Skocz do zawartości

Dwa pytania laika (gramofon)


Recommended Posts

Witam, mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc icon_smile.gif

Otóż mam takie cudo Philipsa (zdjęcia):
http://wrzucacz.pl/folder/6421266680000

Grać gra (chociaż widać, że już sporo przeszedł - dostałem go od krewnego; jest chyba z lat '80, z tego co wiem), ale zadowalające to to nie jest. Ani w przypadku winyli, ani w przypadku kaset. Przede wszystkim głośniki mocno szumią już na wstępie, po samym włączeniu sprzętu. A dźwięki, które to to wydaje przy odtwarzaniu muzyki, kaleczą (niemalże dosłownie) uszy nawet kiedy gra dosyć cicho.
Teraz pytanie brzmi: czy sprzęt się w ogóle do czegoś nadaje? Czy na przykład wymiana głośników by coś dała? (są one na bardzo prymitywnych wtykach, swoją drogą - ich kabelki bez wtyczki wsadza się na chama do wieży i zatrzaskuje ;o) Nie wiem nawet, co to za model, więc dobranie odpowiednich elementów byłoby pewnie ciężkie. Nie wydaje mi się, żeby było to w jakikolwiek sposób opłacalne.

Teraz drugie, poniekąd powiązane pytanie. Jeśli mój rzęch jest nie do odratowania, to czy opłaca się na przykład takie coś?
http://www.allegro.pl/item927192529_gramof...i_stan_bdb.html
Jest to o tyle dobre dla mnie, że ma już głośniki (nie mam porządnej wieży, muzyki zazwyczaj słucham na komputerze) i sprzedający jest z Krakowa, więc mógłbym najpierw się do niego przejść i sprawdzić sprzęt.

Zaznaczam, że nie potrzebuję super audiofilskiego gramofonu i szukam tylko czegoś, na czym od czasu do czasu posłucham kilku winyli, które nie mają wydań na CD, albo żeby po prostu poczuć ten klimat, bo sama idea winyli bardzo mi przypadła do gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis Twojego gramofonu nie napawa optymizmem większym icon_wink.gif
Dałbym sobie spokój tak z tym co masz jak i z tym co znalazłeś na allegro - z tych plastikowych głośniczków nic sensownego (wiele lepszego od obecnego) się nie wydobędzie.
Zerknij TUTAJ - to ma większe szanse zagrać cokolwiek lepiej.
Nie masz wzmacniacza z wejściem "PHONO" (specjalne dla gramofonu) dlatego wskazuję gramofon z wbudowanym wzmacniaczem.
Powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad taką kwestią: często kolumny w takich zestawach jak gramofon ze wzmacniaczem czy miniwieża są dość podłe.
Wymiana kolumn na coś w granicach 100-200zl może dac sporą poprawę (a wtyczki starego typu można jeszcze kupić ...)

No a jeżeli masz wolne kilkaset złotych, to można kupić gramofon, ,oddzielny wzmacniacz lub amplituner i kolumny. No i wtedy to już lepiej zagra!
Zauważ, że myślę tu o kilkuset złotych - a nie kilku tysiącach... icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...