzam się z geforce86 dodam tylko, że jeśli chodzi o głośnikówki to ALPHARDy spokojnie dadzą radę, a są tańsze od Oehlbacha. Zresztą jak pisał przedmówca warto kupić najpierw tani kabelek, a później próbować innych.

Kolumny efektowe powinny być na wysokości uszu słuchacza, ewentualnie daj na tych 150cm i pochyl je trochę w dół (w miarę możliwości).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to chyba zdecyduje sie na zakup glosnikowych firmy Alphard (sa dosc tanie). Hdmi pewnie tez wezme alpharda (choc zastanawiam sie nad tym VIVANCO, zwyciezcy testow KŚ link: http://www.komputerswiat.pl/media/142023/hdmi-tabela.pdf czy myslicie, ze to sciema , a wyniki uzaleznione sa od sponsorow??).

Tak jak polecales na poczatku zakupie jeszcze przewod optyczny do dvd - ampli. Do XBoxa odpuszczam, poniewaz duzo trzeba kombinowac aby jednoczesnie podlaczyc hdmi i optycznym. Ale rozumiem, ze nawet jak podlacze przewodem hdmi to dzwiek bede mial dekodowany, odbierany jako 5.1 tak ??

A czy to prawda, ze tylne glosniki powinny byc rozstawione szerzej niz przednie, czy to tylko mit??

Mozecie polecic jakies miejsce w Wawie, gdzie dosc tanio zakupie kabelki , pomijajac allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...