Skocz do zawartości

zestaw audio do 2500


Kozlik

Recommended Posts

Witam,
jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o dobieranie wszystkich parametrów. W każdym teście wypada co innego a parametrów jest mnóstwo, do tego połączenie amplitunera z głośnikami jak zauważyłem też nie jest takie proste :/

Chciałbym kupić zestaw głównie do słuchania muzyki. Słucham wszystkiego od klasycznego rocka poprzez stare hh aż do np. Axwell icon_wink.gif

Miło by było jeśli zestaw składał by się z amplitunera oraz CD(podobno lepiej?)/DVD oraz kolumn.

W czym najlepiej by było jeśli bym kupił 2 kolumny główne (+ ewentualnie sub/głośnik centralny). Chciałbym mieć na przyszłość możliwość podłączenia kolumn do dźwięku przestrzennego jednak teraz jest to zupełnie nieistotne, bo nie mam TV a filmy rzadko oglądam. Pokój jest spory bo ma 4,5 x 7,5. Jednak jako student wiadomo przeprowadzki wchodzą w grę, więc mam nadzieję że nie jest to aż tak istotny parametr.

Ojciec ostatnio kupował jakiś komplet do LCD i wybrał coś takiego: Onkyo TX-SR 505 E + Onkyo DVD + głośniki mAudio.

Z tego co słuchałem zestaw wypada dobrze. Jednak pytanie czy jest to zestaw muzyczny czy filmowy?
Czy za te pieniądze da się coś lepszego dostać. Nie sprawdzałem ile to kosztuje w sumie ale ojciec mówił że w 2500 się zmieścił.

Słyszałem też że podobno nie warto inwestować ponad 1000 pln w ampli przy tych pieniądzach i najlepiej władować sporo w dwie kolumny to wtedy suba nie potrzeba.

Lepiej jest kupować osobno wszystko czy może gotowe zestawy? icon_wink.gif
Już nawet nie wiem czy do dobrego działu trafiłem czy aby do stereo nie powinienem icon_wink.gif
Będę wdzięczny za każdą poradę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety parametr wielkości pomieszczenia jest kluczowy, a jego lekceważenie może skutkować podbarwieniami basu, albo jego brakiem. Obecne pomieszczeni jakim dysponujesz jest duże, więc i takowe kolumny będą potrzebne do tego porponuję kupić raczej wzmak stereo, a nie amplituner KD - znacząco zyskasz na jakości. Co do źródła w masz mały budżet, a odtwarzacz CD (nowe) są raczej drogie. Jeśli masz możliwości skorzystania z komputera, albo z sieci LAN/WLAN z dostępem do muzyki z kompa to najlepiej byłoby jakbyś kupił Squeezeboxa Classic (ok.650zł), na resztę sprzętu zostanie ok. 1900zł, więc spokojnie coś uda się złożyć np.
Denon PMA-510AE lub Cambridge Audio Azur 340A
KODA AV-702
Taki zestaw to może nie jest szczyt marzeń audiofila/melomana, ale na pewno bez problemów zgniecie zestaw twojego ojca icon_wink.gif

PS: Zastanów się nad tym źródłem, bo to ważna sprawa, a odtwarzanie plików, a nie płyt to już najbliższa przyszłość icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

odtwarzanie plików, a nie płyt to już najbliższa przyszłość



zgadzam się z tym w 100% icon_wink.gif jednak kiedyś usłyszałem coś całkiem sensownego icon_wink.gif jak kupisz oryginalną płytę to napewno ją przesłuchasz w całości, jak nie dziś to kiedyś...
co do kupowania oryginalnych mp3 wiemy jak to wygląda icon_wink.gif a jak już się poza właściwym obiegiem to załatwi to masz nowiutki folder i jak się nie spodoba to się go szybsko skasuje icon_wink.gif

ale fakt faktem może zamiast kupować CD może lepiej by było teraz lepszy sprzęt i podłączyć go narazie do komputera i jakoś przeczekać... icon_wink.gif
Cytat

Squeezeboxa Classic


może pytanie będzie dość abstrakcyjne, ale czy korzystając z tego osprzętu człowiek nie przestawia się automatycznie na mp3 i co za tym idzie - gorszą jakością odtwarzanej muzyki? icon_wink.gif
jeśli by tak nie było to rozwiązanie było by może jednak do przemyślenia icon_wink.gif
orientujesz się może gdzie coś takiego mogę dostać? szukałem na google ceneo sąpiec i tak trochę lipa :/ Classic nigdzie nie było...

a nie dało by się w tych pieniądzach jakiegoś wzmacniacza z radiem najlepiej? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

odtwarzanie plików, a nie płyt to już najbliższa przyszłość


ale fakt faktem może zamiast kupować CD może lepiej by było teraz lepszy sprzęt i podłączyć go narazie do komputera i jakoś przeczekać... icon_wink.gif
Cytat

Squeezeboxa Classic


może pytanie będzie dość abstrakcyjne, ale czy korzystając z tego osprzętu człowiek nie przestawia się automatycznie na mp3 i co za tym idzie - gorszą jakością odtwarzanej muzyki? icon_wink.gif


Squeezeboxa Classic to nie tylko mp3, w zasadzie przewaga formatu bezstratnego Flac. i to jest sedno wykorzystania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...