Skocz do zawartości

wzmacniacz technics su v650 class aa


kamil5622

Recommended Posts

Witam chciałbym się dowiedzieć wszystko o technics su-v650 niedawno go zakupiłem chcę wiedzieć jakie kolumny do niego przedział cenowy od 1000 do 1500 i jakim kablem podłączyć te kolumny.

OTO PARAMETRY

# VC4 -Ampifier System 4 oddzielne końcówki mocy dla każdego kanału .
# Moc - 2 x 110 W (8 Ohm)
# Możliwosć podłączenia 2 par kolumn.
# Impedancja 4~16 ohm z ręcznym przełączeniem impedancji.
# Kondensatory- Klass AA -HighSpeed EX2 .
# Regulacje- Bass,Sopran,Balance .
# Filtry- Tone Control , Loudness.
# Subsonic-dba aby membrama nie wyskoczyła z kolumny przy bardzo dużym wzmocnieniu ze wzmocnionym basem.
# Wejścia : Tape1/DAT,Tape2/Ext,Aux AV,CD,Tuner,Phono.
# Obrotowy przełącznik wejść Rec.
# CD-Direct doskonały czysty dźwięk z odtwarzacza CD bezpośrednio na końcówkę mocy omijając zbędną elektronikę.
# Voltage Control -mikroprocesor sprawdza czy na kolumnach lub w samym wzmacniaczu nie ma jakiegoś zwarcia zabezpieczając tym samym nieumyślne spalenie końcówek mocy
# Curent Drive -Jeśli wszystko jest w porządku to czerwona dioda sygnalizuje gotowość wzmacniacza do pracy.
# Dynamika: 106dB .
# Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,0008%
# Przełącznik rodzaju wkładki MM/MC
# Wymiary (szer/wys/gł): 43x12,5x33cm
# Waga: ok. 7kg
# Made in Japan

Zakupiłem go za 640 zł to dobra cena czy przepłaciłem chcę sięo nim dowiedzieć jak najwięcej

POZDRAWIAM

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam chciałbym się dowiedzieć wszystko o technics su-v650 niedawno go zakupiłem chcę wiedzieć jakie kolumny do niego przedział cenowy od 1000 do 1500 i jakim kablem podłączyć te kolumny.

OTO PARAMETRY

# VC4 -Ampifier System 4 oddzielne końcówki mocy dla każdego kanału .
# Moc - 2 x 110 W (8 Ohm)
# Możliwosć podłączenia 2 par kolumn.
# Impedancja 4~16 ohm z ręcznym przełączeniem impedancji.
# Kondensatory- Klass AA -HighSpeed EX2 .
# Regulacje- Bass,Sopran,Balance .
# Filtry- Tone Control , Loudness.
# Subsonic-dba aby membrama nie wyskoczyła z kolumny przy bardzo dużym wzmocnieniu ze wzmocnionym basem.
# Wejścia : Tape1/DAT,Tape2/Ext,Aux AV,CD,Tuner,Phono.
# Obrotowy przełącznik wejść Rec.
# CD-Direct doskonały czysty dźwięk z odtwarzacza CD bezpośrednio na końcówkę mocy omijając zbędną elektronikę.
# Voltage Control -mikroprocesor sprawdza czy na kolumnach lub w samym wzmacniaczu nie ma jakiegoś zwarcia zabezpieczając tym samym nieumyślne spalenie końcówek mocy
# Curent Drive -Jeśli wszystko jest w porządku to czerwona dioda sygnalizuje gotowość wzmacniacza do pracy.
# Dynamika: 106dB .
# Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,0008%
# Przełącznik rodzaju wkładki MM/MC
# Wymiary (szer/wys/gł): 43x12,5x33cm
# Waga: ok. 7kg
# Made in Japan

Zakupiłem go za 640 zł to dobra cena czy przepłaciłem chcę sięo nim dowiedzieć jak najwięcej

POZDRAWIAM



Witaj
Osobiście mam od nowości wzmacnaicz Technicsa oczko niżej SUV550. Wszystko to samo co u Ciebie tylko mnijsza moc 2x65 wat na kanał przy 8 ohmach. . Kupiłem go z tatą 21 lat temu w Pewexie za niebotyczną cenę 285 dolarów ( nowy maluch kosztował prawie tyle samo:))
Wzmacniacz oddałem tylko raz do czyszczenia potencjometru mocy. Po za tym od początku gra znakomicie. Oczywiście nie jest to sprzęt audiofilski ale wg opinii kilku znających się na rzeczy ludzi brzmieniowo bije wszystkie współczesne wynalazki dla normalnego użytkownika ( nie mówię tu oczywiscie o sprzęcie za 5000 złotych czy droższym). W swojej klasie jest to jeden z najlepszych wzmacniaczy wypuszczonych kiedykolwiek przez Technicsa. Z Twoim będzie podobnie bo to to samo tyle, że większa moc. Najważniejsze jest to, że wzmacniacz ma pełne pasmo przy małej mocy. Osobiście nigdy nie odkręcałem go powyżej 3 w skali do 10:) Bardzo dobrze radzi sobie z kolumnami z serii Altus. Ja od lat używam Altusow 75, miałem też Mildtony 110 i krótko Altona 300 (straszny bas szybko sie ich pozbyłem). Z tego co wiem to wzmacniacz ten dobrze sobie radzi takze z kolumnami ze zdecydowanie wyższej półki niż Altus. Ogólnie jest to znakomity wzmacniacz dla normalnych uzytkowników za stosunkowo małe pieniądze ( używany oczywiście). Cena 650 złotych za twój egzemplarz nie wydaje mi się jakąs okazją SUV550 mozna kupić za około 350-400 złotych ale jeśli wzmacniacz jest w dobrym stanie i nie był katowany to myślę, że będziesz zadowolony.
Miłego użytkowania. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No to napiszę to, co myślę... Wybacz:)

Swoim zwyczajem pozwolę sobie co nieco powątpiewać co do "klasy" tego wzmacniacza (oczywiście w stosunku do ceny, którą kosztował).
Dużo "bajerów", prawdopodobnie zawyżona moc, raczej słaba wydajność (m.in. dwa niewielkie kondy w zasilaniu). Sam byłem kiedyś właścicielem Technicsa (pre + końcówka SU A 900) i słuchałem wielu. Co prawda tego, konkretnego nie... Wiec, kto wie???

Przykładowo - DUAL 1460 kosztuje ok. 350 zł. Waży ze 2 x tyle. Max. pobór z sieci - 780 W. Nieźle "pchał" nawet wielkie, 50 kg kolumny (tu Technicsa bałbym sie rozkręcać). Ładna stereofonia i barwa:) Moc podawana: 80W przy 8 i 120 przy 4 omach. Raczej prawdziwe dane. Porządny sprzęt za dobre pieniądze:)

Oczywiście - są to zawodzenia starego pesymisty:)
Więc nie przejmuj sięicon_smile.gif

Najlepszego!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Skoro już go masz, to na początek proponuje używać go bez regulacji dźwięku typu: Bass, Sopran, Tone Control, Loudness. Najlepiej słuchać na włączonym CD-Direct, ale to pewno dotyczy tylko jednego źródła jakim jest odtwarzacz CD. Przy takich neutralnych ustawieniach wzmacniacza, szukałbym na bazie odsłuchów kolumn. Proponuje (jeśli to mają być nowe) posłuchać:

Jamo S 606 - troszkę ostatnio zapomniany producent i pomijany przez audiofili - częściej gości w hipermarketach, niż w profesjonalnych salonach. Ma to jednak swoje plusy: jest ogólnie dostępny i tani, a wieloletnie tradycje firmy Jamo każą ufać jakości dźwięku. Myślę, że mogłoby to być ciekawe połączenie, zresztą posłuchaj innych też modeli tego producenta! W cenie jaka Cię interesuje, ma dość duży wybór...

Kef C5 - Te kolumny mogły by obnażyć wady Twojego wzmacniacza, ale warto posłuchać tego na wskroś audiofilskiego producenta!!! Kto wie mogą Cię oczarować swym ciepłem i zneutralizują raczej jasne brzmienie Technicsa - sam kiedyś mocno interesowałem się tym konkretnym modelem icon_smile.gif

Mission M34i - Podobnie jak Kef, chociaż kolumny bardziej neutralne i zdyscyplinowane. Grają również ciepłym środkiem, co może stać się dobrym wyborem.

Koda K-5300F - Bardzo ciekawy producent i przede wszystkim tani!!! Warto też posłuchać innych jego modeli, bo reprezetują z regóły wyższy poziom jakościowy, niż sugerowała by ich cena!!!

ELTAX Liberty 5+ - Podobnie jak Jamo, chociaż znacznie mniejsza firma. Więcej jej w tanich zestawach w hipermarketach, niż w sprzedaży osobnej. Mieli kilka rodzynków, min. te które podałem za przykład. Znalazłem link gdzie są na wyprzedaży, nie wiem tylko czy aktualne:
http://www.top-audio.pl/eltax_kolumny_liberty_5.html

Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłem icon_smile.gif No i tak naprawdę, to Ty musisz dokonać wyboru - najlepiej odsłuchać je na kupionym już wzmacniaczu i swoich płytach icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...