Skocz do zawartości

Głośniki do amliptunera TECHNICS SA-DX750


midzi

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Dostałem w prezencie amplituner TECHNICS SA-DX750 (wiem to już zabytek) i chciałbym do niego dokupić jakieś kolumny (głośniki), nie koniecznie muszą być 5.1 mogą być stereo. Czy w ogóle opłaca się inwestować w głośniki do tego amplitunera?

Mój pokój ma 28m2 (7m dł. x 4m szer), odlegość kanapy od głośników ok. 4m. Z tym że nie mam zbyt dużo miejsca na postawienie głośników lepiej gdyby były zawieszane na ścianie. Widziałem takie głośniki JBL L820, ale nie wiem czy się nadają jako głośniki stereo z możliwością rozbudowy do systemy 5.1. a może Harman Kardon HKTS 11.

W większości mają służyć do słuchania muzyki 70%, gry PS3 20%, filmy 10%.

Chodzi oto aby ładnie brzmiały wszystkie tony (niskie, średnie i wysokie). Ja i moi domownicy słuchamy różnorodnej muzyki od popu, elektroniki do metalu.

Cena głośników lub zestawu max 1800zł.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz słuchać muzyki w niezłej jakości i z dobrym całym pasmem w 28m2 to musisz mieć z przodu kolumny podłogowe. Co prawda możesz sobie słuchać z załączonym subwooferem, ale na tym pułapie cenowym masz bardzo marne szanse na dobrze zespolony dźwięk, dlatego lepsze będą podłogówki. Polecam np. zestaw KODA AV-702 + subwoofer np. tej samej marki lub SONY SA-W2500 - w 1800zł zmieścisz się nawet z niezłymi kabelkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witaj MIDZI.Ja miałem amplituner SA-DX 1050 i wymieniłem go na inny lepszy.Powiem tak.całe lata testowałem go na kolumnach ALTUS 300,to są 150 WAT-owki,i powiem szczerze byłem bardzo zadowolony z nich ponieważ one mają największą skuteczność czyli 91 db.a ona jest najważniejsza,polecam obojętnie jakie byle ALTUS firmy TONSIL.Zwróc uwagę na skutecznośc.Musi mieć ponad 90 db bo niektóre innej firmy mają 82 lub 86 db.,a napewno oko ci zbieleje.tylko uważaj na moc kolumn względem amplitunera.Wspaniałe nadają się do kina domowego.Uwazam ze śmiało nadają się ALTUS-y 300 albo 200.Niepożałujesz,tylko że są to kolumny do muzyki DANCE,TRANCE,PARTY.TECHNO.Za ostre do muzyki metalowej.
Pozdrówko.Miłego odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...