Skocz do zawartości

Ampek + kolumny stereo


Valve

Recommended Posts

Witam serdecznie!
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc liczę na Waszą wyrozumiałość.

Tak jak w opisie, mam zamiar zakupić zestaw składający się z amplitunera i (na początek) dwóch głośników, który w całości kosztował będzie maksymalnie 2000 zł. Przeznaczony on będzie w 95% do słuchania muzyki, od czasu do czasu poleci jakiś film. Ale nie chciałbym, żeby był on nastawiony wyłącznie na muzykę, bo za jakiś czas najprawdopodobniej zostanie rozbudowany do pełnego kina, a co za tym idzie, będzie częściej służył do oglądania filmów.


Rozglądałem się troszkę na allegro za sprzętem i jeżeli chodzi o ampki to zainteresowały mnie następujące:


Yamaha RX - v365

ONKYO tx - sr307

Pioneer VSX - 519

Wizualnie podobają mi się bardzo ampki Harman Kardon z serii AVR, ale wydaje mi się że ze względu na budżet nie znajdę wśród nich nic sensownego.

W każdym razie chciałbym, aby był to sprzęt nowy i w przedziale cenowym ok. 1000 zł. Biorę pod uwagę sprzęt, który za powiedzmy 3-4 lata nie będzie bezużyteczny. Zależy mi na złączach HDMI i na możliwości podłączenia głośników 5.1.


Za drugie 1000 zł chcę sprawić sobie jakieś głośniczki, również nowe. Dokładnie chodzi mi o kolumny podłogowe. Co do nich nie mam żadnych propozycji więc liczę na waszą pomoc.


Dodam jeszcze, że mój pokój ma wymiary ok. 18 m2, ale nie jest to dokładnie prostokąt. Nie jestem też żadnym audiofilem - dopiero zaczynam przygodę z "lepszym" sprzętem.

Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bierzesz pod uwagę zakupu amplitunera używanego? Jeśli tak, to bez problemu uda ci się kupić sporo lepszy amplituner za około 500 zł i zostanie ci 1500 zł na stereo, a za te pieniądze kupisz już całkiem konkretne kolumny.
W ten sposób gdybyś dokonał zakupu w taki sposób za te same pieniądze byś miał i amplituner, i kolumny minimum o klasę lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolałbym sprzęcik nowy, a to dlatego, że ma mi posłużyć jeszcze przez kilka ładnych lat.

Kolumny nie muszą być jakieś audiofilskie (w sumie to nawet nie mam co takich wymagać za tą cenę), chodzi mi o takie, które w miarę potrzeby dobrze zagrają. Bardziej zależy mi na ampku, bo kolumny za jakiś czas i tak będę wzbogacał o pozostałe części potrzebne do kina 5.1, wiec kto wie, czy nie pokuszę się o nowe fronty.

Ale jeżeli znajdę jakiś porządny amplituner, w miarę krótko używany i w bardzo dobrym stanie to możliwe, że kupię i taki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ampek jak najbardziej mi odpowiada, ale co do głośników to nie bardzo. Po pierwsze w ogóle nie podobają mi się wizualnie (wiem, że nie powinienem być wybredny w tym przedziale cenowym, ale cóż), po drugie są mało dostępne na allegro z tego co patrzyłem.

Myślałem za to nad jakimiś Magnatkami, ale jeżeli zapłacę 1200 zł za amplituner to nie starczy mi pieniędzy na Monitory 880, tym bardziej na Supreme 800. Ale chciałbym, żeby głośniczki były zbliżone do nich wizualnie i technicznie.

Amp też nie musi być koniecznie ONKYO, może są jakieś podobne Yamahy, Pioneery?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne, że muszę udać się na odsłuch. A co do tych Quadrali to mi pasują. icon_smile.gif Są ładne, parametry w porównaniu do innych też mają dobre, ale jest ich bardzo mało na allegro. W sumie to nówek stereo nawet nie ma. A pięciu głośników teraz nie chcę, bo nawet nie mam na nie miejsca w pokoju. Gdybym mógł, to proszę o podanie mi firm, które robią dobre głośniki za przystępną cenę.

Wypatrzyłem jeszcze amplituner ONKYO tx-sr506, który jest podobno lepszy od swojego następcy, czyli 507. Czy jest to możliwe, i czy ten ampek może dobrze zagrać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie czytałem o tym na tym forum. Ale nie o to chodzi. Wciąż czekam na Waszą pomoc w dobraniu sprzętu.

Co do ampka to stawiam na OKYO TX-SR507, ewentualnie 506, ale tu też na czekam porady profesjonalistów.

A co do kolumn, to myślałem nad Quadralami, Magnatami, może jakieś Kody albo Jamo. Są jeszcze JBL, ale z tej firmy chyba nie trafię nic dobrego w granicach 800 - 1000 zł za komplet. W sumie to innych firm "na poziomie" nie znam, więc czekam na podpowiedzi. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdecydowanie wolałbym sprzęcik nowy, a to dlatego, że ma mi posłużyć jeszcze przez kilka ładnych lat.
...
Ale jeżeli znajdę jakiś porządny amplituner, w miarę krótko używany i w bardzo dobrym stanie to możliwe, że kupię i taki icon_wink.gif


Przecież jest sporo sprzętu mało używanego, jeszcze na gwarancji - i nie ma niebezpieczeństwa, że zaraz się zniszczy!
Choćby teraz na Allegro są KODY 702F na gwarancji...

Poza tym trafiają się Magnat Monitor 800 i 880 w cenie rzędu 600-700zł, bo więcej na nie raczej nie ma co wydawać (są ciekawsze propozycje).
Sensowne do Twojej powierzchni mogą byc JAMO C405, bo są teraz w bardzo dobrej cenie (tysiąc z kawałkiem za nową parę). Jeżeli masz możłiwość dołożenia do budżetu tak ze 200zł to warto.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 95% to muzyka to odpuść sobie amplituner.Postaw na wzmacniacz (NP.NAD 315BEE-cena w granicach 1200 zł) i do tego dobre monitory.
Sam 2 lata temu kupiłem ampli-do muzy kaszana.Wstawiłem integrę i teraz to przynajmniej gra.A gra lepiej jak 505 w kinie.Po prostu przekazuje więcej szczegółów niż te onkyo.NA AMPLITUNER (506,507,495 itp budżetówki) PO PROSTU SZKODA KASY!!! Takie są moje spostrzeżenia po 2-3 latach obcowania z KD.Ewentualnie można by kupić ampli ale za 4000 lub więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli 95% to muzyka to odpuść sobie amplituner.Postaw na wzmacniacz (NP.NAD 315BEE-cena w granicach 1200 zł) i do tego dobre monitory.

Nie jestem zainteresowany takim zestawem, ale dzięki za podpowiedź.


Cytat

Sensowne do Twojej powierzchni mogą byc JAMO C405, bo są teraz w bardzo dobrej cenie (tysiąc z kawałkiem za nową parę)

Poza tym trafiają się Magnat Monitor 800 i 880 w cenie rzędu 600-700zł, bo więcej na nie raczej nie ma co wydawać (są ciekawsze propozycje).

Jamo s606 też można znaleźć za troszkę ponad 1000 zł, a są chyba lepsze od c405.

Jeżeli możesz, to podaj te propozycje. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie icon_mrgreen.gif , że Magnat Monitor w takiej cenie się pojawiają! Co nie znaczy, że są w tym właśnie momencie...
Choćby takie aukcje były:
używane Magnat Monitor 880 poszły za 360zł Kup Teraz
http://www.allegro.pl/item915227607_magnat...le_kolumny.html

A za 699zł nie było chętnych na nowe 880
http://www.allegro.pl/item912797205_magnat...o_hit_cena.html
podobnie jak za set 5.0 za 990zł
http://www.allegro.pl/item912797198_magnat...0_hit_cena.html

Natomiast co do KODY 702F oraz setów 5.0 i 5.1 to wystarczy wejść na Allegro i sam znajdziesz w ciągu 5 minut, nie absorbując Kolegów z Forum ... icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. I nie wiem, dlaczego uważasz model C405 za gorszy od S606 w ofercie Jamo??? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożność (czy też ilość głośników) nie wskazuje wcale na jakość dźwięku, który się z nich wydobędzie. Model C405 ma mniejsze membrany dla basu, ale za to nie jedną, a dwie. Co prawda obsługują zarówno średnie tony jak i niskie, ale to wiele nie zmienia. Dla zobrazowania powierzchnia membrany basowca w S606 to ok. 1250cm2, a powierzchnia basowców w C405 to ok. 1700cm2 i co teraz powiesz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do kolumn JAMO, wydaje mi się, że s606 są lepsze, ponieważ mają dość duży głośnik niskotonowy i dwa średniotonowe + wysokotonowy, więc teoretycznie powinny zejść niżej i zagrać lepiej.

Taaaa,
to jeszcze lepsze powinny być Jamo S708/718, bo zamiast 20cm na boku to mają 25cm.
A jeszcze lepsze ALtusy na 30cm głośniku icon_mrgreen.gif
Tylko że duży głośnik to jeszcze nie wszystko!

Pacio,
nie łącz głośnika niskotonowego z nisko-średniotonowym lub średniotonowym, bo inne są częstotliwości podziału. Do takich obliczeń to możesz wziąć np. C407, jak już się chcesz wykazać konkretnymi powierzchniami...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo,
zdaję sobie sprawę z tego, że większy głośnik nie oznacza lepszy. Ale wydaje mi się, że ze skoro s606 mają oddzielny głośnik niskotonowy i oddzielne średniotonówki to powinny zagrać lepiej od c405. Ale jak już mówiłem nie za bardzo się na tym znam, więc liczę na radę profesjonalisty, którym jak sądzę jesteś.

Bejz,
dziękuję za propozycję, ale wolę wydać te pieniądze na jakieś lepsze kolumny stereo, bo na 5.0 teraz nawet nie mam miejsca za bardzo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...