Skocz do zawartości

Co wybrać?


Myszka21

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic


Jak myślisz , wypadało by przegrzać te monitory , nim polecą na cały gwizdek ? Myszko , cieszę się razem z Tobą . 2 x 65 w to nie mało na taki pokojik ,

proponuję włączyć , powiedzmy na 2 dni (bez wyłańczania) systemu , aby się przepaliły monitory . I nie dawj więcej jak 1/5 mocy .

Ponoć to odwdzięcza się w brzmieniu . Może jestem w błędzie , co na to PACIO i MUZYCZNY ?

Pozdrawiam serdecznie !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson to Ty masz PC czy Arcama ? icon_smile.gif w końcu ?

GAWRON___M - chyba Ciebie dawno nie było tutajj ? hę ?

maciek720 - skąd u Ciebie to powiedzenie o przepaleniu ? icon_mrgreen.gif
Każdy wie o co chodzi, a dla Tych którzy z jakiś tam względów zakupili nowy sprzęt i defakto swój pierwszy - ogólna informacja - słuchać kilkadziesiąc godzin do tak max 22-23 godziny - odwdzięczy się to w późniejszym okresie kulturalnym graniem a więc monitorki się wygrzeją icon_smile.gif na pewno się nie wypalą ani nie przepalą, ale można ja przez przypadek spalić i tu nie żartuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonując wyboru odpowiedniej wysokości podstawek należy kierować się wymiarami obudowy kolumny głośnikowej, własnymi preferencjami brzmienia, posiadanym pomieszczeniem, oraz ewentualnymi sugestiami producenta zestawów głośnikowych.
Niższa podstawka lepiej wyeksponuje niskie tony, natomiast w wypadku podniesienia wysokości można liczyć na poprawę lokalizacji pozornych źródeł dźwięku i ogólnie lepsze zdefiniowanie całej sceny dźwiękowej.
Powyższe sugestie są natury ogólnej - zmiany brzmienia wynikające z różnej wysokości stosowanych podstawek w konkretnym otoczeniu akustycznym i w określonej konfiguracji sprzętowej mogą być bardzo różne.
PS."bezpieczną" wysokością standów jest 60cm należy też pamiętać, że w momencie zastosowania opcji mocowania głośników oraz cokołów pod podstawki - wysokość całości wzrasta o ok. 5cm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki już się grzeją z 8 godzin, do piątku będą wygrzane. Zamówiłam sobie wyżej wspomniany subwoofer. Mam nadzieję, że to poprawi trochę basy w mojej muzyce, nie chcę dużo więcej tego basu ale żeby był troszkę bardziej odczuwalny. Zamówiłam stendy na 80 cm (wysokość ze szpilkami) gdyż siedząc na kanapie mam uszy na wysokości 105 cm. Interconect już do mnie idzie. Kabel kupiłam może nie tak drogi jak polecaliście ale w specjalistycznym sklepie Hi-Fi powiedzieli, że taki po 10 zł za metr będzie wystarczający (2,5 mm grubości). W pianocrafcie jest świetna funkcja PureDirect, wyłączająca elektronikę w ampli i dvd, żeby dźwięk wydobywał się "prosto z płyty" i naprawdę różnica w odsłuchu jest dla mnie ogromna. Od kiedy mam ten sprzęt zaczęłam ostro przerzucać się na płyty, bo różnica między mp3 jest baardzo wyraźna w tym wypadku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłam subwoofer, no to się przekonam na własnej skórze. Skoro tak ze mną piszesz to kolejne pytanie:): Ustawienie subwoofer-a słyszałam, że może leżeć gdziekolwiek, ale czy napewno? Ustawienie go na szafce razem z ampli i dvd chyba nie będzie najlepszym pomysłem, ze względu na generowane wibracje?? Na ziemi?? Pod szafą?? Z boku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że zestaw Ci się podoba, osłuchasz się to zaczniesz wychwytywać różnice pomiędzy jakością realizacji płyt icon_biggrin.gif

co do suba to specem nie jestem ale na pewno nie zaleca się ustawienia go w narożniku pomieszczeń, mój stoi na podłodze w około 1/3 długości ściany prostopadłej do tej z kolumnami
suby generalnie stoją na podłodze bo raczej nikt ich nie wstawia w meble ze względu na wielkość jak i wzbudzenia o których piszesz

pozostaje jeszcze kwestia konfiguracji tego suba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...