Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałbym zasięgnąć waszej rady. Chodzi o to ze na forum pewnej polskiej artystki zajmuje się poprawianiem jakości różnych występów live w TV. Wygląda to tak że z wysokiej jakości pliku video wrzucam do programu samo audio i przy nim majstruje. Na koniec zapisuje efekty pracy w wave. I tu pojawia się moje pytanie. Jest kilka opcji zapisu: PCM bbit stereo, 16,24,i 32. Ja używam opcji 32 a skutkuje to tylko większym rozmiarem pliku wave. Więc chciałbym wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy 16 a 32? Z tego co wiem to różnica polega na czymś innym niż zmienionym brzminiu. Wiec zastanawiam się której opcji uzywać. Płyty CD są tylko 16bitowe więc może wystarczy 16?
Z góry dzięki za odp. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Czy ktoś się wypowie? icon_biggrin.gif



hej,
logicznie rzecz biorac wyglada to tak:

jesli masz zeodlo zapisane w 16 bitach to "importujesz" to do programu jako 16bit i zapisujesz pozniej jako 16bit.

mozesz oczywiscie przekonwertowac importujac do wyzszej "rozdzielczosci" ale sam ten manewr nic nie zmieni w brzmieniu (tzm. na pewno nie poprawi).
Czy ta zamiana ma sens? jesli juz po konwersji bedziesz uzywal jakis pluginow, efektow, ktore wykorzystuja wieksza rozdzoelczosc, to moze byc to przydatne, ale
na samym koncu i tak bedziesz musial to sprowadzic do 16bitow, jesli masz z tego zrobic plytke audio CD...

Tak wiec zrob test, zobacz czy to ma sens.

moim zdaniem nie ma... jesli material wejsiowy jest w 16bitach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...