Skocz do zawartości

Przejściówka na cinche


Grima

Recommended Posts

Mam pytanie. Ponieważ mam takie mini kino domowe KLIK to mi służy jako głośniki w komputerze i konsoli. I przy każdym graniu muszę odłączać "czincze" z tyłu przekładać.

Moje pytanie jest takie, czy jest jakiś rozdzielacz albo coś, żebym nie musiał przekładać "czinczy" co 5 minut?

PS. Mój pierwszy post. pozdrawiam wszystkich!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci o to, że masz 2 źródła dźwięku (konsola oraz komputer), a tylko 1 wejście w zestawie kina domowego LG?

Teoretycznie jeśli masz włączony albo komp, albo konsolę (ale nie oba razem), to możesz zastosować takie kable i przejściówki
a) przedłużacz 2 wtyki cinch/2 gniazda cinch (wtyki podłączasz do LG), dzięki temu nie musisz sięgać na tył LG i tam przełączać
b) 2 rozgałęziacze 1cinch (inaczej: RCA) na 2 cinch. Lewe kanały z konsoli i kompa wkładasz w podwójne gniazdo, a wtyk wkładasz w gniazdo przedłużacza (kolor taki, jak wchodzacy na lewy kanał LG). Prawe kanały wkładasz w drugi taki rozgałęziacz, nastepnie pojedyńczy wtyk wkładasz w gniazo przedłużacza (taki, jak wchodzacy na prawy kanał LG).
Musisz jednak uważać, by jednocześnie nie były włączone komp i konsola.

Najbezpieczniej (przy prawie zerowych kosztach) jest korzystać tylko z przedłużacza i w nim zmieniać kable (dzięki temu nie będzie problemu z pomyłkowym wysłaniem sygnału równocześnie z kompa lub konsoli).
A przy wieszych wydatkach poszukać już normalnego przełącznika sygnału czy wzmacniacza w tej funkcji...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...