Skocz do zawartości

jaki amplituner i głośniki


jkohl

Recommended Posts

solon mam podzielony jakby na dwie czesci w sumie ma ok 10x4 ale ta czesc wydzielona na tv ma ok 5x4, przedzial cenowy hmm chcialbym sie zmiescic w 5tys razem z amplitunerem ale chcetnie tez wydam mniej hehe, muzyki zadko slucham na kinie domowym z powodu braku czasu wiec glownie sluzyc ma mi do filmow, co do marek rozgladalem sie dzisiaj i znalalzem glosniki Yamaha NS-50 + NS-P60 + Sub 012 nie sa drogie ale tez im duzo brakuje cos za cos a aplituner hmm ciezka sprawa moze tez byc z Yamaha, czekam na jakies propozycje moze podpowiedzi icon_smile.gif zapomnielaem jeszcze dodac ze nowy sprzet, uzywany nie wchodzi w gre
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w planach zakup Blu-ray'a, oprócz tego pokój z przyległościami też trochę powierzchni ma więc odpadają najtańsze ampki ze względu na moc i brak dekoderów HD, lepiej kupić jakieś średnie modele a większą kwotę przeznaczyć na kolumny.
Czy masz możliwość pooglądania, odsłuchania jakiegoś sprzętu w specjalistycznym salonie? to by pomogło nakierować na jakiś sprzęt, w grę wchodzą takie firmy jak Onkyo, Marantz, Yamaha, Denon, Harman/Kardon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc, niestety nie mam mozliwosci odwiedzic zadnego salonu, przynajmniej narazie ale pojde za twoja rada i poszukam drozszych glosnikow. Skupie sie na firmie Yamaha mysle ze nie jest najgorsza, zatam czeka mnie klika nocy na przegladaniu ofert i zapoznawaniu sie z opiniami uzytkownikow.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników to Yamaha nie jest - delikatnie mówiąc - moim faworytem, z firm głośnikowych polecałbym w kolejności cenowej Taga, Koda, Klipsch, Jamo, droższe i wychodzące poza budżet (jeśli byś chciał kupować na raty w sensie najpierw przody potem reszta) Monitor Audio, Celestion, Kef, Paradigm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Do wszystkich którzy chcą podłączyć głośniki do amplitunera.Moim zdaniem obojętnie jaki kolwiek najlepiej sam wzmacniacz niż amplituner bo ma dużo lepsze parametry,byle był japoński bo japończycy robią najlepszy sprzęt czyli najdrozszy np.PANASONIC,SONY Itd.To są jedne z najdrozszych firm,a jakie dokładne.
Jeżeli chodzi o kolumny to jeszcze nie spotkałem lepszych niż polskie ALTUSY 300 - TONSIL jesli chodzi o moc 150 wat.Mało która kolumna nawet ta z zagranicy ma (efektywność 90db).
Te mają 91db efektywności.Najważniejsza jest efektywnośc + moc kolumny.
Jeżeli ktoś uwarza inaczej niech się podzieli swoimi przekonaniami.
Prosty przykład:
Sam wzmacniacz z certyfikatem THX kosztuje 2000 EURO.
Ja mam zestaw:
- amplituner PANASONIC SA-BX500
- kolumny ALTUS 300
Jak załącze muzykę nagraną w systemie DTS 96/24,audio file wiedzą co to znaczy,a do tego podłącze procesor TECHNICS SH-GE90,to czasami mi się wydaje jak by głos był lepszy niż w systemie DTS 192/24,który dopiero wchodzi tak jak obraz FULL HD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...