Skocz do zawartości

Problem z subwooferem TSW 90


KasiaM

Recommended Posts

witam kupilam sobie zestaw kolumn taga harmony tav 606 + subwoofer TSW 90 + amplituner onkyo TX-SR507 mam problem wlasnie z subwooferem mianowicie gdy puszczam film w dts to w niektorych momentach gdy sa jakies mocne wybuchy membrana subwoofera bardzo mocno wysuwa sie do przodu i cofajac sie tak jak by o cos uderzala nie wiem co tam jest w srodku ale to uderzenie bardzo mi przeszkadza bo gdy wybuchow jest wiecej to non stop slychac uderzenia membrany volume na subwooferze ustawilam 1 kreseczke przed polowa natomiast crossover ustawiony w okolicach 60 70 Hz czyli pokretlo tez nie przekracza polowy. Czy mam reklamowac subwoofer czy moze jeszcze jakies ustawienia zmieniac POMOCY !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być jeszcze kwestia tego - niestety -, że ten typ tak ma. Mój Harman z zestawu HKTS7 bardzo szybko ulega przesterowaniu i przy wyższych głośnościach, mówiąc potocznie, "pierdzi".
Stawiam, że to nie to, bo konstrukcyjnie ten sub to jest w sumie KODA SW-1000 w innej obudowie, ale nigdy nic nie wiadomo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie potrzebnie nie zakładać nowego tematu pisze w tym. Mam subwoofer Kody 1000v.2. Mam w związku z nim dwa pytania. Jak najlepiej go podłączyć (jak powinien być podłączony), czy podpinać go kablami głośnikowymi do amplitunera? Uważam bowiem że powinien z wykrzesać z siebie nieco więcej.
Subwoofer posiada (jak pewnie wszystkie) przełącznik Phase. Przełączyć można na normal lub rev. Czy mógłby ktoś pokrótce napisać co o n oznacza?
Jak widać nie mam zielonego pojęcia "co z czym sie je" dlatego mam nadzieję że ktoś z forumowiczów pomoże udzielając odpowiedzi. Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik PHASE tworzy do regulacji fazy głośnika (praca NORMAL - bez zmian lub REV - obórcona o 180 st.), nie ma reguły na ustawienie tego sam musisz wybrać to co lepiej brzmi u ciebie.

Co do podłączenia to zrób fotkę tyłu to powiem ci dokładnie, bo nie mogę nigdzie znaleźć jakie tam są gniazda dokładnie, a to ważne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sub KODY wersje pierwszą, ma wejścia Line in - 2x chinch stereo oraz wejście subwoofer - 1x chinch (nie licząc głośnikowych), mam podłączone do amplitunera poprzez wyjście pre-out sub w ampku do wejścia subwoofer w subie czyli w sumie kabel chinch-chinch (pojedynczy)
przy takim podłączeniu mam ustawione pokrętło odcięcia (crossover) na maksa, głośność na 3/4 a fazę na normal
w tym momencie wszystkimi parametrami pracy steruje amplituner po dokonaniu kalibracji tzn ustala częstotliwość odcięcia, głośność w zależności od wielkości głośników przednich, konfiguracji i pomiarach pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w koncu wymieniłąm tego suba na jamo 250 i jest to powiem szczerze niebo a ziemia na kozysc jamo tez sie męcze z ustawieniami a ta kalibracja amplitunera to jest ta funkcja Adioodyssey 2 czy cos takego ? to co sie mikrofon ustawia w miejscu odsłuchu ? dziwi mnie ze tam są 3 miejsca odsłuchu kiedy ja chce jedno icon_biggrin.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a ta kalibracja amplitunera to jest ta funkcja Adioodyssey 2 czy cos takego ? to co sie mikrofon ustawia w miejscu odsłuchu ? dziwi mnie ze tam są 3 miejsca odsłuchu kiedy ja chce jedno icon_biggrin.gif

Miejsca odsłuchu są trzy (czasem jest ich więcej, ale to w wyższych modelach), żebyś mogła zmierzyć sobie różne pozycje np. środek kanapy i jej skraje, takie zastosowanie pozwala maksymalnie poszerzyć użytkowe pole odsłuchu. Poza tym możesz pominąć te dwa następne pomiary, albo wykonać wszystkie trzy z idealnego punktu dla dokładności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak włąsnei zrobiłam znaczy nie pominełam bo sie nie dało albo ja nie wiedzialam jak ale poprostu wykonałam 3 pomiary po sobie z mikrofonem w tym samym miejscu icon_smile.gif
ogólnie sciszył mi decybelki na głosnikach prawie wszedzie jest po - 10 albo - 12 db no i zmierzył odległosci od kolumn z tego co na oko widac to chyba nawet dokłądnei mu sie to udało icon_biggrin.gif

puszczałam film z DTS na próbe a czy jest róznica hmmm nie wiem wydaje mi sie ze jakby bardziej dokłądne są dzwieki to znaczy bardziej mozna je zlokalizowac przod tył boki itp ale moze to złudzenie sama nie wiem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...