Skocz do zawartości

Marantz PM6003 / CD6003 - jakie kolumny?


midi-man

Recommended Posts

Witam,

jestem nowy, więc na początku dzień dobry wszystkim!

Noszę się z zamiarem zakupu powyższego zestawu stereo. Mogę go wyrwać w tej chwili za "cudne" pieniędze, udało mi się zrobić odsłuch modelu niżej (5003) i byłem zadowolony z dzwięku, jaki mi ten zestaw zaoferował. Wzmak napędzał kolumny MA BR6.

Pytanie: jakie kolumny do tego Marantza (6003) zakupić. Chcę na razie stworzyć w miarę wąską grupe, i ruszyć na odsłuch.
Nie upieram się twardo przy tym zestawie, po prostu mam super okazję kupic nowy sprzet w super cenie.
Muza to rock, elektronika, lata `80 (pop), sporo słucham radia. Pokój 24m2. Lubię też kino, więc fajnie jakby ten zestaw sprawdził się jako nagłośneinie KD, oczywiście w stereo. Na razie chcę sie skupić na stereo, bo muza jest na 1 miejscu. Z czasem może jakis ampli i 5.1... ale to z czasem.

Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że 50/50 to podział na kolumny i całą resztę sprzętu... icon_rolleyes.gif albo przynajmniej wzmacniacz + źródło.

Nie znam ani tego Marantza, ani tych Monitorów, ale nawet jeśli się mylę w powyższym, nie wydaje mi się, żeby rozbieżność była aż tak duża.
Może tych MA nie ma sensu podłączać do wzmacniacza za 800 zł, ale za prawie 2000?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół przyjmuje się, że podział budżetu idzie wzmak/kolumny/źródło/kable jak 10/10/5/1. Oczywiście kwestia tańszego źródła z tej samej serii przy dzisiejszym rynku realizowana jest tylko przez H/K, ale to już inna sprawa. Z kablami jest jeszcze bardziej nieregularnie, ale mniej więcej można tak dzielić. Czyli w przypadku kolegi przyjmując całość jako 6500-7000zł powinno pójść 2700/2700/1350/270 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle teoria... icon_smile.gif
Kolega chce wizualnie z tej samej serii kupić Marantze. 8003 jest dwa razy droższy od 6003, więc nie wiadomo, czy będzie go na to stać.

Zresztą, czy 6003 zrobi aż taką krzywdę tym MA?
Zaoszczędziłbym kupując 6003, a część zaoszczędzonego (niewydanego) budżetu przeznaczył na lepsze interkonekty/ głośnikowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

midi-man jeżeli w przyszłości myślisz o kinie domowym to proponowałbym Marantza PM7003 - używam go w stereo i w kinie domowym a różni się od PM6003 możliwością pracy w trybie końcówki mocy - funkcja załączana z panelu przedniego
raz gra jako normalny wzmacniacz stereo co prawda z DVD podłączonym jako źródło, po włączeniu Power Amp - napędza jako końcówka mocy kanały przednie w kinie domowym (obróbka dźwięku i głośnością zajmuje się amplituner)
świetnie się to sprawdza i pozwala w jakiś sposób zintegrować kino i stereo - do rozważenia
PS wiem, że podchodząc ortodoksyjnie do tematu powinienem mieć źródło czysto stereofoniczne CD/SACD icon_smile.gif ale za dużo mam tych źródeł i żona by mnie pogoniła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie.. sprawa sie ma tak, ze ten zestawik marantza mogę mieć.. za niecałe 2k. A RX6 za 3k. Wiem też, ze takiej ceny nikt mi za nowe nie zaproponuje (chodiz o Marantza), a że słyszałem 5003 z BR6 i było naprawde ciekawe, to pomyslałem, że jak jest okazja kupic nowszy wzmak z CD (nawet jakies nagrody dostał czy wyróżneinie, ale nie to mnie przekonuje) to zagra tez miło z RX6. Ale do rzeczy.... zauważcie kochani forumowicze, że poprosiłem Was wałsnie o pomoc przy wyborze kolumn, nawet całego zestawu - bo mimo, iż Marantz jest dla mnie teraz okazją - to najwazniejsze jest moje zadowolenie z dźwięku, kóry mam nadzieje, niedługo sobie zafunduje.

Co do tych "złotych podziałów", to różne nt. głosy słyszałem. Czytałem ze Nadc326 z RX gra świetnie, że Rotel... i jeszcze kilka innych, co dziwne, bo cały czas "kręcimy się" w podobnym przedziale cenowym, co ten Marantz 6003... więc mało kto dokonuje takiego podziału w praktyce. A często pojawaił się też chiński Xindak 06... itd. Bardzo rzadko (to wszystko pisze, bo troche na forach poczytałem) z RX6 pojawiał się wzmak za.... (jeżeli przyjmiemy cenę najniższą w ceneo) ponad 4k. ALe nie jestem fachowcem, więc każda rada mile widziana - najlepiej jak ktoś miał bliższe spotkanie z marantzem.

A czy dobrze zakręci ten Marantz RX6? Mam nadzieje, ze ktoś ma doświadczenie.... BR-ki grały świetnie.

Ważne - słucham muzyki dość cicho.. tzn., w miarę cicho. Nie jestem fanem łupania po ścianach i nie lubię jak obrazy ze ścian lecą lub odpada tynk.

icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na ogół przyjmuje się, że podział budżetu idzie wzmak/kolumny/źródło/kable jak 10/10/5/1. Oczywiście kwestia tańszego źródła z tej samej serii przy dzisiejszym rynku realizowana jest tylko przez H/K, ale to już inna sprawa. Z kablami jest jeszcze bardziej nieregularnie, ale mniej więcej można tak dzielić. Czyli w przypadku kolegi przyjmując całość jako 6500-7000zł powinno pójść 2700/2700/1350/270 icon_wink.gif



Z tymi podziałami to różnie bywa. U Rotela np, wzmak RA 04 kosztuje 1650, a CD RCD 06 2000, więc nie jest to aż tak oczywisty podział finansów. A całość (na dokładkę) gra świetnie z kolumnami za 3200.
Kolega Einstein miał chyba racje co do względności icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja myślałem, że 50/50 to podział na kolumny i całą resztę sprzętu... icon_rolleyes.gif albo przynajmniej wzmacniacz + źródło.

Nie znam ani tego Marantza, ani tych Monitorów, ale nawet jeśli się mylę w powyższym, nie wydaje mi się, żeby rozbieżność była aż tak duża.
Może tych MA nie ma sensu podłączać do wzmacniacza za 800 zł, ale za prawie 2000?

Podział taki jest mocno umowny - trzeba posłuchać!!!

Poza tym są wzmacniacze, które wymagają sporo droższych elementów toru niż one same (no może poza kablami icon_lol.gif , z którymi raczej rudno tak szaleć).
Nie można więc powiedzieć, że bez sensu jest podłączać kolumny do wzmaka 3x tańszego niż one. A w dotatku jeszcze spore zamieszanie czyni fakt, że niektóre sprzęty kupuje się jako nowe, a inne jako używane...

A na koniec - łatwiej jest zmienić kable, a wydać na początek maksymalną kwotę na sprzęt. no i sporo jest kabli wśród używek - ale uprzedzam, kable przy trochę lepszym sprzęcie warto przetestowac a nie kupować na ślepo (lub ufając sugestiom ludzi, którzy tylko o tym czytali - a nie słuchali icon_wink.gif ).
Raczej nie ma problemu z wypożyczeniem kabla z salonu za kaucją i przesłuchania ich w swoich domowych warunkach...

Pozdrawiam
PS. A co do Rotela - do CDka 06 bardziej pasuje wzmak 06, ale już za około 3 tysiące...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, więc częśc forumowiczów tylko potwierdza, że różnie z tymi podziałami jest i do końca nie można się nimi sugerować.

To zadam pytanie inaczej, bo na razie nie mam żadnych sugestii, co do wyboru sprzętu (do odsłuchu).

1. Jakie kolumny Waszym zdaniem zagrają dobrze z Maranztem (seria 6003) ?
2. Jaki wzmak + źródełko zagra dobrze z kolumnami Audio Monitor RX6 ?

...... ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli maiłbym Ci zasugerować optymalną elektronikę do MA Rx6, zdecydowanie zwróć uwagę na system NAD C326 / C545. NAD jest bardziej otwarty, znacznie bardziej dynamiczny, bas jest mięsisty, mocny. Taki charakter brzmienia może być doceniony także przy cichym słuchaniu, dając przyjemność dobrego odbioru muzyki z odpowiednią dynamiką i szczegółowością. Marantz jest łagodniejszy, nacisk kładzie przede wszystkim na górne rejestry, bas jest lekki.
Napewno najlepiej byłoby posłuchać poszczególnych konfiguracji, gdyż wybór należy do Ciebie. Każdy ma inne preferencje i docenia inne walory brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z awaryjnością NAD-ów. Bo bardzo zdziwiłem się, że ma tylko 1rok gwarancji... ? icon_sad.gif To strasznie krótko, jak na porządny sprzęt. Czy producenci czegoś się obawiają... bo szczerze mówiąc, jakiś powód musi być.

Co do KD 5.1, chyba pozostane wierny systemowi stereo, filmy na dobrych frontach z dobrym wzmacniaczem bardzo miło się ogląda. Oczywiście nie mówię, ze lepiej niż pełne 5 czy 7.1, ale tu też wchodza kwestie finansowe:)

Co do całej sumy, jaką mogę teraz przeznaczyć na sprzęt to 6k. I na więcej mój obecny stan finansowy nie pozwala (i tak żone musze troche pooszukiwac...icon_smile.gif

A może macie jakiś pomysł na sprzęt stereo (wzmak, CD i podłogówki) za taką kwotę. W miarę możliwości "obsłucham"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD, jeśli jest oferowany przez autoryzowany punkt sprzedaży, objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną przez centralny serwis dystrybutora - firmy TRIMEX. Co do awaryjności, to wzmacniacze praktycznie są bezawaryjne. Odtwarzacze CD natomiast w przypadku NAD są awaryjne w podobnym stopniu jak urządzenia konkurencyjne. Niestety znaczna większość awari jest spowodowana transportem i ujawnia się na samym początku użytkowania sprzętu. Jeśli jednak zamierza Pan dokonać zakupu w autoryzowanym punkcie sprzedaży, nie martwiłbym się serwisem.

Z mojego doświadczenia zaproponowałbym zestaw NAD C315 lub C326 z odtwarzaczem C545 oraz kolumnami MONITOR AUDIO Rx6. Ewentualnie pomyślałbym o największych podstawkówkach DYNAUDIO DM 2/8 lub 2/10. Powinieneś się zmieścić w załozonym budżecie.

W przypadku pytań proszę o kontakt
pozdrawiam
Jacek Lesień
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Nad c326 "powali" na kolana Marantza 6003, to zapewne on znajdzie sie w moim zestawie, ale w zespole z C545 to przerasta budżet... więc pozostanie mi szukać używki, przynajmniej wzmaka. Po prostu na marantza mam teraz mega cene za nówki.

Bardzo dziękuję za dotychczasowe wskazówki, jakiś plan sobie ułozyłem. jak jeszcze macie jakies pomysły na kolumny do nada lub marantza - cały czas "słucham"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekreślaj od razu Maranzt'a. Cena za jaką możesz go kupić jest bardziej niż okazyjna, więc nawet ewentualne odsprzedanie nie narazi cię na większe stray (o ile wogóle jakieś odnotujesz). Wydaje mi się, że warto wziąć jednak jak masz okazję i potestować różne kolumny.
W moim odczuciu Marantz z MA zagra zbyt jaskrawo, efektownie, ale w dłuższym słuchaniu uciążliwie, bo obydwie firmy mają lekką skłonność do faworyzowania góry (nie jest to złe, ale elektronika + kolumn z podobną manierą na ogół nie są najlepszym wyjściem). Kolega Q21 wspominał o Dynaudio, myślę, że one z Marantz'em zagrałyby całkiem ciekawie, może JAMO serii C (podstawkowy 803 lub podłogowy 805). Ciężko coś polecać tak na chybił trafił, pójdź do salonu i przesłuchaj trochę sprzętu zawsze łatwiej jak ma się punkt odniesienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jane, że nie przekreślam. Najgorsze jest to, że na odsłuchy musze jeżdzić ok. 120 km. I to jest problem. Wieć cały dzień musze sobie "zagoposdarować". O ile w czasach kawalrskich to nie był problem, teraz mam pewne obowiązki (rodzina) icon_smile.gif Daltego własnie chcę sobie zaoszczedzic przegldania wszystkiego co będzie "pod ręką", a umówic sie na odsłuch wybranych elementów.

...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

midi-man te super okazyjne RX6 o ktorych piszesz sa z kradzionego transportu - przynajmniej taka do mnie dotarla informacja. Na swojej stronie internetowej dystrybutor przestrzega przed tym produktem ....

http://www.monitoraudio.pl/index.php?x=adm

Jezeli chodzi strikte o kolumny to porownaj te MA RX6 z Aelite 3 firmy Acoustic Energy. W kazdym aspekcie moim zdaniem Aelity sa lepsze od MA poczawszy od gory a konczac na basie. Pieknie zgrywaja sie zarowno z Marantzem jak i Nadem. Oczywiscie Monitor Audio to ez klasowe glosniki ale Aelity 3 w cenie okolo 3,5 tys zl to doskonaly produkt.

Maciek720- Polaczenie Marantza z Mission to troche nie ten teges. Marantz jest muzykalnym sprzetem bez wielkiej dynamiki lekko ospalym. Missiony rowniez sa podobne - jedne z bardziej "ospalych" konstrukcji. Taki tandem moze byc zbyt "mulowaty" icon_smile.gif

Zdecydowanie polecam Monitor Audio, AE Aelity lub KEFa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna sie było domysleć, że coś nie tak z tą ceną za RXy....

ale odnośnie Acoustic Energy AELITE 3 napisałes (do Avatar), że to dobry wybór za 3,5k.... ? cena za parę to ok. 5.5k!!

tylko jeden, jedyny sprzedawca z allegro sprzedaje NOWE ZA troszke ponad 3k, tez do wyboru, do koloru. Przebitka jeszcz większa,
jak na RX. Czyli też podejrzana sprawa chyba... z drugiej strony piszesz, że są one po 3.5k, moze podpowiesz gdzie icon_smile.gif może nie wiem, gdzie szukac.

jeżeli mieliscie / macie Acoustic Energy AELITE 3 , z czym wg Was sie dobrze zgrywają? (wzmak i CD do 3,5k)
pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...