Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza do głośników Technics SB-X500A


kaldi

Recommended Posts

Witam. Na początku chciałbym powiedzieć, że nie znam się na sprzęcie muzycznym, a na tym forum zarejestrowalem sie 10 minut temu. Zgłaszam się z prośbą w dobraniu wzmacniacza do głośników Technics SB-X500A http://www.vintagetechnics.info/loudspeakers/sbx500a.htm . Ich parametry to : Opór 8 ohmów, moc (spisalem z tylu glosnikow, nie wiem nawet co oznacza) Input- 140W, music : 70W.

Mieszkam w pokoju 20-metrowym, chcialbym kupic wzmacniacz z rynku wtornego(allegro.pl), o klasycznym wygladzie pasaujacym do glosnikow. Patrzylem na allegro, wiele jest wzmacniaczy w granicach 200-300 zl, tyle tez chcialbym wydac. Jeslio bylaby to niesamowita okazja, moge przeznaczyc na ten cel 500zl. Nie wiem czy to wazne ale slucham polskiego rapu, jazzu i klasyki rocka, zalezy mi na czystm, glebokim basie.

Prosilbym o podanie linkow, modeli, albo chociaz serii czy parametrow, ktorymi powinienem sie sugerowac. Glownie chodzi mi o moc- co oznaczaja rozne typy mocy podane w aukcjach, jak dobierac moc wzmacniacza do mocy glosnikow i czym sa te dwie rozne moce moich glosnikow, oznaczenia serii.


Serdecznie prosze o pomoc, pozdrawiam i z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...