Skocz do zawartości

Monitory do 600zł


SmoothCriminal

Recommended Posts

Witajcie,

Jest to mój pierwszy post tutaj na forum i mam nadzieje, że zagoszcze na dłużej icon_biggrin.gif
Do odsłuchu używam tylko komputera, w nim mam Audigy 2 ZS Gold, słuchawki to Creative Aurvana Live!, a głośniki Genius sw-hf 5000.
Głośniki chyba niestety trafił szlak, są po gwarancji więc rozglądam się za czymś innym... i do głowy przyszedł mi właśnie taki pomysł, czy nie sprawić sobie 2 kolumn/monitorów (nie wiem w czym różnica, dlatego pisze to albo to) zamiast kupować znów zestaw 5.1 (chciałem Genius 5005), gdyż głównie słucham muzyki.
Zbyt dużego wyboru niestety tutaj też mieć nie będe, bo po prostu nie pozwala mi na to wielkość pokoju (około 11m2). Wzmacniacz (Diora WS 502) + korektor (Diora FS 502) już mam, wiem że sprzęt szału nie robi, ale nie dość że mam go za darmo od ojca, to poza tym i tak na pierwszy taki bardziej 'pro' sprzęt, powinien chyba starczyć w zupełności.
Teraz pytanie moje jest takie: na czym byłaby lepsza jakość dźwięku - Microlab Solo 7c / 6c (bo je też rozważałem), czy Geniusach 5005 czy też na dwóch monitorach/kolumnach podpiętych do tej Diory ? Dźwiek jak wspomniałem idzie z kompa, w którym jest Audigy 2zs. Nie wchodzą w gre głosniki przeznaczone typowo do stawiania na podłoge, bo po prostu nie mam tyle miejsca.
Czytałem też już troche o tym, polecali gdzieś tam Magnaty Quantum 603, widziałem że cena ich to około 550zł, ale nie wiem czy to za jeden głośnik (czyli ja musiałbym wydać 1100zł) czy za 2...

Moglibyście polecić coś dobrze grającego do max. 600zł ? I ew. odnieść to jakościowo do tych Microlabów / Geniusów ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...