Skocz do zawartości

Touch 3g i dźwięk z wyjścia liniowego


Recommended Posts

Podłączyłem Toucha 3g przez wyjście liniowe do Microlab Solo7c. Użyłem do tego stacji dokującej z allegro za jakies 30 złotych.
Dźwięk z takiego zestawu w porównaniu do zestawu odtwarzacz DVD (Philips 5990) + Solo7c okazał się zaskakująco kiepski - płaski, pozbawiony dynamiki.
Przy wzmocnieniu dźwięku na iPodzie do ok. 95% słychać charczenie (przestery). Pliki odtwarzane z Toucha w formacie bezstratnym (alac).
Dodam, że z zestawu z Philipsem jestem zadowolony. Z wcześniejszej lektury kilku forów wynikało, że dźwięk powinien być porównywalny.
Czy może to wynikać z kiepskiej stacji dokującej ?
Czy jedynym sensownym sposobem na poprawę dźwięku będzie zakup stacji z wyjściem cyfrowym (np. Onkyo ND-S1) i dokupienie DAC'a ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze ustawienie glosnosci na 50% pomoze na przestery, ale czy poprawi się również jakość dźwięku?
Sprawdze oczywiście. Jednak Solo7c trzeba będzie znacznie podglosnic.
Niestety nie mam możliwości porównania innych stacji.
Rozumiem, ze korzystając ze stacji Yamahy nie slyszysz dużej różnicy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie rozumiem jednego. Masz możliwość regulacji poziomu sygnału liniowego? W jaki sposób? Mam Ipoda Classic 30G i 3 różne stacje dokujące (nie Apple). W momencie wpięcia Ipoda do stacji regulacja głośności w nim nie działa bo wyjście jest stałopoziomowe - podgłaśniam przyciskami na stacji. Chyba że w Touch jest jest taka funkcja ale o ile mi wiadomo złącze Ipody mają takie same i tam jest typowy sygnał LINE OUT o stałym poziomie. Jedno co zauważyłem to to, że poziom dźwięku z Ipoda w porównaniu z CD Technicsa jest tak o 10% mniejszy ale jakościowo nie ma nic do zarzucenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...