Skocz do zawartości

Cóż czynić ?


MAUS

Recommended Posts

Witam! Padł nam Tv..kineskopowiec! Trzeba kupić PLASKATE TV...juz się zorientowałem i stawiam na plazme...ALE...z FULL HD?...czy bez? Jak to się ma w stosunku do podpięcia pod TV z FULL HD zwykłego cyfrowego dekodera satelitarnego przez kabel euro(ewentualnie coax lub SPDIF--jeżeli pójdzie)??? Jak to połączyć? Idzie przesłać obraz kablem optycznym lub COAX do plazmy? Będzie to grało? Co z dzwiękiem jeśli podpięte to będzie optycznie lub COAX-ialnie?
Boję się że jeśli tv bedzie miec FULL HD a sygnał będzie tylko ze zwykłej satki to będzie to lipnie wyglądać...obraz będzie jakby śnieżył..ewentualnie będzie sztuczny-plastikowy! Boje sie jak nie wiem co...bo w sklepach to obrazów z kablówki wręcz się nie da oglądać na tych plaskatych tv... Kolejna sparawa to amplituner AV...dosłownie przed chwilą przeczytałem coś o tunerach ze skalowaniem do obrazu 1080p! Daje to rady jak się podłączy do takiego amplitunera cyfrową satke i dopiero amplituner do np.plazmy? Jak wygląda wtedy taki obraz?...jest lepiej jak bezpośrednio z satelity na Tv? Chciałbym wiedzieć jak to jest naprawde a nie tylko teoretycznie...bo teoretycznie to ja wiem że obraz przepuszczony przez amplituner ze skalowaniem do 1080p powinien być lepszy!Jak to jest faktycznie? PILNIE PROSZĘ O ODOPWIEDZI...jesteśmy już bez tv od ponad 3 tygodnii.... icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TV. Jeśli chodzi o pojedynek plazma vs LCD. Jak dobrze udało ci się zorientować czysto teoretycznie plazma ma lepszy obraz co wcale nie znaczy, że jest lepsza. Byłbym skłonny powiedzieć, że w niższych partiach budżetowych lepiej jest kupić LCDka. Jeśli plazma to tylko pozostałość w magazynach po Pioneer'ze, albo najwyższe serie Panasonica (obydwie opcje bardzo drogie). Jeśli nie masz zamiaru wydawać naprawdę dużej kwoty to lepiej weź LCD np. Samsung'a z serii B651 czy Sharp'a z serii XL2E - stosunkowo tanie i z bardzo dobrym obrazem.
Obrazu po coaxial'u, ani po optical'u nie da się przesłać to są interfejsy audio, a nie wideo.
Jaki masz ten dekoder i u którego operatora, może spróbuj pojechać po krawędzi. Zadzwoń do nich i powiedz, że chcesz wypowiedzieć umowę, na pewno oddzwonią i zaproponują jakąś renegocjację z nowym dekoderem HD icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie plazma, np . panasonic 42s10 +/- 3tysia. Plazma nie lubi nasłonecznionych pokoji ,natomiast lcd bije po oczach światłem ,co jest meczące nocą no i ten ruch - skaczący.Lcd-eki są wrażliwe na słaby sygnał. Mam w sypialni ( 12m) panasa 37 pv 80 + n-ka po kablu hdmi - super , choć nie jest full hd. Z jakiej odległości będziesz oglądał ? Zaraz będą wchodziły nowości ,a co za tym idzie to , że ceny będą spadać ( tych modeli z 2009) . Sugeruj się matrycą , a nie czy ma wejście usb do oglądania filmów. Polecam dvd lg dvs 450h , czyta divix-y HD przez usb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plazma ma lepsza czern , prawdziwa czern
jezeli bedziesz ogladal z daleka to lepsza bedzie plazma
teraz nie che pomylic ale chyba wlasnie plazma odbija promienie swietlne slonca no i w dzien nie za fajnie sie oglada jest to cos na zasadzie pixeli ktore przepuszczaja lub odbijaja swiatlo poszukaj dokladniej w google
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną problemy z jakością obrazu w środku dnia nie są już tak dokuczliwe za sprawą dynamicznego doboru jasności ekranu w zależności od intensywności zewnętrznego oświetlenia. Nie pamiętam fachowego określenia tej funkcji ale jest już od dość dawna stosowana w telewizorach np. Panasonica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie plazma dawać obraz nieśnieżący lub też nie plastikowy tak jak ma grać to jestem skłonny wydać nawet 1000 euro (mieszkam w belgii-ale mam upatrzony sklep w holandii-15km od chaty)...więc jeśli chodzi o cene to myśle że nie szukam tych podstawowych modeli za kilkaset jurków. Póki co wyselekcjonowałem kilka odeli plazm: PANASONIC 37X10 lub C10  42cale to :G10,S10,albo X10   potem jest jeszcze LG42PQ2000,3000 lub 6000...lub samsungi PS42B 430 lub 450! Da się z tego coś wybrać? Co do tlewizji satelitarnej to mam polsat cyfrowy z dopiero co podpisaną umową więc (niestety) nie ma mowy o rezygnacji a tym bardziej o zamianie-ponieważ karta jest przypisana do dekodera itd itd. Przerabiałem ten temat niedawno co właśnie zaskutkowało tym że musiałem rozwiązac jedną umowe żeby zawrzeć drugą z innym dekoderem-wszystko to przez właśnie chęć wymiany dekodera! Teraz mam dekoder echostara CP-2...tak przynajmniej nazywają go polsatowcy! Także jestem zmuszony przez najbliższe jeszcze ponad dwa lata kozystać z ich usług. A co myślicie o tym skalowaniu obrazów do 1080p przez amplituner? Da to cos w moim przypadku?   Jesli chodzi o nowe modele na ten rok to wejdą dopiero na rynek (mowa tu o panasonicu) w kwietniu...a będą to modele 37 cali x20 lub c2 oraz 42" v20,g20,s20,u20,x20,c2! Ale i tak nie biorę ich pod uwagę bo nie chce czekać aż do kwietnia! Kurcze...to już ponad 3 tygodnie bez TV...już nie dajemy rady icon_wink.gif ! Tv bedzie wisieć trochu niżej jak są okna dachowe po jego lewej stronie w odległości około 3 i pól metra od tv! Bedzie się to bardzo odbijać? Co jest ważne to nasz budynek jest tak usytuowany że nie mamy nigdy bezposrednio świecącego śłońca na tv. A siedzieć będziemy w odległości minimum 3metry a max 4 od TV.Pomóżcie..bo już nie wiem co kupić! 
Tak czy inaczej JUŻ dziękuję za zainteresowanie moim problemem i liczę na dalsze podpowiedzi już doświadczonych w tym temacie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam LCD - mam Panasonica TX-37LZD85, panel 100Hz Full HD o całkiem fajnych katach widzenia, mam do niego podłączoną cyfrową kablówkę HD (przedtem SD), i wygląda to b. dobrze, zresztą z 3 metrów wszelkie niedoskonałości obrazu na panelu o takiej wielkości i tak nie są widoczne.
Poprzedni zwykły tuner kablówki podłączony był poprzez scarta i obraz też dało rade oglądać (z odległości ok 2,5m) no chyba, że się zbliżyło na pół metra do TV icon_smile.gif
Generalnie widać różnicę co do jakości nadawanych programów - niektóre są gorsze i żadna obróbka tego nie naprawi.
co do czerni to ma to znaczenie tylko jeśli oglądamy w całkowicie zaciemnionym pokoju, wtedy efekt zaniebieszczenia i podświetlenia jest widoczny
co do jasności to przecież można ją zmniejszyć - fabrycznie faktycznie jest za wysoka, dlatego nie używam trybów dynamicznych, w dzień do normalnego oglądania ustawiam tryb ECO a do DVD/Blu-ray kinowy
skalowanie do 1080p w AV powinno dać efekt - ja skaluje co prawda w odtwarzaczu DVD dlatego w amplitunerze z tego nie korzystam, ale efekt jest widoczny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja osobiscie tez wybral bym LCD . Z moich nie wielkich obserwacji wysnulem nastepujace wnioski . Plazma ( mam na mysli konkretny model panasonica - viera , nie pamietam oznaczenia wygladala lepiej z tv sd (standart definition - czyli 480p czy tez 576 p ) a lcd z wyzszymi rozdzialkami -hd . (po kolei 720,1080 ) . I ja proponowal bym obejrzenie ktoregos z modeli sony z silnikiem bravi 3 i co najmniej 100 hzowa opcja , nie jestem wielkim znawca ale widzialem osobiscie tv z 46 calami sony i samsunga ( nie chce klamac ale o ile dobrze pamietam samsung byl serii 7 ) stojace obok z bezposrednio podpietymi konsolami playka i xem , i w moim mniemaniu wygladaly prawie identycznie a sony bylo tansze . Nie wiem czy jest tak tez z mniejszymi tv ale warto sprawdzic .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że wielu z was było raczej za lcd ja zdecydowałem się jednak na plazmę..będzie to LG42PQ6000...miałem okazję widzieć to coś w akcji...naprawde daje sobie według mnie o wiele lepiej rade z sygnałem SD niż lcd-ki...a skoro większość czasu tv będzie wyswietlał właśnie taki obraz postanowiłem wydać swoje jurki na ten właśnie model! Co niezmienia faktu że bardzo wam dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi! icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...