Skocz do zawartości

Prośba o zestawienie sprzętu do 20 tys PLN


Thekristoff

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie
Na wstępie bardzo bym chcial podziekowac wszystkim, którzy zechcieliby mi pomoc w doborze sprzętu.
A więc zalezy mi na zestawie kina domowego, amplituner plus odtwarzacz bluray oraz zestawie kolumn.
Posiadam telewizor pioneer kuro PDP-LX 5090 i szczerze mowiac zalezalo by mi bardzo na tym zeby pozostac wierny marce i wybrac cos z pioneera.
kolumny nie musza byc pioneera.
zastanawiam sie nad zestawem 7.1 lub 5.1 z duzym i miekkim basem, moj salon ma okolo 25m kwadratowych.
zalezy mi rowniez na tym zeby wszystko do siebie pasowalo i wygladalo estetycznie, mysle tu np o kolumnach zeby byly w kolorze black piano i pasowaly do obudowy telewizora.
jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bym proponował np.
Amplituner-SC-LX71
Blu-ray-BDP-LX71
Oczywiście wszystko Pioneer.Będzie się dobrze komponować.Poza tym te urzadzenia maja dobre recenzje.
Co do kolumn to może Monitor Audio BR6 w zestawie.Ale to jest tylko moja propozycja
Ja osobiście posiadam do kina kolumny JBL serii L.W kinie są moim zdaniem bardzo dobre.
Koledzy zapewne zaproponują więcej zestawów i będzie z czego wybierać
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega pirs z małymi zmianami:
Pioneer BDP-LX71
Pioneer SC-LX72 (lepiej chyba kupić nowszy model skoro jest nawet tańszy icon_wink.gif)
KEF IQ70 + IQ60C + IQ30 (KEFy są od niedawna sprzedawane w lakierze fortepianowym i powinny odpowiadać twoim upodobaniom)
Velodyne CHT-Q10 (jak już skompletujesz wszystko i pograsz trochę, a braknie ci basu to pomyśl nad nim)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do glosnikow i koloru czarny lakier fortepianowy to zdecydowanie polecam serie KEFa ale zdecydowanie XQ. Graja o kalse lepiej a co do wygladu to jest bajka icon_smile.gif

Jezeli chodzi o elektronike Pioneer jest dobry ale w tej cenie sa lepsze klocki icon_smile.gif ... Design jednak maja bardzo fajny ...

Jezeli do kina to konieczny jednak bylby subik ... Velodyne to swietny pomysl .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio te ceny XQ40 za 4 tys to sobie mozna podarowac - albo uzywki albo za jdna sztuke - cudow nie ma. U nas mozna tez taniej wyrwac jezeli ma sie pewne koneksje.... Mozna sie zmiescic w kwocie okolo 20tys ale ze znacznie tansza elektronika niz Pioneer icon_smile.gif

Skoro juz o Pionku mowa to ma bardzo dobre amplitunery (lepsze niz Onkyo, Yamaha czy Denon). Moze z nim konkurowac wysoki model HK i o dziwo moj ulubieniec czyli doskonaly Cambridge Audio 640R. Ampli kosztuje teraz jakies 2500zl (juz pawie go nie ma) a gra moim zdaniem nawet troszke lepiej niz ten Pioneer. Nie posiada co prawda dekoderow HD ale nie dla kazdego jest to najistotniejsze. Swoja droga wchodzi na rynek lada chwila CA 650R- ciekaw jestem jak to sie spisze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pacio te ceny XQ40 za 4 tys to sobie mozna podarowac - albo uzywki albo za jdna sztuke - cudow nie ma. U nas mozna tez taniej wyrwac jezeli ma sie pewne koneksje.... Mozna sie zmiescic w kwocie okolo 20tys ale ze znacznie tansza elektronika niz Pioneer

Nie były to nówki, ale używki też nie - powystawowe wydaje mi się, że z Seven Oaks (taka sieć sklepów AV w UK), ale nie pamiętam dokładnie. Cena dotyczyła dwóch sztuk i obejmowała transport do PL icon_wink.gif Dla potwierdzenia takiej możliwości powiem, że np. model XQ1 czy nawet XQ10 można znaleźć (chyba nawet w kilku miejscach) za niecałe 3000zł (dodając małe koneksje mamy kwotę śmieszną w porównaniu z ceną w PL).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że nie do końca spełania Twoje założenia, ale zestaw 2.1, który stoi w salonie firmowym DENON we Wrocławiu jest godny uwagi!!! Kosztuje dokładnie 19999 zł, czyli w budżecie mieści się, a resztę kolumn możesz powoli sobie dokupywać. Jedno jest pewne dźwięk jest wysokiej klasy!!!
kolumny DALI MENTOR 6 + MENTOR SUB - rodzynki icon_smile.gif
av receiver + dvd/blu-ray oczywiście DENON - niestety modeli nie pamiętam, ale możesz do nich zadzwonić:
Tel.: (71) 316 16 79. Tel.(kom.): 519 547 879
Nawet jak masz daleko, myślę że warto zainteresować się. Sprzęt to ekspozycja, ale w idelanym stanie - byłem tam ostatnio po kable głośnikowe, więc widziałem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
napewno wybór modeli serii "SC" marki Pioneer jest optymalna. Urządzenia dobrze zgrywają się z kolumnami MONITOR AUDIO oraz KEF, chociaż dźwięk oferowany przez powyższe zestawy kolumnowe jest zupełnie inny, dlatego warto posłuchać poszczególne konfiguracje. Propoowałbym jednak także zwrócić uwagę na najnowsze segmenty Cambridge Audio - nowy amplituner praktycznie w pełni wyposażony (także w dekodery HD) Cambridge Audio Azur 650R (cena detaliczna 5299 zł.) oraz wieloformatowy odtwarzacz Blu-Ray/SACD Cambridge Audio Azur 650 BD (cena detaliczna 2899 zł.). Zestaw ten jest bardzo dobrze skonstruowany, oferując naprawdę rewelacyjną jakość dźwięku. Osoby szukającego systemu wielokanałowego, kładząc jednak nacisk na dobre stereo napewno mogą zainteresować się system CA.

W przypadku pytań służę pomocą,
Jacek Lesień
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko dotyczące odtwarzacza Cambridge Audio Azur 650 BD. Pomijając fakt kopii jakiegoś OPPO:

http://www.avforums.com/forums/blu-ray-pla...ml#post11377185
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....1570&page=4

- to chciałbym zapytać jaki jest w tym odtwarzaczu przetwornik wizyjny, bo nigdzie nie mogę znaleść informacji na ten temat. A mój znajomy z moją pomocą szuka odtwarzacza Blu-Ray do 3500 zł, więc Cambridge Audio Azur 650 BD jest możliwy!!!
Na tą chwilę nasz typ to Marantz BD 7004 , który pomimo podobieństw do Denona BDP-2010, dźwiękowo jest od niego lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Cytat

Mam takie małe pytanko dotyczące odtwarzacza Cambridge Audio Azur 650 BD. Pomijając fakt kopii jakiegoś OPPO:

http://www.avforums.com/forums/blu-ray-pla...ml#post11377185
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....1570&page=4



Widze Radi, ze kozystasz z bardzo dobrych zrodel.

A co do AVR, to wydaje mi sie ze Arcam 600 jest bardzo dobry. Kiedys slyszalem z jakas seria Kef'a w ukladzie 5.2 .Bylo to w nowo otworzonym sklepie Best Buy w uk. James Bond na projektorze icon_wink.gif a Efekty z Kef i Arcam 600. Bylo dosc ekscytujaco.

I nie promujac Dali ( bo sam mam) to zestawienie Dali i Denona z serii 4xxx byloby bardzo watre uwagi.

A jezeli chodzi o Sevenoaks w UK, to sprzet Ex Demo nadal jest na pelnej gwarancji.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...