Skocz do zawartości

Kolumny 2.0 do 1000zł


makkam121

Recommended Posts

Witam
Od ponad 2 miesięcy przymierzam się do kupna kolumn. Moja aktualna koncepcja to zakup amplika + kolumny przednie - narazie samo stereo, dopiero potem rozbudować zestaw do kompletnego KD. W związku z tym poszukuję takich kolumn (2 fronty) do 1000zł. Mój typ to JBL NOrthridge E 60. Znalazłem trochę opinii na ich temat, większość pozytywne jednak znalazło się też kilka zdecydowanych negatywów. Sam już nie wiem.
Kolumny będą grały w pokoju na planie kwadratu ok. 24 m2 z dwoma skosami.
A, i słucham głównie klasyków rocka.
Serdecznie proszę o pomoc w ocenie, czy takie kolumny będą się nadawały i podaniu jakiś alternatyw. Oczywiście i tak udam się za jakiś czas na odsłuch do sklepu, jednak przed tym chciałbym trochę się doinformować i poradzić.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł na fronty to za dużego wyboru nie ma - zerknij na Tonsil Siesta - przykład
Może jest trochę drożej ale idziesz już dobrym kierunku - a masz przynajmniej pewność, że z tego samego rodzaju masz resztę centralny, tylne satelity, sub- tu sam zadecydujesz - nie musi być to tonsil - który z subami to ma trochę na bakier.
Jeden z kilku przykładow
PS> Kable - to też musisz policzyć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makkam121, a nie lepiej od razu kupić od razu system 5.0? Np najnowsza wersja Kody AV-707v.3 to koszt 899zł, czyli mniej niż planujesz wydać na dwie kolumny.
Zestaw z subwooferem nieco ponad 1400zł. Kupno poszczególych kolumn z pewnością drożej wyjdzie. No chyba , że budżet nie ma znaczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy duża jest różnica w jakości dźwięku między np Quadral Quintas 500 a JBL Northridge E 60?
Te Tonsil Siesta to już za duża cena.

Wykonałem ostatnio kilka telefonów i się dowiedziałem że seria E została już w zasadzie w całości wyparta przez ES. Czy są w serii ES jakieś fronty za max ok. 1000zł? Jakiś odpowiednik z serii E modelu E 60?
Edytowano przez RoRo
korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Z podłogówek ESy zaczynaja sie od modelu ES80, no i trzeba za nie dać (za parę) prawie 2 tysiące.
Proponuję bys poszukał używanych E80, a z nowych w okolicach tysiąca masz np. JAMO S606 (na boku głosnik 20cm) lub S708/S718 , albo np. z używanych E680.

A zamiast KODA 707 może lepiej popróbowac modelu 702? Szczególnie że set 5 nowych kolumn spokojnie kupisz za tysiąc złotych.

Poza tym nie napisałeś, z jakim amplitunerem ma to grać...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odsłuchać 702, bo to na nie się na początku nastawiłem jednak w sklepie, w którym odsłuchiwałem nie były dostępne. No nic, spróbuję w innym.
Myślicie, że dostanę parę E80 w cenie do 1000zł, używane oc?
Amplika jeszcze nie mam, bo wolałem najpierw wybrać kolumny, a potem do tego amplituner, więc nie wiem czy jest sens teraz poruszać jego temat. W każdym razię amplituner chcę kupić używany w granicach 500zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam
Dzisiaj przypadkiem natknąłem się na jakiś salon audio, więc wszedłem i skorzystałem z okazji - trochę pogadałem, trochę kolumn odsłuchałem. Powiedziałem, że szukam głośników do kina domowego i słuchania muzyki w zwykłym 2.0 Jak dodałem, że muzykę będę puszczał z gramofonu to pracownik powiedział, że w takim przypadku powinienem się zdecydować na sam wzmacniacz + stereo i wtedy będę miał jakość dzwięku dużą lepszą niż w kinie albo na jakis porządniejszy zestaw, który połączy gramofon z kinem(ale to już koło 10 tys.). Poza tym powiedział, że kolumny, które były podłączone i których odsłuchiwałem(koda av702, taga 606 i jamo606) nie nadają się do słuchania muzyki z gramofonu. Stwierdził, że lepsze będą jakieś Monitor Audio, Heco, bodajze KEF i kilka marek o których nigdy nie słyszałem.

Ile jest w tym prawdy? nie dam rady sensownie połączyć gramofonu z kinem za sporo mniej niż 10 tysi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,
jestem początkującym "słuchaczem". Dopiero od niedawna mam możliwości lokalowe do rozpoczęcia przygody z dźwiękiem i obrazem. Niedawno rozpocząłem kolekcjonowanie sprzętu. Jest duży TV, jest odtwarzacz BD no i ostatni mój zakup amplituner Yamaha RX-V465. Czas na głośniki i tu mam problem. Troszkę poczytałem, troszkę posłuchałem i wytypowałem dwa głośniki: Mission M33i oraz Jamo C405. Dodam, że chciałem zamknąć się z frontami do 1200 PLN. Później rozbuduje do 5.0. Podobają mi się jeżeli chodzi o dzwiek Mission ale nie małem okazji słuchać Jamo. Jedyne Jamo jakie słuchałem to 506 i 606 z czego 506 brzmiały dla mnie w wiele lepiej: szczególnie jeżeli chodzi o średnice. 606 za dużo buczącego basu miały.

Doradźcie mi proszę czy jest sens szukać gdzies C405 do odsłuchu (ciężka sprawa w KRK) czy wogóle nie ma ich co porównywać do Mission i brać te Mission. Pomieszczenie mam 18m2 na planie prostokąta. Szczególnie zależy mi aby koncerty BD dobrze grały: muzyka w stylu Pink Floyd, Genesis... żadnego matalu, techno.

Pozdr,
Kris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 450zł za ten model to nie jest zła cena, jeśli jest dobrze utrzymany itd., pewnie możnaby trafić na tańszy egzemplarz, ale to jeszcze kwestia pewności co do jego stanu (jak masz pewne źródło to warto).
2. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna, rynek jest pełen różnych modeli, z różnych lat. Im starszy tym lepszego trafisz, ale z drugiej strony te z początków SURROUNDu nie mają dekoderów DD czy DTS. Możesz rozejrzeć się za jakimś Kenwoodem KRF-V7030, ale czy on będzie lepszy do tego ONKYO niestety nie jestem w stanie ci powiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...