Skocz do zawartości

Jakie podstawy do monitorów


maciek720

Recommended Posts

[
Jak wiesz rozważam mcr-940 (3500) . Posiadam sbwoofer yamaha yst-uw 320 , kable qed silver anniversary , 2 x van den hul d 102mk III ( 1 do cd ,2 do n-ki)

i kabel do sub qed-a . Może pomożesz jaka jest rozsądna kwota na podstawy ? Po nowej opini o ysp , zaczyna mnie otaczać ,, pętla,,.

Masz jakąś 3 opcję?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, czyli wróciliśmy do starego dobrego stereo niemalże .......
No bo wiesz skoro chcesz 2.1 to może lepsze byłoy "pure" stereo za to na dobrych kolumnach co to dadzą tyle basu (dobrego zaznaczam), że średnio przeciętny sub wyda się zabaweczką i pukawką?

Rzucasz kwotę 5-6 kzł ..... a co miałoby za to być.
Wzmak (stereo), dwie solidne kolumny i co jeszcze (DVD)? Myślę, że ze sprzętu chodzonego bez większego trudu w tym budżecie da się poskładać naprawdę dobry zestaw.
Tyle, że miniaturowy to on raczej nie będzie ........
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek720 - mam prośbę (zresztą ponawiam) napisz czego oczekujesz - bo co odp. co wątek zmieniasz decyzję.
Twoje pytania są na zasadzie "napisz mi, znajdźcie za mnie, skonfigurujcie ..oczywiście za kogo (?) za mnie"

Może trochę inwencji ?

chyba, ze chcesz napisać kilka postów aby licznik się zwiększył - to daj znać ja ten licznik zaraz przeobrażę...

Pomyśl na spokojnie ile chcesz wydać i co w końcu chcesz kupić lub na co się zdecydować.

Kolejna sprawa - jakie są Twoje preferencje - jaki masz pokój i na ile może on być zagospodarowany w system audio, jak z możliwością ustawień (dajmy na to podłogowców) itp itd. lub co miałeś lub co masz w chwili obecnej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek720 - mam idealne rozwiązanie icon_smile.gif
Idealne bo bezkosztowe niemalże. Wspominałeś w którymś z wątków w kinie domowym, że masz gdzieś skitrane na strychu wysokie SONY wraz z resztą zestawu za grube kilogramy złotych.
Wyciągnij wzmaka i będzie jak znalazł. Nawet jeśli to Wzmak/ampli Kina domowego co szkodzi przestawić go w tryb stereo? Jeśli to stereo to w ogóle nie ma problemu.
Kolumny masz (nawet jeśli uszkodzone - wgnieciona bodajże membrana - daj do naprawy, wyjdzie taniej niż zakup nowych)
Stawiasz wzmaka, kolumny co najwyżej musisz dokupić DVD.
Co do kabli. Też nie będzie dramatu.
Ogarniesz to wszystko jednym kablem HDMI (DVD do telewizora), jedną parą Cinchy, lub cyfrówką (nie wiem co tam masz), dwa kable głośnikowe po jednym na kanał i wsio.
4 kabelki to nie jest rozbudowana kablologia.
Dodatkowym atutem jest to, że prawie wszystko, jak pisałeś, masz. Zakładając że dokupujesz jedynie DVD i jeden kabel to wydasz ja wiem góra 1,5 kzł no jak poniesie Cię fantazja 2 kzł jak od razu przyatakujesz najwyższe modele.
Jak pójdziesz po modelach podstawowych to i 500 zł styknie - za nówki

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No witaj ! Szukam czegoś uniwersalnego do 7 tyś , aby obraz i dzwięk dawał frajdę . Jednocześnie , aby forma nie przerosła treść . Jak na załączniku widać

nie ma gdzie specjalnie pochować , aż tylu kabli . Wczoraj wpadł mi w oko marantz nr 1501, ale nie wiem nic o jego brzmieniu . Zastosowałbym go

do systemu 2.1 . Jak kolega zauważył mógłbym wykorzystać głośniki ze strychu mission 773 ( mają ,a właśiwie nie mają specjalnie basu) .

Resztę sprzętu sprzedałem w komisie . Żoneczka zobaczyła kablowo , nie jest tym zachwycona .

Miałem SONY strdb930 , dvd 725 ., cd 930 , minidysk 930 i video (wszystko sony). Po przemeblowaniu i redukcji graciarni , marzy mi się teraz ład.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio ma rację.
Zresztą spójrzmy realnie na te kable.
Co najmniej dwa głośniki postawić musisz - 2 kable głośnikowe
N-kę i DVD do telewizora podłączyć musisz - 2 kable HDMI (jak podłączysz via wzmak, lub Ampli kabli będzie 3)
Dzwięk z N-ki i DVD podłączyć do Ampli podłączyć musisz - 2 kable
Wychodzi jako minimum 6 kabli

Teraz wersja z deską (YSP Yamahy - czy jakoś tak)
Głośniki podłączyć musisz - 2 kable
N-kę podłączyć musisz - 1 kabel dla wizji, 1 dla dźwięku
YSP obraz do telewizora - podłączyć musisz.
Efekt - 5 kabli ....... no i gdzie tu zysk?
Sorry wydać 3 kzł, mieć gorszą jakość tylko po to aby bylo o jeden kabelek mniej ...... to nie wydaje się zasadne

Minimalizację w wypadku YSP to będziesz miał nie na ilości kabli a na ilości klocków. Tyle, że kij jak to kij ma dwa końce. Mniej klocków to mniej gratów które mogą "zasłonić" kable. W efekcie końcowym - może i będzie o jednego druta mniej. Za to te co będą - będą zdecydowanie bardziej widoczne.
Lepsze efekty "maskujące" uzyskasz kupując odpowiednio krótkie Inter konekty i inwestując w czarne oploty - w których schowasz pstrokaciznę kabli.

Co do innego Marantza - raczej ilości kabli nie zmienisz tym zakupem ..... co do basu, tu najwięcej pomoże zmiana kolumn na większe.
Doraźnie dognij kolumny do wewnątrz - podbije Ci to basy i może subwoofer nie będzie potrzebny.

Co do konkretnych modeli - ja się obracam w kręgu sprzętu z lat 80-tych i starszych. W nówkach nie pomogę.
Ze staroci na szybko, Yamaha A-1020 (ok 600pln) do tego Infinity (najlepiej stare), lub Cervin Vega i basu będziesz miał tyle, że sub to Ci się sam do pudełka schowa. Reszta pasma też będzie w porządku. DVD jakieś masz - nie musisz kupować.
W zależności jakie kolumny wybierzesz (nowe czy stare) zmieścisz się od 1200 plnów wzwyż.
Zachęcam do eksperymentu z SONY ....... nie znam tego modelu, ale pisałeś że zestaw był wart 25kzł, więc zakładam, że jakościowo miótł wszystko co dziś można kupić co najmniej do tej kwoty. A znając potencjał staroci - myślę że i znacznie droższe konstrukcje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zdjęcia pokoju stawiam na : wzmacniacz + podłogowce + coś do oglądania obojętnie czy dvd czy blue.
Masz niezłe kino (tylko odpadają efekty) ale z belki zadowalające będą tylko na podstawowym poziomie.
A masz muzkę miodzio! w Stereo!
Wspomniane Pianocrafty z podstawoymi małymi monitorkami - nie dadzą tej ściany dzwięku co podłogowce (sam posiadam mcr 640 + B&W 685) ale to tylko w sypialni i w sypialni mogą być.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękuję wszystkim za pomoc , cierpliwość i sugestie . Podiołem decyzję . Będzie belka do n-ki i blu-ray-a . Pianocraft także będzie , ale w zaadaptowanym

(z pralni ) 6.5 m pokoju . Tam będę miał kontrolę nad płytami i spokój do delektowania się dzwiękami . Taki mój azyl . Wybrałem mcr - 840 do tego w przyszłości

dokupię 26 - 32 lcd-ka . Napewno chciałbym coś dużego , ale obawiam się dzieciaków . I tak żyję bez stero (po za kuchnią) blisko 4 lata.

Zamówiłem dzisiaj belkę ysp -4100 , jak tylko ją rozgryzę podzielę się z Wami pierwszymi wrażeniami .

Swoją drogą mam do sprzedania mission 773 , 77c i 77 ds (bi-pole do powieszenia na ścianie ) Jeden głośnik w 773 - klejony (palec dziedzica).

Wielkie dzięki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...