Skocz do zawartości

Rotel RA-314 !!! zobacz ten temat:)


spinacz

Recommended Posts

Witam, koledzy może mi podpowiecie co sądzicie o takim wzmacniaczu ? Czy jest sens szukania czegoś za 1000-1500zł ? czy może taki wzmacniacz pociągnie konkretne podłogówki i będzie wystarczający do porządnego nagłośnienia? Warto do takiego klocka dokupować kolumny za 3000zł ? Czy lepiej byłoby znaleźć nowszy model rotela a np wzmacniacz przeznaczyć 1000-1500zł?
Prosiłbym o wasze opinie.

http://allegro.pl/item925836719_rotel_ra_3...ereo_warto.html

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz pytania dotyczące "filozofii" wyboru sprzętu -> są zwolennicy sprzętu nowego (gwarancja itp), są i starego (za mniejszą kasę kupisz sprzęt z wyższej półki).
Nie sądzę, żeby była jednoznaczna odpowiedź - kwestia preferencji, gustu itp (wiec bardzo subiektywna).
Rotel to poważna firma i wzmaczek wygląda solidnie. Sądzę, że bez kłopotu pociągnie podłogówki spore.
Nie sądzę też żeby były przeciwwskazania do łączenia starego wzmaka z nowymi kolumnami czy odwrotnie.
Ja mam Rotela nowego RA04 (20 W na kanał) i bez problemu radzi sobie z kolumnami 100 W (Elac FS 68).
Jak widzisz gram na nowym sprzęcie i zadowolony jestem z odsłuchu bardzo, co nie znaczy że gdybym na forum trafił przed kupieniem tych klocków to nie dałbym się przekonać do starszego sprzętu (zmieniać teraz już nie będę).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego, że odpisałeś. W takim razie trochę się sprecyzuje. Mam w planach przeznaczyć ok. 5k zł na sprzęt tj. (wzmak, kolumny, cd, dvd) to jest mi potrzebne, poczytałem trochę postów i zdecydowałem że firma ROTEL jest moim priorytetem jeśli chodzi o wzmacniacz i cd. Wolę kupić sprzęt używany, ale jednocześnie jestem bardziej przekonany do nowych kolumn. Teraz zastanawiam się nad tym czy jest właśnie sens kupowania przezemnie np rotela Ra 04 czy może poszukać coś starszego jak właśnie wyżej wymieniony RA 314 ponieważ doczytałem się że jest on dosyć mocny a kosztuje sami wiecie ile mniej. Tylko teraz zastanawiam się czy nie stracę na "czystości" dźwięku ze względu na starszy wzmacniacz, lubię czysto aczkolwiek z ładnym i głębokim basem posłuchać bardzo różnej muzyki. Mam nadzieję, że dobrze opisałem o co mi chodzi. Pozdrawiam i czekam na dalsze odpowiedzi. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj modelu RA-02 (w dobrym stanie z pewnego źródła to trochę powżej tysiąca), albo RA-01 (bez pilota, ale kosztuje poniżej tysiąca).
Masz szansę trafić na ezgzemplarz od 1 własciciela, a kompletem dokumentów i pudłem.

A co do mocy oraz stylu grania obu modeli to naprawdę nie ma co narzekać.
Zauważ przy tym, że kupując jeszcze nowszy model tzn. RA-06 lub aktualny RA-1520 zapłacisz 2 czy 3 razy więcej, a granie bardzo podobne...

Jeszcze co do tego Rotela 314 to zauważ, że jest nieźle "podpicowany" przez sprzedawcę na Allegro (odłupany kawałek tylnej górnej krawędzi sam się nie zrobił) i nie wiadomo, w jakim byl stanie wyjściowym.
Na plus natomiast: masz gwarancję 1miesiąc, dobrą cenę i bardzo fajny wygląd (nie licząc rysy na froncie).

Decyzja należy do Ciebie icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jeszcze takie pytanko, jakby zestawił HK 980 z Rotelem Ra 02 to jak to wygląda technicznie? Czy to nie jest czasem tak że są poprostu zwolennicy HK oraz zwolennicy Rotela? Czy może powinienem się rozglądać za HK ?


A co powiecie o tym?
http://www.allegro.pl/item930557674_harman...a_od_imexi.html

Przepraszam, że tak dużo pytań ale planuję kupić coś dobrego a nie wydać pieniądze bez przemyślenia i doradzenia się. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz .... każdy ma swoje lulubione marki i je zachwala. Działa to i w drugą stronę niektórym jakieś tam marki nie leżą w ogóle i nie szczędzą im słów krytyki.
Przykładowo ja mógłbym Ci polecić Yamahę a niemalże w ciemno odradzić Marantza. (To oczywiście przykłady niezwiązane z Twoim pytaniem Harman czy Rotel, ale obrazujące że porada niekoniecznie odzwierciedla jakość sprzętu a preferencje radzącego)

Wracając do Twojego dylematu.
Padały głosy za Rotelem - który sam w sobie nie jest złą marką - czasem odrobinę kłopotliwą (w niektórych zestawieniach potrafi być napastliwy) ale dobrą.
Harman też zły nie jest - choć tu trzeba większej ostrożności po prostu zdażają się ewidentnie słabe modele. Rotel z tego co się orientuję ewidentnych knotów w swojej ofercie nie ma i nie miał.

Na Twoim miejscu postarałbym się posłuchać sprzetu obu marek (zakup jak roczumiem będzie z alegro - więc trudno o odsłuch konkretnych egzemplarzy icon_sad.gif ) Tym nie mniej jakiś pogląd jak grają Rotele i Harmany sobie wyrobisz. Na bazie tego decydowałbym się na markę.
Rotel o którego pytałeś na początku - wygląda solidnie i "zawodowo". Jednak jest mocno wymęczony i raczej bym go nie ruszał - może sprawiać kłopoty.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...