Skocz do zawartości

pomoc w zakupie MP3, wzmacniacza i słuchawek


Recommended Posts

Witam! Potrzebuje pomocy przy zakupie przenośnego sprzętu grającego. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku, bujającym basie i wysokiej głośności (słucham głównie stoner rocka i metalu).

Mam max 500zł na wydanie. Myślałem o jakieś dobrej mp3-ce pokroju Soniacza albo Sandisc Sansa, słuchawkach nausznych Sennheiser i przenośnym wzmacniaczu FiiO E5. Jako, że nie znam się na markach i parametrach, proszę o pomoc w wybraniu konkretynego modelu MP3-ki i słuchawek icon_smile.gif

Z góry dziękuje i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować słuchawki + wzmacniacz to lepiej kup jakieś z aktywną redukcją szumów, one często mają wbudowane dodatkowe wzmacniacze dzięki czemu odcinasz się od środowiska i możesz sobie ładnie dostosować głośność. Przykładem takich słuchawek są np. Pioneer'y SE-MJ7. Do tego dobry odtwarzacz np. COWON iAudio 7 i możesz się cieszyć bardzo wysoką jakością dźwięku ze sprzętu przenośnego.
Sory, że trochę nagiąłem budżet, ale zawsze, albo możesz dorzucić kasę, albo znaleźć trochę tańsze słuchawki, choćby CRETIVE'y HN700.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze muzyczny_gość to prawda, ale jeśli masz trochę płyt CD to COWON odtworzy np. pliki w formacie FLAC, ewentualnie idealnie (akuratnie mówiąc profesjonalnie) zgrana piosenka w formacie MP3 z wysokim bitratem na pewno nie zabrzmi gorzej. Kwestia dobrego ripowania płyt, bo ściąganie 100 krotnie zmielonych plików to oczywiście mijanie się z celem icon_wink.gif
Te Pioneer'y były przykładem, jest całkiem prawdopodobne, że nie wykorzystasz ich pełnego potencjału, choć iAudio7 to jeden z najlepszych jakościowo odtwarzaczy na rynku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny_gościu, mnie akurat otoczenie bardzo nastraja i muzyka zyskuje dodatkowy urok współgrając np. z pięknem przyrody icon_biggrin.gif

wydatek trochę (no dobra, znacznie) przekroczył mój budżet, ale skoro tacy audiofile jak Wy polecają mi ten sprzęt, znaczy to że jest warty swojej ceny i opłaca się wstrzymać z zakupem i dozbierać te 400 zł na sprzęcik, który będzie mi służył dobrych parę lat icon_smile.gif

Dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi konkretnie o Pioneer'y MJ7 to jest tak. Możesz używać ich pasywnie (bez żadnych redukcji itd.), albo aktywnie. W pierwszym trybie wzmocnieniem zajmuje się odtwarzacz, a redukcja szumów (środowiska oczywiście) nie następuje. Kiedy zaś włączysz słuchawki to są dwa plusowe aspekty:
-działa redukcja szumów, dzięki czemu zyskujesz na dokładności przekazu, a dodatkowo ten sam poziom głośności wydaje się głośniejszy (czyli zyskujesz parę kresek na skali)
-działa dodatkowy wzmacniacz słuchawek, który dodaje ci kolejnych pare kresek.
Myślę, że dozbieranie tej kasy da ci wymierne korzyści. Zachęcam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...