Skocz do zawartości

Jakie kolumny do HK6500?


Marcus84

Recommended Posts

Cześć!
Jestem tu nowy, ale sprawdziłem już wątki wszelakie tu i na innych forach, toteż postaram się durnych pytań nie zadawać.
Ponieważ nie jestem zbyt osłuchany w sprzęcie to zdam się na Wasze opnie icon_smile.gif

Otóż dostałem od wujasa klocek Harmana HK6500 w fajnym stanie.. rzecz ta grała sobie fajnie na kolumnach, której marki dokładnie nie pamiętam...ale to chyba było jakieś stare Jamo (studio może)
Ale do rzeczy.
Chciałbym sobie sprawić kolumienki do tegoż klocka. Teraz pod wzmak podpięte są badziewne kolumny JVC (60W niby pisze ale to raczej s.term w 6Ohm) Ale i tak jestem w stanie stwierdzić że Harman przypadł mi do gustu.

W grę wchodzi kwota do 1100zł

Słucham Rocka, Fusion,Bluesa, trochę Metalu i trochę klasyki. Mój pokój jest kwadratowy i ma 17m kw.

No i pytanie: Z czym ten dziadzio zagra najchętniej?




Będę wdzięczny
Pozdrawiam!

p.s.
Ze względu na remont pokoju i jego stylizację ..to bardzo podobają mi się te kolumny (ale ich nie słyszałem)
http://allegro.pl/item910205102_kolumny_ja...0_promocja.html..wogóle dałby sobie z nimi rade ten Harmanik?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym: http://allegro.pl/item927679918_nowosc_jam...umn_gratis.html ???

Ciężko mi znaleźć coś na temat tego jak HK6500 radzi sobie z dużymi kolumnami.

70W wyjściowej lepiej zdzierżyło by takie kolumienki chyba.. Czy może warto kupić Jamo C405 , a za jakiś czas sprawić sobie mocniejszy klocek??

A może są fajniejsze alternatywy w podobnych pieniądzach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo C405 będą dużo lepszym wyjściem niż te S426 (niestety również droższym), nie ma co ich porównywać do starej serii Studio z firmy Jamo.
Nie są też zbyt trudnym obciążeniem dla wzmacniacza.
No a sam później zobaczysz, czy chcesz zmieniać Harmana na coś nowszego icon_wink.gif

C405 to niezbyt stary model (chyba 4 letni), a czasami niewiele wyższej cenie pojawiają się w promocji modele C407 (ale jak nie słuchasz grzmiąco-młodzieżowo, to C405 wystarczą na Twoją powierzchnię).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!
Dzięki za odpowiedź! icon_smile.gif

Heh to zajefajnie!
Generalnie nie słucham grzmiąco - młodzieżowo..Chyba każdy lubi jak bas schodzi nisko, ale generalnie nie najważniejsze to jest.

Wcześniej miałem taki wynalazek - Kolumny podłogowe-aktywne Schneider DCS8070AS ..nominalnie miały po 70W (115W poboru)..połączone masami w jedną wtyczkę stereo wepchniętą w CDeka Philipsa i grały fajnie..bas miały głęboki, tylko deko "rozbiegany"... niestety źle grały cicho i po pewnej imprezie spaliły się tweetery w nich. Stoją. wystawię na alledrogo może.
Ostatnio używałem vintage'owy JVC "HI-FI 3 in 1 Music center" - amplituner, kaseciak i adapter w jednym. Kupiłem żeby winyla słuchać..tylko słabizna na wyjściu ledwo ciągną w/w kolumny JVC.
Harmanik miło mnie zaskoczył...."to w tym kawałku jest takie coś? łoo icon_eek.gif ..." Dla mnie rewelka..
Chyba nie pożałuję tej kasy na te c405:)

Dzięki!
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój pierwszy post na Waszym forum.

Mam problem bardzo zbliżony do autora tematu więc postanowiłem się podpiąć żeby nie robić bałaganu.
Wyrwałem Harmana HK6500, do tego playera HD750. Teraz czas dobrać jakieś kolumny.

Poszukuję podłogowych, górny limit cenowy to 1100zł. Mogą być kolumny nowe jak i używane.
Słucham dość szerokiego zakresu gatunków, przeważa tu metal, jednak musi on dzielić sprzęt z rockiem, bluesem ale również z muzyką klasyczną i jazzem.
Całkowicie nie uznaję techno i wszystkich temu podobnych.

Co mnie interesuje jeżeli chodzi o charakterystykę kolumn. Dobra, oczywiście jak na ten budżet, średnica i góra, nie lubię nadmiaru basu. Bas powinien być obecny, ale delikatny.
Powyżej kolega kupił Jamo C405, jak u nich ze środkiem i górą? Dół z tego co czytałem byłby ok.

Możecie mi coś polecić innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pokój jest spory, ponad 16m^2, prostokątny.
Z serii C oprócz 405 co jest jeszcze godnego uwagi? Budżet nie jest bezwzględnie sztywny ale wolałbym nie go zwiększać.

Możesz poszukać jeszcze wśród Acoustic Energy (podstawkowe serii 1, podłogowe serii 3), poza tym starsze JAMO seri E870/E875 - bazują na dośc małych głośnikach i są dość szybkie, a jednocześnie schodzą nisko (i nadają się zarówno ta taką powierzchnię jak Twoja, jak i na większe).
Poza tym Monitor Audio zrobiło się ciekawe finansowo i pojawiają się używane egzemplarze...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dziś przyszły Jamo C405!

Mogę spokojnie polecić zestaw HK6500 + Jamo C405 ;]

Na początek zapodałem sobie Pink Floyd "The division bell" .. pomyślałem ..hmm delikatny ten basik..w sumie nie za wiele go..ale fajna przestrzeń..

W poszukiwaniu basiku, wrzuciłem LOAD znanej grupy pop metalowej.. no i burza została wyzwolona..bardzo mocno..bardzo nisko..

Alter Bridge - ściany drżą.... ale nie dudnią!

Ale to co urzeka..to ciepłota brzmienia..świetna stereofonia.

Latający Holender Wagnera zabrzmiał majestatycznie - dobrze słychać salę koncertową w której był nagrany.. tak jak ma być w klasyce..cudnie ;]

Delikatnie może brakuje "wysokiego środka"..ale to też kwestia przyzwyczajenia
Jeżeli chodzi o wydolność wzmacniacza, to na "21" zaczynają być słyszalne zniekształcenia [alter bridge], ale już na "29" trzeba do siebie bardzo krzyczeć by sie zrozumieć..
jest wystarczająco głośno.

Ogólnie super!

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...