Skocz do zawartości

H/K CP 15 (6.1) USA


Mr Ex

Recommended Posts

Witam.
Trochę przejrzałem forum i juz wiem ze zrobilem blad kupujac zestaw kina domowego z USA. Nie bede plakal nad rozlanym mlekiem ale nie ukrywam ze potrzebuje pomocy.
Przy zakupie oczywiscie wiedzialem ze nie obejde sie bez transformatora 230V>110V i nie widzialem w tym zadnego problemu. Jednak jak sie wlasnie dowiaduje jest ich wiecej:
- przeczytalem ze jest klopot spowodowany rozna czestotliwoscia napiecia (co moze spowodowac "buczenie"?)
- nie wiem rowniez jaka moc musialby posiadac taki transformator aby w 100% zapewnil bezpieczenstwo pracy zestawu, czy sa jakies zalecane transformatory to tego typu sprzetu?;
- brak RDS (ktory szczegolnie mnie nie martwi).
Jesli jeszcze o czyms nie wiem to prosze o podanie mi pozostalych problemow jakie bede mial ze sprzetem ale przede wszystkim prosze o rozwiazania icon_smile.gif

Pozdrawiam goraco.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to nie koniec problemów ze sprzętem z USA. Pozostałe różnice to:
1. Raster 0,2 MHz - odbierzesz tylko te stacje, które nadają na częstotliwościach z nieparzystą cyfrą po przecinku.
2. Kod regionu 1 - korzystając ze stronki http://www.videohelp.com/dvdplayers powinieneś poradzić sobie z tym problemem
3. System NTSC - 90% sprzedawanych w USA odtwarzaczy DVD nie ma możliwości pracy w systemie PAL - trzymam kciuki, żebyś trafił na jeden z tych 10% choć wydaje mi się, że Harman sprzedaje w USA wersje wyłącznie NTSC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem - to DVD jest w NTSC, dzieki bardzo za linka do tej strony!
Jesli chodzi o pobor mocy to zsumuje maksymalna moc wyjsciowa kanalow (310W - 4x 40W + 50W + 100W)i jeszcze dodam zapasu. Poprawcie mnie jesli pisze brednie.
Czekam tez na opinie osob majacych doswiadczenie w uzytkowaniu amplitunerow pracujacych na napieciu 110V (buczy nie buczy, a moze od razu lepiej dac sobie spokoj?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...