Skocz do zawartości

Sala multimedialna


pioter

Recommended Posts

Witam , nie wiem czy ten temat się tu miesci ale zapytam: szukam materiałów o sprzęcie audio stosowanym w salach multimedialnych (konferencyjnych, wykładowych itp....) , tylko że na www są ogólnie same sklepy , czy ktoś orientuje sie może na ten temat i posiada jakis link bądź materiały ? Z góry dziękuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Ja bardzo chętnie bym reaktywował temat - a zwłaszcza w związku z akustyką wnętrz. Już teraz właściwie każdy lepszy zestaw do kina domowego ma system autokalibracji. A która firma ma to opanowane najlepiej? Pytam, bo mam dość nieregularny pokój - fajnie to architektonicznie wygląda, ale do kina domowego to tragedia... icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy znany producent uważa, że jego system autokalibracji jest najlepszy. YPAO Yamahy, AMEQ Denona, MCACC Pioneera to systemy oparte o jeden mikrofon, który dokonuje pomiaru opóźnienia sygnału dochodzącego z głośnika, i pasmo przenoszone przez głośnik. Pomiar taki jest jednowymiarowy, urządzenie nie jest w stanie zlokalizować umiejscowienie głośnika, chociaż wie w jakiej jest odległości od słuchacza.
Nowością jest system autokalibracji DCAC opracowany przez Sony, która wykorzystuje mikrofon stereo, za pomocą którego system rozpoznaje również, umiejscowienie głośników w pomieszczeniu odsłuchowym, a więc dokładniej kalibruje ustawiena parametrów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...