Skocz do zawartości

Funkcjonalny budżetowy zestaw stereo


Arek71

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich bywalców forum!
Poszukuję zestawu stereo do salonu 20m2.
Słuchałbym na tym m.in. jazzu, rocka progresywnego, gotyckiego, trip-hopu, brit-popu, muzyki elektronicznej, czasami metalu. Odsłuch nie za głośny. Bardziej dla relaksu niż dla podniesienia ciśnienia.

Zastanawiam się nad miniwieżami:
1. Yamaha Pianocraft MCR-640 (podobno wyrazista góra, czy dźwięk nie jest za ostry i męczący?)
2. Denon D-F107 (podobno słabszy w basie i w wysokich tonach, ale może przyjemniejszy w odsłuchu?)
3. PHilips MCD909 lub 906 (podobno niezły bas ale czy jakość dźwięku jest porónywalna do Denona i Yamahy?)

ewentualnie (bo nie wiem, czy te miniwieże zagrają na takim metrażu):
4. Amplituner Yamaha RX-497 + kolumny podstawkowe (jakie? Wharfedale 10.2 lub 9.3 lub KEF IQ30 lub MA BR2) lub podłogowe Mission m33i albo jeszcze inne do maks.150zł
5. Denon DRA-700AE + kolumny np. Mission M31i lub inne poniżej 1000 zł
6. Inny?

W sklepie słuchałem mniejszych zestawów Denon M-37 i Yamaha E-320 i Denon spodobał mi się bardziej (ale to było w różnych sklepach, beż możliwości porównawczych) niemniej nie wiem czy mniejszy Denonek by dał radę w 20m2. Większych zestawów nie ma w moim mieście i chyba nie dam rady ich odsłuchać.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek uwagi i porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jednak odsłuchać w sklepie nie dla idiotów miniwieżyczek:

1. Pianocraft MCR-840(wersja z DVD)
2. Denon D-M37 (D-F107 nie było)
3. Philips MCD-909
4. Harman Kardon MAS100.

Sprzedawca zapodał mi jakąś płytkę techno i Barry White'a, przy tym drugim już można było coś ocenić.
Najpiękniejsze brzmienie wydał się mieć Harman Kardon (ale najdroższy ok 3 tys. PLN), potem Yamaha i Philips. Od początku mam smaka na Yamahę MCR-640, ale ten Philips też jest całkiem niezły - jeśli ktoś chce się zmieścić w 2tys. PLN z zestawem stereo i kinem DVD (ponoć w Divixach czyta napisy .txt) w jednym, to jest to na prawdę dobra alternatywa. Denon chyba jest wymagajacy co do źródła dźwięku bo wysokie tony były nieprzyjemne przy techno

Ja się wciąż waham. Zastanawiam się czy Yamaha MCR-640 czy ten Phillips czy amplituner Yamahy RX-479 (zależy mi na radiu, dużo słucham Trójki) z kolumienkami, które by zagrały lepiej w 20m2 niż miniwieża MCR-640. Do tego jakiś średniej klasy odtwarzacz CD?DVD.
Dużego odzewu na mój postnie było icon_wink.gif może jednak znajdzie się ktoś, kto by doradził jakie głośniki potrafią dobrze zagrać z amplitunerem RX-497?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cześć ! 20m2 czystej przestrzeni ? Kupisz coś dużego , trzeba pamiętać , że dynamikę poczujesz , gdy potencjometr przekroczy 30-35 %.
Słyszałem tę yamahę , robi wrażenie . Opcja z dvd -840 jest uniwersalna. A od jurta w media jest promocja bez vat-u . Jeżeli nie mieszkasz sam ,
myślę , że ten zestaw jest OK . Pomyśl tylko o innych interkonektach i kablach głośnikowych , to tylko sugestia.
Miłego delektowania się muzą .
Pozdrawiam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka dni temu Yamaszkę MCR-640. Do tego dokupię jakiś tani odtwarzacz DVD/Divix do filmów i będzie całkiem miło.

Dźwięk delikatny, precyzyjny, pyszny, piękna bogata góra ale specjalnie nie kłująca, radość dla uszu. Niestety przez pierwsze dni boję się za mocno podgłaśniać, żeby nie uszkadzać kolumn (nie znam się na tym i nie wiem na ile mogę sobie pozwolić z volumem) i moja ocena dotyczy tylko cichego odsłuchu. Później też nie będzie za głośno, bo w domu są jeszcze: małe dziecko plus żona z delikatną głową ;-( No, ale czasami wyjdą na spacer...

Mam pokój chyba bardzo kiepski akustycznie - lubimy z żoną minimalizm więc jest pustawo na ścianach. Powierzchnia 19m2 plus szerokie otwarcie na przedpokój powodują, że mam pewną obawę o niskie tony i inne niestety ulotne sprawy. Będę musiał oczywiście spróbować z kablami, jak dowiem się, co ociepli brzmienie, doda trochę dynamiki (jesli okaże się, że jej brakuje przy większej głośności słuchania) i jednocześnie nie zamuli średnicy. Niewielke złagodzenie wysokich tonów nie powinno zrobić krzywdy brzmieniu. Być może konieczny będzie subwoofer. Czy wystarczyłby dedykowany Yamahy?

Zauważyłem, że w sporej ilości wątków pojawiają się tematy dotyczące kabli czy suba do Pianocrafta. Na pewno uda mi się coś dowiedzieć. Oczywiście jeśli ktoś ma doświadczenie z tym sprzętem i próbował różnych kabli to chętnie się zapoznam z jego zdaniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cześć Arku ! Zaproponuję Tobie , to samo , co dla Myszki . Napewno nie zaszkodzi . 2 dni grzania , a na noc ścisz do 0 , ale nie wyłańczaj.

W dzień 1/5 możliwości wzmacniacza. I nie wymieniałbym monitorów . Mają tę samą ( lub zbliżoną ) konstrukcję , co referencyjne monitory do referycyjnego

modelu 1330.

Subik , może ns-sw210 lub yst- sw 015.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zauważyłem, że przewija się często MCR 640 którego jestem posiadaczem (ale z monitorami B&W 685)
Trochę odpowiem - po pierwsze - maciek720 - włączaj/wyłączaj (!!) słownik aż kipi od podkreśleń - piszmy po Polskiemu (dla dociekliwych - napisałem to z przekąsem) icon_twisted.gif
Ale do rzeczy:
- przede wszystkim - wygrzanie monitorów spowoduje, znaczne poprawienie delikatności grania, zapewne po jakimś czasie monitorki wytworzą specyficzną dla siebie muzykalną aurę - pod warunkiem dobrego ustawienie ! (standy!) są ? Arek71
- co do dynamiki - może być mało - w zasadzie kwestia przyzwyczajeń oraz preferencji odsłuchowych ... sub = tu tak w takim zestawie owszem - pod tym samym warunkiem j.w. ustawienia
- akustyka wpływa tak samo mocno jak prawidłowe ustawienie.. im więcej pustych ścian..tym gorzej.. taka prawda
- kable to już inna para kaloszy..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witaj Muzyczny ! Dziękuję za znalezienie słowa , które mi umkneło - wygrzewać . Sugerowałem 1/5 mocy wzmacniacza ( a na noc ściszyć do 0) , nie na maxa .

Arek szukał zestawu do 2.5 tysi , +/- tyle co kosztują Twoje 685. Nie każdy jest audiofilem , ale każdy lubi jak ładnie "cyka" za rozsądne złocisze .

Pytanie - czy spokojne wygrzewanie ma sens ?


Skończyłem tylko 7 klas , soory , że tak cierpicie. HE-he

Miłego wypoczynku !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku - do audiofilstwa to mi wiele brakuje, kiedyś pozbędę się 2 systemów stereo i przejdę na lampy.. ale na taki moment jeszcze mam dużo czasu, zresztą czy wtedy będę audiofilem ? czy sprzęt..czy wydane pieniądze zrobią ze mnie (lub z kogokolwiek) audiofila ? nie wiem icon_smile.gif

Co do wygrzewania - myślę, że optimum to czas.. nie ma złotego środka słuchania głośniej ciszej, do godziny 22-23 i nie więcej - kwestia przyzwyczajenia ucha - a im sprzęt gra dłużej na niskim poziomie tym lepiej - dla mnie osobiście na godzinie 9 można grać długo, p czasie zwiększyć dla rozrywki na 23.. na kilkanaście chwil...
Zresztą to słychać..a czy każdy usłyszy..tego nie wiem icon_smile.gif

pozdrawiam

PS. Cena kolumn jak wiadomo to jedno, ceny standów , kabli, ew ładnej platformy pod sprzęt audio..to drugie..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.
Muzycznemu_gościowi odpowiadam, że nie mam standów. Kolumienki umiejscowiłem na dłuższej ścianie, na dosyć głębokiej szafce stojącej, rozstawione są na ponad 2m, około 20cm od ściany, na wysokości 50cm (mogłyby być trochę wyżej, może coś pod nie podłożyć?). Czy takie ustawienie kolumienek to w Waszej ocenie jakaś wielka profanacja?
Na pewno popracuję nad akustyką pokoju - wstawię drzwi przesuwne w otwory do innych pomieszczeń i będzie wtedy co prawda troszkę mniej przestrzennie ale za to bardziej intymnie. Poza tym jakiś obraz na przeciwległą ścianę.
Być może dodam w przyszłości standy i suba. Na razie po prostu posłucham parę tygodni wieżyczki a potem będę się zastanawiał.

Mam jeszcze 2 pytanka:
1. ile pieniędzy warto przeznaczyć na zmianę okablowania, żeby już odczuć poprawę brzmienia, ale nie przesaadzić z wydatkami, bo w końcu tu tylko wieża za 2tys. zł.
2. czy ktoś sprawdzał połączenie: wieża Pianocraft + słuchawki Grado SR60?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...