Skocz do zawartości

Jaki amplituner do 1 500 zł


dabropl

Recommended Posts

Witam serdecznie to mój pierwszy post icon_smile.gif

Mam problem i mam nadzieje że pomożecie, a raczej doradzicie w kupnie amplitunera. Przyznam się bez bicia że jestem w tym temacie laikiem mam niekiedy problem czym się różni amplituner od wzmacniacza icon_smile.gif

Aktualnie mam na stanie

Kolumny stereo Roth Audio Oli 3 (Oli3) - 4 sztuki
Kolumny stereo Roth Audio Oli 1 (Oli1) - 2 sztuki
łączny koszt 3200zł
oraz w drodze LG BD-350 Blu-rey koszt 450zł

Zestaw ten ma służyć w 30% do filmów oczywiście w formacie dts czy 5.1 i w 70% do słuchania muzyki -- głównie rock czy tam pop icon_razz.gif

Pytanie brzmi jaki polecilibyście amplituner do w/w głośników ?

z góry dziękuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie icon_smile.gif człowiek uczy się całe życie icon_biggrin.gif
Pokój ma powierzchnię 20 m2

Raczej zależałoby mi na nowym z względu na gwarancję. Chyba że wydajność używki byłaby wyższa względem nowego powyżej 30% , jeżeli można w ten sposób ocenić wydajność amplitunera
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych w moim odczuciu masz dwie opcje, a mianowicie ONKYO TX-SR607 lub Harman Kardon AVR155. Obydwa podobne zarówno jakościowo, mocowo, jak i wyposażeniowo. Z używek to wszystko zależy, możesz ugrać jakiegoś Denona z serii 33xx, ale nie ma co ukrywać, że:
-nie ma najnowszych dekoderów dźwięku HD
-nigdy nie wiadomo co kupujesz, chyba, że z odbiorem osobistym, ale trzeba dużo szczęścia, żeby znaleźć okazję w okolicy icon_wink.gif
-ogólnie rynek wypełniony jest raczej niższymi, albo bardzo starymi ampami, a takich pół świeżych z wyższych serii jest mało
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej używki odpadają...

Chyba zdecyduje się na ONKYO TX-SR607 ponieważ ma 7.1 oraz wyższą wartość wat na wyjściu każdego kanału icon_smile.gif a Harman Kardon AVR155 ma system 5.1


A Pan RoRo ma jakieś propozycję amplitunerów dla mnie ? icon_smile.gif

jeszcze jedno czy ONKYO TX-SR607 nie będzie miał problemów z głośnikami Roth ?

pacio94 dzięki za odpowiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieranie ONKYO na podstawie mocy, którą podaje producent i tego, że ma 7.1 jest raczej nierozsądne. Tak naprawdę moc obydwu amplitunerów jest zbliżona, HK ma zasilacz 540W, a ONKYO 660W - w kinie przekłada się to na mniej więcej 5x60W (HK) i 5x70W (ONKYO). Jak sam widzisz różnica jest stosunkowo mała, a przynajmniej dużo mniejsza niż wynika z danych.
Co do 7.1 - obecnie nie ma praktycznie wogóle materiału audio w tym standardzie, na płytach BR wciąż króluje 5.1, więc to, że ONKYO ma obsługę 7.1 niewiele zmienia.

Myślę, że te ampy spokojnie uciągną twoje kolumny, bo nie są to jakieś duże konstrukcje, zatem zapanowanie nad nimi nie jest za pewne arcytrudną rzeczą (choć nigdy nic w audio nie wiadomo icon_wink.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być sprzęt używany pod warunkiem "Chyba że wydajność używki byłaby wyższa względem nowego powyżej 30% , ",
to zostaje jeszcze pytanie czy musza być gniazda HDMI w amplitunerze?

Jeżeli nie (w końcu i tak wielokanałowy sygnał audio jest puszczany zazwyczaj kablem koaksjalnym lub optycznym), to w cenie 1000-1500zł można już znaleźć sporo wyższych modeli amplitunerów KD (również tych na 7.1 kanałów). DO wyboru coś z Denona, Pioneera, Yamahy itp.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na nowego ONKYO, między innymi z względu na gwarancję , naszprycowany jest "nowymi technologiami" (jak dla mnie) no i przede wszystkim ma służyć przez długie lata a HDMI teraz to już standard w urządzeniach RTV. Teraz tylko czekać jak w lodówkach czy pralkach będą montować HDMI icon_razz.gif

Bardzo dziękuje RoRo i pacio94 za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...