Skocz do zawartości

Sprzęt do 5 tys. złotych.


camereon

Recommended Posts

Witam;
Bardzo proszę o pomoc w zakupie sprzętu stereo do 5 tys. złotych. Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o te sprawy więc proszę o wyrozumiałość i zrozumiałe odpowiedzi. Słucham generalnie metalu i to takiego z tych cięższych i szybszych - do niedawna brak porządnego sprzętu mi nie doskwierał - miałem prehistoryczny ampliituner Kenwood R42L do tego jakieś dziwne kolumny Hifi Sound System typ Fire i odtwarzacz DVD Sony i jakoś na tym jechałem przez lata. Teraz nadarza się okazja, żeby coś kupić i nie chciałbym podjąć decyzji pochopnie. Słucham dużo muzyki z płyt CD, czasami z MP3 kompa. Zależy mi na tym
żeby uzyskać mini koncertowe brzmienie. Nie wiem czy taki efekt można uzyskać za 5 tys. w niewielkim pomieszczeniu 20 m2. Na początku chciałem kupić kino domowe Harman Kardon, (bardzo mi się podoba stylistyka tego sprzętu), ale mój kolega mi odradził zakup kina i poradził żebym szukał sprzętu stereo, bo ponoć uzyskam dużo lepszy efekt do słuchania audio. Proszę również o pomoc w doborze kabli i całej reszty osprzętu, która pozwoli na połączenie wszystkiego w całość i rozkoszowanie się np. najnowszą płytą Slayera ;-] Będę wdzięczy za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki, której słuchasz bardzo dobry byłby zestaw ROTEL + B&W, ale niestety na takowy trzeba mieć przynajmniej 6000zł. Jednak nie ma się czym martwić, wystarczy, że zmienimy elektornikę na Harman/Kardona i cena będzie oscylować wokół założonego budżetu. Proponuję:
H/K HK980
H/K HD980
B&W 685
Sprawa kabli jest dość skomplikowana, na początek powinieneś kupić sobie jakiś zwykły kabelek i samemu wypożyczać różne modele, aż znajdziesz taki, który będzie ci najbardziej odpowiadał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Rotel to znana i porządna japońska firma, a spory dział konstrukcyjny jest w Anglii.

W budżecie możesz się zmieścić z modelami serii 06 (wzmacniacz + CD) lub poszukac najnowszej seri 1520.
Poniżej link do aukcji nowego CD model RCD-06, za 2249zł
http://allegro.pl/item917348598_rotel_rcd_...tvmax_lodz.html
oraz wzmacniacza RA-06 za 2999zł
http://allegro.pl/item913960656_rotel_ra_06_krakow.html

Poza tym warto popatrzeć na posty w dziale STEREO i poczytać uważnie, bo sporo jest tematów związanych z kablami oraz ze sprzętem stereo za kilka tysięcy złotych.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan ciezkiego metalu i nie tylko proponuje jakiegos Rotela moze nawet serii RA04, nie ma takiej mocy jak 06 ale do malych monitorow nie musi miec, nie ma pilota ale w malym pokoju moze nie bedzie az tak niezbedny, do tego RCD06 na przyklad. A z kolumn to zalecalbym jakies o bardzo dobrej dynamice np Klipsh RB51 lub RB61 z drugiej strony B&W 685 sa bardziej wszechstronne co moze Ci sie przydac na przyszlosc jak zachce Ci sie kiedys posluchac czegos wiecej niz ciezkiego metalu:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
Kolega szukał całego zestawu za 5000zł ewentualnie za te 6000zł jak sam powiedział, ale wydanie na elektornikę 5250zł to trochę dużo w tym budżecie icon_wink.gif

camereon
Skoro piszesz, że 6000zł przejdzie to możesz się rozejrzeć za zestawem ROTELa, tylko, że w stosunku do propozycji RoRo zmieniłbym wzmaka na model niższy RA-04, bo inaczej na kolumny zostają grosze.
Pytanie tylko czy te 6000zł to już jest na wszystko czy na kable i inne akcesoria przeznaczysz jeszcze dodatkową partię kasy???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jako fan ciezkiego metalu i nie tylko proponuje jakiegos Rotela moze nawet serii RA04, nie ma takiej mocy jak 06 ale do malych monitorow nie musi miec, nie ma pilota ale w malym pokoju moze nie bedzie az tak niezbedny, do tego RCD06 na przyklad. A z kolumn to zalecalbym jakies o bardzo dobrej dynamice np Klipsh RB51 lub RB61 z drugiej strony B&W 685 sa bardziej wszechstronne co moze Ci sie przydac na przyszlosc jak zachce Ci sie kiedys posluchac czegos wiecej niz ciezkiego metalu:)


Bardzo Ci dziękuje. Oczywiście nie słucham tylko metalu....ale generalnie pod to dobieram sprzęt. W mój odtwarzacz wpada jeszcze muzyka poważna, muzyka popularna, hip-hop, chciałbym również żeby sprzęt działał również jako kino domowe, ale tu już nie mam żadnych wymagań. Generalnie chodzi mi o to żeby zestaw dawał radę przy metalu i poszczególne instrumenty brzmiały podobnie jak na koncercie czyli.... żeby aż zatykało icon_smile.gif Zapomniałem zaznaczyć, że generalnie słucham muzyki dość cicho, więc chciałbym żeby nie był to sprzęt który pokazuje pazura dopiero wtedy jak sąsiadom spadają kryształy z mebli icon_smile.gif


Na tą chwilę mam tylko 6 tys. inne akcesoria mogę dokupić dopiero w dalekiej przyszłości , więc chciałbym kupić już coś fajnego. Zdaje sobie sprawę, ze kwota nie rzuca na kolana...
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoja wypowiedź, zamiast pisać jeden post pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RA04 nie ma najmniejszych kłopotów z napędzeniem podłogówek - u mnie Elac FS68 (110 W) więc nie ma co się przy nim do małych monitorów ograniczać.
Z ROTEL RCD-06S gra pysznie - taka elektronika to troche powyżej 3600, więc coś na kolumny zostanie . Z Elac-ami też współpracuje wzorowo tyle, że to już powyżej 7000 pln.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moj kolega ma Rotela pre + power a do tego duze podlogowki Klipsha i zestaw ten sprawdza sie dobrze z metalem ale on narzeka najbardziej na odbior muzyki klasycznej, klasyki u Niego nie sluchalem, ale Death -Symbolic brzmialo swietnie:), za to glos Jima Morrisona juz malo naturalnie:(. Wiec moze jednak 685.


Widzę, że kolega wie czego słuchać :-] Przypuszczam, że pierwszą płytę jaką wrzucę do nowego sprzętu to będzie właśnie death. icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio piłowałem Control Denied - muzycy z tego zespołu grali z Chuckiem icon_smile.gif To chyba offtop ?
Zdecydowałem się na kolumny B&W 685
Rotel RCD-06 i RA04.
Czy te kolumny podstawkowe muszą być na podstawkach ?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki maly. Znam CD:) To juz progresive. Ale w sumie ostatnie albumy Death podazaly w tym kierunku.
Niby lepiej na podstawkach ale jak masz je gdzie postawic to moga narazie grac bez a jak zdobedziesz kase to dokup standy, tylko zrob im troche przestrzeni z kazdej strony:) Prawde powiedziawszy to sam mocno sie swego czasu zastanawialem nad 685 ich dzwiek naprawde mi sie podoba. Ale jak to ze wszystkim apetyt rosnie w miare jedzenia, zreszta poczytaj posty, ludzie zaczynaja ze pytaja o sprzet za 2-3 tys a duzo z Nich konczy na 3-4.tys. W podobnych proporcjach jest przy drozszym sprzecie. Ja mialem dokupic tylko kolumny i zostac ze wzmacniaczem za 1700zl, to bylo 3 miesiace temu a w tej chwili... kable glosnikowe kosztuja 4tys:) Audifilizm to nie hobby to choroba:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo
Kolega szukał całego zestawu za 5000zł ewentualnie za te 6000zł jak sam powiedział, ale wydanie na elektornikę 5250zł to trochę dużo w tym budżecie icon_wink.gif

Pacio
Ceny są przykładowe - można trafić taniej i poszukać czegoś ze sprzętu używanego icon_mrgreen.gif
A że Rotel ma sporo modeli to i jest w czym wybierać (patrz kolejne posty w tym wątku).

Cameron
O podstawkach już napisał przedmówca...
Warto rozejrzeć się za takim sprzetem, byś po kilku miesiącch nie musiał go od razu zmieniać.
Dlatego też przez chwilę mozna pozostać przy w miarę niedrogich kablach (poniżej 10zł za metr), a całą posiadaną kasę wydać na sprzęt.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy Rotelu - wcześniej podawałem przykładowe linki do nowego sprzętu serii 06, tym razem o 1/3 taniej używany wzmak RA-06

poniżej link do wzmacniacza Rotel RA-06 za 2000zł
http://www.allegro.pl/item926175105_rotel_ra_06.html
oraz niezłe kolumny B&W u tego samego gościa (za 1700zł - w cenie standy)
http://www.allegro.pl/item926173166_b_w_dm602_s3_standy.html

Jak wiadomo 602 to "trochę" większy model niż proponowane wcześniej małe B&W

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za Waszą radą i umówiłem się na odsłuch tego Rotela RA4 + RCD06 + B&W 685 i......rozczarowałem się. Zapodałem płytkę zespolu Prong "power od damager" - celowo znalazłem płytę z metalem, której produkcja nie rzuca na kolana. Kolumny wyraźnie nie radzą sobie z taką muzyka i hałasują ocierając się o charczenie. Dodatkowo brak głębi i dołu spowodowany zapewne brakiem dużego pudła. Sprzedawca podłączył więc Rotela 06 i to brzmiało już lepiej - kolumny jak gdyby złapały oddech i poprawiła się jakość odbioru, ale to jeszcze nie było to. Postanowiliśmy podłączyć ELAC FS-58 i wrócić do Rotela 04. Po odsłuchaniu pierwszych taktów muzyki japa mi się uśmiechnęła. To było to ! Wprawdzie nie rzuciło mnie kompletnie na kolana, ale czuć już moc muzyki gitarowej. Zrobiłem jeszcze eksperyment z muzyką poważną. Karajan nie brzmiał najlepiej. Natomiast po zapuszczeniu ATB muszę powiedzieć, że mnie zamurowało chociaż nie słucham takiej muzy. Jakość odtwarzania perfekcyjna. Postanowiłem poeksperymentować jeszcze z Marantzem i po podłączeniu PM6003 praktycznie nie było różnicy w odbiorze.
Tak więc na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany na:
Marantz PM6003, ale mam ochotę poekperymetować jeszcze z PM7003
Marantz CD6003
Elac FS58 ale mam ochotę spróbować jeszcze podłogowe B&W.
Cena kompletu wzrosła do 6200 z kablami. Masakra. icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj KEFy IQ70 (chociaż wydaje mi się, że braknie ci basu, ale nigdy nic nie wiadomo), JAMO C605/607, ale Missiony M64i/65i. Tak naprawdę ciężko coś polecać, jak sam widzisz teoretycznie dobry do ciężkiej muzy zestaw ROTEL + B&W nie spodobał ci się. Takie kupowanie z polecenia to ruletka, więc tylko odsłuch (ostatecznie również w domu powinieneś przetestować zestaw) ma znaczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, monitor audio BR mogą tu być trafionym rozwiązaniem.
Przyznam szczerze, że jestem zaskoczony, że B&W 685 się nie sprawdziły. Wg mnie (i nie tylko) są to bardzo efektownie grające głośniki z mocnym, dynamicznym basem i wyraźną góra, więc do ostrej muzyki powinny się nadawać. (miałem je w domu przez jakiś czas)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...