Skocz do zawartości

Zestaw do ok 1500zł


Gnapek

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym zakupić swój pierwszy sprzęt HiFi, niestety nie mam bladego pojęcia o czymś takim, dlatego pytam się o pomoc tutaj na forum icon_smile.gif Kwota jaką dysponuję to jakieś 1500zł-1600zł. Pomieszczenie w którym miał by taki sprzęt grać ma 3,5m / 3m, całość by była podłączona do komputera z kartą dźwiękową "Creative SoundBlaster 2ZS" z pozłacanymi wtykami. Potrzebowałbym jakiegoś wzmacniacza wraz z dwiema kolumnami. Muzyka jaką słucham to głównie Trance (Uplifting Trance). Zdarza mi się od czasu do czasu kupić oryginalną płytę z muzyką więc nie wiem czy kupować do tego jeszcze jakiś odtwarzacz CD. Co byście mogli polecić? Kolumny wolałbym aby były nowe, choć nie muszą. Wzmacniacz może być jakiś używany. Jakie kable będą mi potrzebne do podłączenia tego wszystkiego?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Eee.. tam za mały. Ja na 12 metrach miałem 2 pary Altusów 140. Człowiek był młody. A tak poważnie. Z opisu wynika , że nie o audiofilskie uniesienia tu chodzi tylko ma łupnąć. Ja bym poszedł we wzmaka Denona albo Technicsa (ok 500pln) , do kompletu CD za stówkę (oczywiście używane). Zostaje 1000 na kolumny. Z nowych np Koda AV 702 v3 ale tyle jest dobrych starych Infinity lub Technicsów na aukcjach że aż żal.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, porypało mi się z liczeniem pokoju metrażowego icon_confused.gif
Nie mam 6m2, tylko 10,5m2 czy to jednak coś zmienia?

Aktualnie posiadam kolumny "samoróbki" zrobione przez mojego brata, podłączone są do starej wieży Samsung gdzieś z 2000r, i kablem podłączone do kompa. icon_confused.gif Dla mnie grają dobrze icon_smile.gif

Próbka tego jak grają (moja Nokia N95 zniekształciła trochę głos icon_confused.gif)
http://www.youtube.com/watch?v=R7YJewCGxU8&fmt=18

Może jednak warto lepiej dogadać się z bratem i zrobić tak by mi je odsprzedał i do tego podłączyć wzmacniacz? Musiałbym jeszcze się dowiedzieć co w nich siedzi icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...