Skocz do zawartości

Co wybrać?


Myszka21

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No właśnie przegladam zdjęcia w googlach i rzeczywiście jest dużo zestawów z PianoCraftem, w mateiałach Yamahy sa nawet zdjęcia z tym subem umieszczonym w normalnej szafce telewizyjnej więc z "zabudowa" go nie powinno być problemu, przy takim kształcie zostawienie go na podłodze grozi rozdeptaniem icon_biggrin.gif

poszperałem w necie i wnioski mam takie, że kalibracji nie ma, sub ma wejscie liniowe, PianoCraft wyjście - podłączamy jednym kablem i gra
jeżeli się mylę to proszę o naprostowanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z opinii z ceneo:

"Witam, jeżeli zastanawiacie się nad kupnem tej maszynki to gorąco polecam. Trochę faktów - po remoncie mieszkania i poprzestawianiu nagłośnienia w inne miejsce pokoju zginął mi "dół" - nie było basu tego głębokiego z dołu. Nagłośnienie 5xMordaunt-Short + ampli Yamaha 1400, pokój 24m2. Postanowiłem kupić subwoofer niestety moja drugo połowa powiedziała, że ok ale żadnego dodatkowego gabarytu na podłodze nie chce widzieć, więc zbyt dużego wyboru mi nie zostawiła icon_smile.gif. Znalazłem Yamaszkę FSW150 - rozmiar idealny do wpasowania obok ampli i pozostałych klocków w komodzie RTV. Przed zakupem było trochę obaw czy to coś, co wygląda jak popierdółka, potrafi zagrać tak jak bym chciał. Kupiłem przez net czyli jakby co to można odesłać (AudioŚwiat - polecam). FSW150 nie posiada żadnej regulacji własnej oprócz podbicia strumienia audio otrzymanego z ampli. Podłączenie tylko i wyłącznie kablem "chinch". No więc podłączyłem i zagrało ....... Pierwsze wrażenia bez strojenia parametrów ampli były zadowalające, ale pojawił się trochę zbyt duży pogłos na dole. (Osobiście lubię jak muza jest nie za twarda i od dołu raczej miękka ale z głębokim basem) Mała korekta crossover w ampli pod własne potrzeby i ustawienie strumienia do subwoofera na 60 Hz pomogło niesamowicie (moje monitory też mają przekierowany dół). Wnioski - uzyskałem na dole skalę czystą, mocną i miękką - coś niesamowitego całość gra tak czysto że aż się chce zrobić głośniej, a ta mała popierdółka ma taki wykop, że nawet moje kości drżą od basu. Polecam z całą odpowiedzialnością. Niewątpliwie FSW150 należy podłączyć do amplitunera, który ma możliwość regulacji parametrów np. częstotliwości i koniecznie crossover."

Czyli trzeba ustawić na piano częstotliwość i crossover, może wiesz jak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w instrukcji, którą ściągnąłem do PianoCrafta nie ma nic o setupie dla subwoofera

Z drugiej strony weź pod uwagę, że ten sub był chyba projektowany do współpracy z systemami mini Yamaha i może jest już firmowo dopasowany do monitorków PianoCrafta, brak regulacji ma na celu nie stresowanie przyszłych nabywców, którzy nie maja ochoty na jakieś żmudne kalibracje, chcą podłączyć wieżyczkę i dodatkowa suba i ma grać

w tej recenzji ten sub był podłączony do regularnego amplitunera i głośników innej firmy i może to też miało wpływ na odczucia (nie zapominajmy o ogromnym znaczeniu akustyki pomieszczenia i ustawienia suba)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłam suba dostarczonym w komplecie kablem i gra. Wyłączyłam na ampli basy żeby odciążyć monitorki zupełnie a tubę ustawiłam na połowę regulatora (za mocno rzeczywiście buczy). Zastanawiam się nad zakupem kabla czy jest w przypadku tego kabla aż taka potrzeba? Kolejnym moim problemem jest ustawienie w rogu pokoju trochę słabo czuję ten bas, na środku mam taką niską szeroką półkę pod plazmę, amplituner, dvd itd. zastanawiam się czy nie będzie przeszkadzało jesli na postawię tam tez obok subwoofer obok pozostałego sprzętu. Może on tak stać?
Ja gra to Wam jeszczę nie powiem bo muzyczny_gosc mnie znowu zgani, że muszę wpierw wyrobić milion godzin odsłuchu:)))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podłączyłam suba dostarczonym w komplecie kablem i gra. Wyłączyłam na ampli basy żeby odciążyć monitorki zupełnie a tubę ustawiłam na połowę regulatora (za mocno rzeczywiście buczy). [...]


Dlatego zapytałem - gryzie się jeden opis z drugim..
z tym:
Cytat

Podobno regulacja zaawansowanych opcji amli jest dostępna dopiero po podłączeniu do monitora/tv ale co i jak nie mam pojęcia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to oddaj ten sub i dołóż z 300 do takiego który ma regulację odcięcia fazy bo to tylko ułatwi kalibrację suba
piano nie ma regulacji odcięcia Hz na niskie dla suba , bo tym maluszkiem możesz nie mieć do końca przyjemności
jak go nie ustawisz poprawnie a pokrętło volume tylko obniża buczenie,
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tuba mi pasuje i nie widzę sensu wymiany na coś lepszego w moim przypadku, nie mam aż takich wymagań jak Wy.
Pytanie co do kabla do tuby: mam bardzo dobry kabel coxial (interconnect) czy będzie się nadawał? Bo pasuje do ampli i tuby ale nie wiem czy to ten i czy czegoś nie popsuje? Kolejne pytanie czy kabel do tuby ma mieć tą samą długość co kable do monitorków, czy to ma jakieś znaczenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...