Skocz do zawartości

amplituner spelniajacy wymagania


_WarLock_

Recommended Posts

Witam,

Bardzo bym prosil o podpowiedz odnosnie wyboru amplitunera.
Moje wymagania to:
- pilot
- mozliwosc przesuniecia audio (np jesli jest opoznione przez bramke BlueToothowa)
- 2 strefy (w 1 glosnikach gra jedna muza (radio), w 2 inna (TV))
- 1 strefa na glosniki 4 Ohmowe
- dodatkowe funkcje: USB (mozliwosc odtwarzania m3 z pena lub nawet lepiej z dysku), SD, moze sa takie z wbudowanym BlueToothem (nie mowie o dostawce za 400zl do Yamahy)

Cena < 2000zl
Pokoj 20m2
Do ogladania filmow glownie.
Nie jestem melomanem, wiec odtwarzam glownie mp3.

Czytalem poprzedni watek i propozycje
ONKYO TX-SR607 + TAGA Harmony TAV-606
ale nie wiem czy da rade dla powyzszych wymagan (z opisu na stronach sprzedawcow chyba nie icon_sad.gif )

pozdrawiam
_W_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego punktu (o USB, SD...) to lepiej tego typu rzeczy zostawić odtwarzaczowi. Jeśli chcesz, żeby łykał dyski (mowa o 2,5") to np. Pioneer DV-420.
Z amplitunerów do takiej kwoty to raczej mało realne. ONKYO 607 ma ZONE 2 i może odtwarzać w ten sposób audio, ale potrzeba do niego dodatkowego wzmaka stereo (chyba, że można kanały 6 i 7 ustawić jako ZONE 2 muszę później sprawdzić, albo sam to zrób ściągając instrukcję z sieci).
Głośniki 4ohmowe możesz podpiąć tak naprawdę wszędzie, a napisy, które dają producenci zarówno elektorniki jak i kolumn bardzo często mijają się z prawdą.
O co chodzi z tym przesunięciem audio??? Chodzi o opóźnienie względem obrazu??? Jeśli tak to większość ampów to ma tylko, że mowa o maks. kilkuset ms, a nie kilku s.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz.
Bylbym ogromnie wdzieczny za sprawdzenie tej ZONY2 ... chce podpiac glosniczki w lazience do 2 zony (4 Ohmowe) zeby mozna bylo sobie cos w tle puscic nawet jesli ktos oglada film.
Z manuala wynika ze "glosniki ZONA2 beda zasilane z odbiornika AV" (z rysunku mozna wnioskowac, ze AV to amplituner) - czyli raczej wzmaka nie trzeba - czy nie ? icon_wink.gif

Przesuniecie audio -> chce podlaczyc bramke bluetooth i przez nia puscic sobie dzwiek z laptopa podczas ogladania filmu. Niestety jest minimalne opoznienie dzwieku w stosunku do obrazu (nie wiem czy s czy ms).
Pominmy dyskusje na temat 'po co' icon_wink.gif)))


Zaczerpniete z manuala:

There are two ways you can connect Zone 2 speakers:
1. Connect them directly to the AV receiver.
2. Connect them to an amp in Zone 2.
Connecting Your Zone 2 Speakers Directly to the AV receiver.
This setup allows 5.1-channel playback in your main room and 2-channel stereo playback in Zone 2, with a different source in each room. This is called Powered Zone 2, as the Zone 2 speakers are powered by the AV receiver. Note that when Powered Zone 2 is turned off, you can enjoy 7.1-channel playback in your main room.

Notes:
- With this setup, the Zone 2 volume is controlled by the AV receiver.
- Powered Zone 2 cannot be used if 'Speaker Type' is set to 'Bi-Amp'.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziły się moje przypuszczenia, para kanałów 6 i 7 może być konfigurowalna dowolnie. Co prawda stosując na tych kanałach ZONE 2 zamykasz sobie drogę do bi-ampingu, ale to jeszcze nie tragedia. W każdym razie będzie działało tak jak chcesz.

Co do tego przesunięcia w czasie to pewnie jak ustawisz wartość maksymalną to będzie ok, a przynajmniej sporo lepiej niż bez tego icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...