Skocz do zawartości

Yamaha RX-V1065 i FLAC


tomgda

Recommended Posts


Jak to jest z tym odtwarzaniem plików z pena w formacie FLAC ?

Jaka jakość? Bo przecież na pierwszy rzut myśli to czysty direct czyli "gra dźwiękiem wzmacniacza"
Czy sprawnie sie to dobywa?
Czy lepiej nagrać na CD i zapuścić ze zwykłego cedeka bo jakość dźwięku będzie lepsza?
lub czy lepiej zapuścić z pena ale z cedeka i dopiero na ampli?

Może sie ktoś wypowiedzieć w tym temacie ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w RX-V1065, ale na RX-V2065 FLACi chodzą wyśmienicie. Co do konwertowania ich na CD, to nie widzę najmniejszego sensu, gdyż dodatkowe konwertowanie może tylko pogorszyć jakość (nie wspomnę o tym, że skoro masz FLACi to pewnie tylko jako kopie własnych płyt, więc po co je spowrotem konwertować). W dodatku FLACi są często nagrane wielokanałowo, więc nagranie ich na CD, w takim przypadku nie ma sensu. Porównywałem kilka wielokanałowych płyt z FLACów i mojego Philipsa SA-CD, to jednak z SA-CD muzyka ma większą dynamikę, No ale mówię o oryginalnych płytach SA-CD, a nie zgranych z FLACów.

Zapuszczanie FLACów z pena z CDeka także wydaje mi się chybionym pomysłem, gdyż wydłużasz tylko tor sygnału, co go oczywiście nie poprawia...
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...