Skocz do zawartości

Prośba o pomoc


wukasz5

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich stereo maniaków icon_smile.gif
Chciałbym Was prosić o dobór odtwarzacza CD do mojego zestawu stereo jaki niedawno sobie sprawiłem. W związku z tym, że jestem laikiem w temacie audio stereo, a wszystkie dotychczasowe zakupy opierałem głownie o fora ( nie wiem czy nie popełniłem jakiegoś błędu w doborze klocków) to tym razem chciałbym czynnie poprosić Was o pomoc w zakupie Cd-ka. A wiec zacznę od początku:

1. Sprzęt stoi w pokoju 18m2 w kształcie prostokąta o wymiarach ok 3m x 6m na ścianie dłuższej. Głosniki stają w odległości ok 70 cm od ściany (tej 6 metrowej) a więc ok 2,2 m od ściany przeciwnej.

2. Zestaw jaki posiadam to: Głośniki AE Aelite 3, amp stereo Rotel RX 1052, kable Procab LS40 (takie dostałem od gościa od którego kupiłem głośniki) odtwarzacz to na razie jakieś DVD Pioneera icon_smile.gif

Teraz przejdę do moich wątpliwości. Najważniejsze: zestaw kupiony na podstawie opinii bez wcześniejszego odsłuchu. Przede wszystkim zastanawiam się czy to gra tak jak powinno. Wiem jak łatwo jest kupić zestaw, który niestety nie będzie ze sobą współgrał. Powiedzcie mi czy ten wzmak i głośniki to dobry wybór?. Wiele się również czyta na forach o niekontrolowanym basie, słabej średnicy i tego typu rzeczach. Wkurza mnie to strasznie ze nie jestem sam w stanie określić czy mój zestaw gra dobrze czy do kitu. Czytałem gdzieś ze moje głośniki raczej nadają się do większych pomieszczeń i to również pogłębia moje wątpliwości jednak wiem ze są to dobre głośniki więc postanowiłem zaryzykować. To wszystko spowodowało, że przed zakupem CDka wolałem specjalistów zapytać o radę. Zastanawiałem się nad Rotelami z serii 1055, 951, 971 - wszystkie odtwarzacze dostępne są na allegro (używane) w cenach do ok 700 zł. Najgorsze jest jednak to ze jak dziś podłączyłem CDka Technicsa SL-PS770D pożyczonego od kumpla to nie czuje różnicy pomiędzy moim odtwarzaczem DVD a tym odtwarzaczem icon_sad.gif Ostatnie pytanie tym razem do mieszkańców Warszawy. Czy znalazł by się ktoś kto podjechałby do mnie posłuchał ze mną mojego zestawu i oczywiści go ocenił?
Mam nadzieję, że dotrwaliście o końca moich wypocin. Czekam na Wasze opinie niekoniecznie pozytywne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...