Skocz do zawartości

Dobór kolumn i wzmacniacza


Teppic

Recommended Posts

Witam! Niedawno założylem temat "Logitech z-5500 czy sony is100?" w temacie o zestawach 5.1 ale po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku że takie kino domowe w malym pokoju o wymiarach 3x4m raczej nie bardzo się sprawdzi. Postanowilem więc złożyc jakis fajny zestaw stero, ktory słuzylby mi dobrze zarowno do kina domowego jaki i muzyki(tylko trance, trochę dance). Niestety mam ogromny dylemat bo nie wiem jaki kupic do tego amplituner i kolumny. Mój budżet to ok. 2000zł(mogę dołożyć jeszcze z 500zł w ostateczności). Proszę doradźcie mi coś! Nie jestem jakims tam audiofilem i w zasadzie wystarczylby mi ten Logitech z-5500 ale dużo czytalem i odradzają mi go ludzie i piszą że lepiej samemu coś złożyć. Jestem chłonny jak gąbka na każdą sugestie co do zestawu.

Mam na oku kolumny Mission M33i, potem najwyzej moge to rozbudowac do 5.1! Czy to dobry wybór?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teppic
Stanowczo warto złożyć sobie własne stereo.
Największy wpływ na charakter dźwięku będą miały kolumny.
Najtańsze "przyzwoicie" grające kolumnu to wydatek minimum 1,500 zł za nowe. (np Koda K-5200) Czy Twój budżet da się jakoś zwiększyć? icon_smile.gif
Czy bierzesz pod uwagę tylko sprzęt nowy czy może być używany?
Masz jakieś konkretne oczekiwania co do charakteru dźwięku? (jakie są Twoje priorytety?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet da sie spokojnie zwiekszyć ale niedużo;) No i najwiekszy ból- z tego co widze to amplitunery stereo nie mają raczej wejscia optycznego a jest to dla mnie istotne(ps3). Jedynie ampli 5.1 mają a nie wiem czy warto taki kupowac tylko do stereo. Także nie iem czy nie kupic amplitunera 5.1 np. onkyo 607 albo 507.

Preferencje muzyczne to tylko muzyka trance, elektronika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 nie ma wyjść RCA , ale w zestawie jest jakaś przejściówka , więc ampli nie musi mieć wejścia cyfrowego. Jak zależy Ci na radiu to kup ampli stereo, np Yamaha rx 797 albo HK 3390/3490. A do tego np :
http://www.allegro.pl/item925788032_cerwin..._wyprzedaz.html
Przy trance basu Ci nie zabraknie , a przy okazji niejedną imprezkę nagłośnisz , nawet w większym pomieszczeniu icon_smile.gif
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak musze zrezygnowac z tego Panasonica i wykosztowac sie na tą "Yamaszkę";) Mam tylko nadzieję, że dźwiekowo sie nie zawiodę i nie będę żałował że nie kupilem zestawu 5.1 np. Sony ht-is100. Musze jeszcze odszukac tą przejsciowke RCA/optical od ps3 i kupuje ten zestaw co mi zaproponowaliscie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zapamiętaj o jednym
kino 5.1 - wiadomo, fajnie ogląda się filmy, efektowne przejścia, no i 5.1 robi zawsze wrażenie, o ile w 5,1 logitech jako pierwsze w życiu urządzenie do odsłuchu może być - to pamiętaj, że w jakości dźwięku pomimo swojej ceny jest to półka podstawowa
2.0 - czyli popularne, nieśmiertelne i fenomenalne w muzyce stereo - i tu aby zestaw 5.1 dorównał w muzyce jakością muzykalnością rozdzielczością czy budowaniem sceny - musi lub jest kilkakrotnie droższy.

Teraz Twoja brocha co więcej i częściej filmy ? czy muzyka

Polecam wzmacniacz + cd

Zresztą filmy w dobrym stereo również się ogląda wyśmienicie

Słuchasz muzyki która często ma wybitą górę oraz mocny dół - jeżeli jesteś przekonany o słuszności takiego grania - to pozostaje kupno głośników o mocnym ostrym graniu
Chyba, że nigdy nie słyszałeś innych - to może rodzić swoiste zakłopotanie co kto lubi
Każdy z Nas przechodzi etapy - sam kiedyś byłem na podobnym etapie - miałem podłogowce z mocną końcówką
Pozniej wymieniłem na dość wysoki modle wzmacniacza Denona i gra mi to z Paradigmami (7v.5) a w sypialni w chwili obecnej gra połączenie nowego PianoCrafta + monitory B&W 685
Więc u mnie droga do kompromisu zostało podzielona - ale - zajęło mi to prawie 15 lat icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, u mnie wszystko rozbija się o to, że mam za maly pokój. Gdybym miał wiekszy to nawet bym sie nie zastanawial tylko kupiłbym np. jakis ampli onkyo czy pioneer a do tego jakies kolumny do kina 5.1 typu quadral quantas 5000. Niestety z tego co czytalem na forach do malego pokoju lepszym rozwiazaniem jest wlasnie zestaw stereo bo 5.1 bedzie sie dusil. Bo jesli chodzi o podział to bedzie tak: 50% gry na playstation3, 25% filmy i 25% muzyka. Serio, wzialbym Sony ht-is100 ale po pierwsze bedzie sie dusilo, po drugie cholernie to drogie(2000zł a satelitki wielkosci truskawek).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[
Polecam Tobie lekturę AUDIO 3/2010. Słucałem dzisiaj w media nie dla idiotów yamaha mcr-840 i harman kardon mas-110 . Dzwiękowo - yamaha , pod względem wyposażenia harman (wejścia cyfrowe) . Powinieneś posłuchać tych zabawek na swoich ulubionych płytach. Mam ten sam problem , tyle , że mam na oku projektor dzwięku ysp-4100 i mcr -940 i to do 24m2 ( w sumie do 16m2 , bo tak jest umeblowany salon ). Projektor , jak kupię to w ciemno , a mcr-a słyszałem i choć nie ma wejścia optycznego ( zresztą optyczne są ,, upośledzone ,, ) do podpięcia n-ki , to ma wyjście na subwoofer . Dobry interkonekt może dać ciekawszy efekt i jak mój przedmówca powiem to samo , że filmy bardzo dobrze ogląda się także w stereo . Zobacz na ceneo opinię ysp-3000 , pasującą do Twojego metraża i YSP-4000.

Napisz jak coś się wyklaruje w tym temacie . U mnie jest jeszcze kosztowniejsza opcja , ysp-4100 + blu-ray do ,, kina,, i mcr-640 do stereo. A może tylko mcr-940.

Jak , widzisz nie Ty jeden masz problem.

Panowie , pomocy !!!! Już miałem wielokanałowość ( 5 x 90 W + 250 W sub ) , teraz pozostał kablo-wstręt , choć kable były pod płytami - tynkiem.

Pozdrawiam .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam o odsłuchy mcr z Blu.
Jak ją odsłuchiwałeś - bo z tego co pamiętam micro komponenty są ustawione na wielkich regałach w rzędzie jeden obok drugie w potężnej hali przecież.
No i jak Ty chcesz w koncu z tym blu r. to ma być wymóg kinowy [wizja] i dzwiękowy? bo jak czytam Twoją wypowiedzieć to wypływa tylko jedno - brak zdecydowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to kiedyś myślałem nad tą Yamahą ysp-300 ale mowilem sobie wtedy ze za cenę o 500zł niżej moge miec np. wspomniane pełnowymiarowe 5.1 od Sony w postaci modelu ht-is100. Może to sie bierze z mojego niedowierzania że te projektory dźwieku naprawde działająicon_wink.gif. No i z tego co sie domyslam to żeby taki projektor dzwieku dzialał dobrze to pokój nie powinien mieć mebli(bo to działa na zasadzie odbic od scian)?

Dziekuje bardzo za propozycje. Teraz mam do wyboru w sumie 2 alternatywy: Ta Yamaha YSP-3000 za 2500zł albo Sony HT-IS100 za 2000zł. Jesli ta Yamaszka "miecie" Sony to sie nie bede długo zastanawiałicon_wink.gif

Oczywiscie do Yamahy bede musiał pewnie dokupic jakis subwoofer ale przeboleję to;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[
Ma to być komromis. Słuchałem wersji 840 , czyli z dvd. Modele 640 , 840 i 940 różnią się tylko napędem , natomiast wzmacniacz oraz głośniki są te same.]
Co do odsłuchu , oba sprzęty stały obok siebie i użyłem płyty z AUDIO FILSKIE ZAJAWKI 01 I 02 / 2010 , czyli te same warunki , na korzyść 840 . Jedyny minus za tylko 1 wejście liniowe. Blu-ray-a chcę podłączyć do plazmy , a tym samym wycisnąć z tych nowych technologi MAXA.

Miłego!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jednak postanowiłem zakupić jakis tani stary amplituner stereo na allegro a do tego jakies 2 kolumny(ale nie podlogowe). I teraz pytanie jakie kolumny kupić(limit to cena 1500zł bo amplituner planuje kupic za 400-500zl). Będę na tym słuchal muzyki trance/house oraz ogladal filmy i gral na playstation 3. Pytanie: Czy jesli podlacze konsolę do amplitunera stereo przez przejsciowke optical/rca to nic nie strace na jakosci brzmienia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...