Skocz do zawartości

Zestaw do 4000 nowy


deyna

Recommended Posts

Witam serdecznie

To mój pierwszy post na forum i chciałbym się przywitać. Od dłuższego czasu noszę się z kupnem zestawu stereo do mojego mieszkania. Przeglądałem różne fora i czytałem sporo informacji na ten temat, ale nie wiem jakiego dokonać wyboru. Mój budżet to około 4000zl, moja kobieta nalega by sprzęt był nowy i ładnie wyglądał. Słucham głównie muzyki rap i rock, więc potrzebuje dobrego basu, czystych wokali i szerokiej sceny (oczywiście w miarę możliwości takiego budżetowego zestawu). Wybrałem kilka propozycji, ale jako że jestem jeszcze laikiem w tej kwestii proszę o poradę. Który z tych zestawów (a może jakiś inny) sprawdzi się najlepiej w moim mieszkaniu?

Yamaha PianoCraft MCR-840 + B&W 685 (na tym forum przeczytałem, że nie warto wymieniać kolumn w pianocrafcie, czy te są dużo lepsze od podstawowych?)
Marantz PM5003 + CD5003 + B&W685 (te same kolumny, bo to zestawy z jednego sklepu)
Denon STEREO 1R GLE 420 (DCD-510AE + DRA-500AE + GLE 420)
Denon STEREO 2 Diamond 10.1 (PMA-710AE + DCD-710AE + Diamond 10.1)

W załączniku dodaje orientacyjny plan mojego pokoju. Jak widać nie mam miejsca na kolumny stojące i nie za bardzo da się przemeblować.
Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wogóle zamierzasz ustawić kolumny??? Z tego schematu na moje oko wynika tyle, że nie ma miejsca icon_wink.gif To bardzo ważna sprawa, bo dobry sprzęt byle jak ustawiony zagra przeciętnie. Tak naprawdę nie możesz powiedzieć, że nie chcesz podłogówek, bo nie masz miejsca, gdyż podstawkowce ustawia się na standach. Stawiając je na regale czy w innym nie przeznaczonym do tego miejscu degradujesz ich możliwość głównie jeśli chodzi o efekty stereo, ale całą resztę również. Musisz się głęboko zastanowić i wygospodarować gdzieś symetrycznie kwadraty o boku przynajmniej 70x70cm dla kolumn.

Co do zestawów proponuję, kolumny:
DALI Lektor 2
CANTON GLE420
Cerwin Vega CLS-6 (jednak traktuj to nawiasem, bo ich nie słuchałem, więc nie chcę tu nic konkretnie mówić)
Monitor Audio BR2
elektronika:
Harman Kardon HK980 + HD980
Advance Acoustic MAP101/105 + MCD200
NAD C315/325 + C515/525
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.
Myślałem, że postawie kolumny na szafce, jedna wyżej, druga niżej. Mógłbym tę wysoką szafkę wynieść do innego pokoju, ale za dużo miejsca by nie było. Ile musi być miejsca dookoła kolumny? W niedalekiej przyszłości zamierzam zmienić mieszkanie (to jest wynajmowane) i wtedy lepiej zaplanuje rozłożenie mebli, bo teraz taka graciarnia jest.

Zestaw Harman/Kardon hk980/hd980 bardzo mi się podoba i nawet jest sklep w Gdyni gdzie go dostane, a głośniki bym w necie kupił. Czy to dobra decyzja? Czy lepiej wszystko w jednym sklepie? Jestem kompletnie zielony w tych sprawach, a chciałbym kupić sprzęt, który posłuży kilka lat.
Jak ten zestaw Marantz zagra w moim pokoju (Marantz PM5003 + CD5003 + B&W685)? Czy to dobry wybór?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym by mieć gwarancję i najlepiej by było kupić wszystko w jednym sklepie. Pianocraft 840 ma odtwarzacz dvd i stacje dokujaca do ipoda, ale jak rozumiem nie moze sie równać z tym maranztem, ani tym bardziej z Harmanem Kardonem? Mojej kobiecie podoba się wizualnie Pianocraft, czy to naprawde źle zagra z tymi głośnikami B&W 685?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pownieneś sam tego posłuchać, nie da się powiedzieć czy lepiej zagra trochę słabsz elektornika PC z lepszymi głośnikami B&W, czy bardziej wyrównany zestaw np. H/K + DALI. Każdy ma swój gust i nasze podpowiedzi powinny ograniczyć się do nakierowania na dobre propozycje w danym zakresie cenowym. Skoro mieszkasz w Trójmieście to wybierz się na jakieś odsłuchy, sklepów dostatek (byle nie markety). Sprawdzisz i wybierzesz co tobie zagra icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, mam zamiar od jutra zacząć szukać po sklepach, bo mam kilka dni wolnego. Gdzie najlepiej ustawić te głośniki w moim pokoju? Może zamontować na hakach na ścianie?

Sprawdziłem ceny w necie i te głośniki b&w 685 są rzeczywiście drogie, czy to znaczy, że lepsze od tych zaproponowanych przez Ciebie? Nie mam wyczulonego ucha, nie miałem nigdy sprzętu stereo więc nie wiem jak przygotować się do odsłuchu. Na czym to polega, na co zwrócić uwagę? Jakie płyty wziąć ze sobą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat ustawienia kolumn TUTAJ trochę informacji -> szafy nic nie uratuje icon_wink.gif.
Wieszanie kolumn na ścianie to chyba niedobry pomysł.
Na odsłuch weź ulubione płytki najlepiej z różnych gatunków muzycznych, ale też nie za dużo (2-3). I cierpliwość weź ze sobą icon_wink.gif bo trochę trzeba posłuchać różnych zestawów.
Jeśli Pianocraft to lepiej z CD (nie DVD) -> za różnicę w cenie kupisz DVD osobno.
Reszta należy do ucha i gustu, którego jak wiadomo się nie dyskutuje icon_smile.gif -> kup to co Tobie zabrzmi najmilej dla ucha.
Powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link Adamc, szkoda że ta strona nie jest wyżej pozycjonowana, bo bardzo przydatne informacje tam znalazłem. Jestem przekonany do propozycji Advance Acoustic MAP101/CD 200 i Dali Lektor 2 gdyż mogę je w necie kupić razem w wysyłką 3050zł. Nie mam pomysłu na przemeblowanie pokoju by uzyskać odpowiednie ustawienie kolumn, więc droższy sprzęt wcale nie da lepszego dzwięku.
Cytat

Niektórzy doświadczeni audiofile mówią, że jakość dźwięku zależy w 20% od jakości naszego zestawu a pozostałe 80% od akustyki naszego pokoju i ustawienia kolumn!



To cytat z linku. Dziękuje za odpowiedzi. Kupię, posłucham jak gra i wtedy będę mógł się zastanawiać co zmieniać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...