Skocz do zawartości

Jakie kolumny do NAD C315 plus CD C515


slawek03

Recommended Posts

Witam serdecznie i bardzo cieplutko icon_smile.gif

Przymierzam się do zakupu nowego sprzętu audio. Przez ostatnie 15 lat Technics plus Altusy 110 musiały mi wystarczyć - jednak sprzęt ten już całkiem pada i mam kilka złociszy (około 4 i pół kilo) na zmiany icon_smile.gif

Na dzień dzisiejszy mój pokój ma raptem 9 m2, malutki jest i mało ustawny ale w przyszłości się to zmieni i zapewne kolumny też.
Słucham bluesa w każdym wydaniu: akustycznego, electro i rhythm & blues'a, Enya, Dire Straits i progresywny rock (np: Pendragon) To jest podstawa i pod tą muzykę szukam sprzętu. Mam lekkie zboczenie na punkcie sopranów - to pewnie naleciałość po moich Altusach.

Wzmacniacz i CD już wybrałem (jak w temacie NAD C315 i C515) zostaje sprawa kolumn. W sklepie doradzono mi Monitor Audio Bronze BR5 lub MISSION M 35i. M 35i potrzebują dość sporo miejsca aby dobrze zabrzmieć, zostają mi więc Monitor Audio Bronze BR5. Czy to dobry wybór? Czy będę zadowolony? Proszę o pomoc w doborze kolumn.

Aha, sprzęt musi być nowy.
A funkcji "szukaj" używałem lecz żadnej konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.


Pozdrawiam serdecznie wszystkich icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aha, sprzęt musi być nowy.
A funkcji "szukaj" używałem lecz żadnej konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.



dokladnie tego zestawu sluchalem m.in. na Kef C7.
i wlasnie te kolumny wybralismy do tego wzm i CDka.
(kolega kupowal dla siebie sprzecik i poprosil mnie o pomoc w wyborze).

wiec jesli w tym sklepie jest mozliwosc, sproboj i tych.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój 9 m i M35 ? To nie ma prawa zagrać , zresztą BR5 też będą na 99,99% za duze. W takim metrażu to monitory , i to nie za duże .
Posłuchaj Dali Ikonów , Paradigm Monitor , AE Aelite , może iq30.
Chociaż gdybym ja miał wybierać , to zerknałbym na to :
http://www.allegro.pl/item925784359_adam_a..._wyprzedaz.html
Pytanie jak to się zgra z NADem .
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wybór sprzętu NAD jest jak najbardziej optymalny biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość oraz przede wszystkim Twoje preferencje. Co do kolumn to sprawa trochę się komplikuje, gdyż do 9m2 żadne podłogówki nie nadają się. Będziesz miał ogromne problemy z basem. Jeśli jednak w najbliższej przyszłości planujesz zmianę pomieszczenia na większe, musisz dobrać system pod pomieszczenie docelowe.
Przyjmując, że pomiesczenie docelowe nie będzie większe niż 20-22 m2, moja propozycja wygląda następująco:
1. Monitor Audio Rx2 - jest to duży monitor, który stsounkowo dobrze (bez ewidentnych problemów z basem) zagra w Twoim 9m pomieszczeniu odsłuchowym, natomiast jeśli przeniesiesz system do pomieszczenia do 24m2, będzie to optymalna konfiguracja (w naszym salonie nasza sala odsłuchowa ma 24m2 i Rx2 grają w nim rewelacyjnie z dobrym basem). Kolumny te w połączeniu z Nadem grają także szczegółowo (to co lubisz), dodatkowo możesz zastosować srebrne okablowanie (interkonekt i głośnikówka), które jeszcze dodatkowo uwypuklą soprany
2. Monitor Audio BR2 - monitor który dobrze zagra w Twoim pomieszczeniu oraz w docelowym o powierzchni raczej do 20m2. Ogólnie podobna charakterystyka jak Rx2, jednak w każdym aspekcie przynajmniej o klasę niżej. Biorąc jednak pod uwagę cenę, jest to moim zdaniem świetna kolumna
3. Dynaudio DM 2/7 - moim zdaniem zdecydowanie faworyt w tym przedziale cenowym. Kolumny jednak są trochę łagodniejsze (szczególnie w górze pasma) niż MA, jednak świetna homogeniczność, wyrównanie oraz potężny dobrze kontrolowany bas są podstawowywmi zaletami kolumn Dynaudio. Przy odpowiednim okablowaniu dźwięk powinien być idealnie dopasowany do słuchanej przez Ciebie muzyki oraz preferencji. Kolumny spokojnie zagrają w pomieszczeni do 22-24m2 a także teraz w Twoim małym 9m2.

W przypadku pytań służę pomocą, jeśli istnieje możliwość proponję zdecydowanie odsłuch.

z pozdrowieniami
Jacek Lesień
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W przypadku pytań służę pomocą, jeśli istnieje możliwość proponję zdecydowanie odsłuch.
z pozdrowieniami
Jacek Lesień



O super konkretna wypowiedz. Oby takich wiecej.
Co do zastosowania BR2 w wiekszym pomieszczeniu, powiedzmy 20m2, to ja bym wybral juz podlogowki.
Dokladnie ten wzmacniacz i ten CD testowalismy w kolumnami: MA BR2, Mission m33i, m34i, i Kef Q7 w pomieszczeniu ok 20m2.

W MA BR2 (ktore bardzo cenie i sam bym je kupil do mniejszego pomieszczenia niz mam) brakowalo dolu niestety.
ale do 9m2, jak znalazl. To super monitory w tej cenie.
Dynaudio DM 2/7 nie znam, wiec jesli faktycznie dadza rade rowniez w wiekszym pomieszczeniu...
jest to ciekawa propozycja, choc juz inna cena.

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i bardzo dziękuję za te wszystkie wypowiedzi. icon_smile.gif

Już myślałem że będę miał problem z wyborem między dwoma, trzema modelami kolumn a ty widzę iż błędem na ?dzień dobry? jest szukanie kolumn podłogowych do tak małego pomieszczenia...

Mości Jacku ? wielkie dzięki za tak obszerną i szczegółową wypowiedź. Wygląda na to, że w/g Twojej opinii Monitor Audio Rx2 będą mnie najbardziej satysfakcjonowały z uwzględnieniem wielkości pomieszczenia jak i moich preferencji.
W opisie tychże MA Rx2 znalazłem informację iż bas-refleks znajduje się z tyłu kolumny. Doczytałem też, że tak umieszczony bas-refleks wymaga pewnego odsunięcia od ściany aby spełniał należycie swą funkcję. Niestety nigdy nie miałem do czynienia z tego typu kolumnami i nie mam pojęcia co się kryje pod słowem ?pewne? odsunięcie od ściany. Czy jest to 10 cm, 30 cm czy może metr??? Bardzo proszę o wyjaśnienie tej sprawy (oczywiście nie co do jednego centymetra) ponieważ w tak małym pokoiku na jaki teraz jestem skazany 10 cm a 1 metr to kolosalna różnica.

Cytat

W MA BR2 (ktore bardzo cenie i sam bym je kupil do mniejszego pomieszczenia niz mam) brakowalo dolu niestety.
ale do 9m2, jak znalazl. To super monitory w tej cenie.

Cena jest praktycznie o połowę niższa od Rx2 czy nawet DM 2/7. Ale czy nie okażą się one najsłabszym ogniwem - taką ?piętą achillesową? mojego zestawu?

Oczywiście, czeka mnie jeszcze dużo czytania przed podjęciem decyzji (i finalny odsłuch) ale z góry dziękuję za pomoc icon_smile.gif


Cytat

Mam do sprzedania kolumny Mission m34i (zdecydowanie lepsze do mniejszego metrażu niż m35i) na gwarancji do 05.06.2011. Dla zainteresowanych: orlin@tlen.pl

Tak na szybko znalazłem kilka informacji iż jest "... to znakomita uniwersalna kolumna do muzyki i kina domowego..." więc nie jestem pewny czy byłby to dobry wybór....

Miłego dnia icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małych kolumnach i uwarunkowaniach pomieszczenia 30cm odstęp tylnej ścianki kolumny (z basrefleksem z tyłu) od ściany powinien być akurat (20cm może być ciut mało, a 50cm będzie trudno wygospodarować), poza tym zależy to też od tego, czy inne sprzęty/rzeczy są koło kolumn...

Cytat

Tak na szybko znalazłem kilka informacji iż jest "... to znakomita uniwersalna kolumna do muzyki i kina domowego..." więc nie jestem pewny czy byłby to dobry wybór....

Można to na różny sposób interpretować.
Np. tak, że w tym przypadku ma niezły bas i można ją stosować w małych pomieszczeniach jako fronty. A uniwersalność nie jest wadą...

No i na koniec - wśród propozycji znajdują się kolumny dość zróżnicowane cenowo. Więc zostaje pytanie, czy spodoba Ci się granie droższych kolumn tak, by za nie więcej zapłacić. icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

W MA BR2 (ktore bardzo cenie i sam bym je kupil do mniejszego pomieszczenia niz mam) brakowalo dolu niestety.
ale do 9m2, jak znalazl. To super monitory w tej cenie.

Cena jest praktycznie o połowę niższa od Rx2 czy nawet DM 2/7. Ale czy nie okażą się one najsłabszym ogniwem - taką ?piętą achillesową? mojego zestawu?
Oczywiście, czeka mnie jeszcze dużo czytania przed podjęciem decyzji (i finalny odsłuch) ale z góry dziękuję za pomoc icon_smile.gif




nie nie. nie wydaje mi sie. tzn. jestem pewny, ze nie.
MA BR2 to bardzo dobre monitory. Gdy sam szukalem kolumny dla siebie, MA BR2 byly w czolowce jesli chodzi o brzmienie, jakosc / ceny.
Ale rozumiem twoje pytanie... czy kolumny 2 razy tansze beda nadal ok...

No coz. Ze sprzetem i ich cena to nie do konca zachowana jest zaleznosc -> im drozej tym lepiej icon_wink.gif
2 miesiace temu pewien znajomy sprzedawca sprzetu hifi uswiadomil mnie ile tak naprawde kosztuja kolumny, ktore sa sprzedawane za 2,5 tys zl, to wierzyc mi sie nie chcialo... tzn. za ile oni moga sprzedac, nie zarabiajac na nich nic. A jeszcze wczesniej zarabia dystrybutor, a jeszcze wczesniej sa jakies cla itp, a jeszcze wczesniej jest producent....

Tak wiec czy cos kosztuje 1,2kzl, czy cos 2,4kzl... Roznica kosztu materialow, z ktorych jest zrobiony towar jest znikoma. Marketing sie liczy.

no i ogolnie....wazne, czy gra. icon_wink.gif


PS.
mission m34i graja znacznie slabiej niz m33i. A te drugie sa tansze.

Tak wiec przesluchaj co mozesz!

pozdrawiam
Maciej





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...