Skocz do zawartości

Co wybrać?


Myszka21

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Proszę mi wieżyć kwestia upodobań muzycznych, Pianocrafty są muzykalnym sprzętem - ale nie oczekuj od monitorków jakiegoś łomotu, wielkiego basu czy coś w tym stylu. Bardzo istotną rolę odgrywa ustawienie monitorków na standach w pokoju, złe ustawienie - powoduje, że zaden zestaw nie zagra jakoś fajnie, wciśniecie ich blisko siebie na komodzie może być błędem - zero basu, kiepska przestrzeń.
Kwestia gdzie chcesz je ustawić - piszę to, ponieważ można kupić .. pomyśleć..: wydałam pieniądze.. więc oczekuję ładnego grania - a to nie tak zawsze i do końca icon_smile.gif .. -> aby nie było, że nie mówiłem.
Kwestia finansów i czy chcesz szukać alterntywy czy chcesz mały, nowy uniwersalny zestaw icon_smile.gif

Ps. Monitorki to określenie tych małych głośników od systemu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli ile musiałabym wydać na podstawki (może jakieś konkretne propozycje, bo w ogóle się w tym nie łapie) aby te satelitki przyzwoicie zagrały?

A jaka propozycja alternatywy? Nie jestem jakąś audiodfilką, oczekuje tylko mocnego brzmienia. Edytowano przez RoRo
korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź, zamiast tworzyć jeden post pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są satelitki (!) - to pełnowymiarowe monitory!!!! icon_twisted.gif

Na początku - jeżeli nie masz wymagań co do sprzętu - możesz kupić standy nawet za 200zł z allegro robione przez ludzi na zamówienie - nie jest to szczyt możliwości - ale lepsze takie standy - nic wciśniecie ic nie wiadomo gdzie i nie wiadomo jak!
Kwestia finansów oraz zamiłowania - jednemu wystarczy minimum innemu nie - to taki temat rzeka
I tylko mnie nie poprawiajcie,że na drewnianych standach monitory nie grają - kwestia finansowa to podstawa.

Czy to Twój pierwszy system audio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jaka propocycja alternatywy? Nie jestem jakąś audiodfilką, oczekuje tylko mocnego brzmienia.


to w zasadzie - jak napisałem na początku - to nie jest sprzęt do mocnego grania, tylko do muzycznego oraz jakościowego - nie uzyskasz trzęsących się szyb w pokoju itp itd - kwestia sprecyzowania - co w Twoim przypadku chyba będzie trudne - nie masz nikogo kto ma obojętnie którego Pianocrafta?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy z tych lepszych:) Wcześniej słuchałam na kinie domowym SONY ale jakość mnie jakoś nie powala.

Nie mam nikogo kto ma sprzęt lepszy niż kino domowe rodziców:)

Nie potrzebuje aż trzęsących się szyb i wściekłych sąsiadów:) Byle mocno grało w moim pokoju.
Lubię po prostu czuć muzykę całym ciałem:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Cześć Myszka 21 ! Stawiałbym na 840 , chociaż by dla tego , że ma dvd , czyli sprzęt uniwersalny . Jak się odbijesz pomyśl o subwooferze i np. 26-32 lcd-ku .

Yamaha posiada wzmacniacz 2 X 65w i naprawdę dopracowane monitory . Po za tym , to stereo , a nie dsp jak w HK - 100.

Tańsza jest Yamaha E-730 , także niczego jej nie brakuje . Do tego metraża obie spiszą się cudnie .

Super zabawy !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek720
Skreślanie Harmana z tego powodu, że ma DSP raczej nie jest rozważne. Jakoś wzmacniacz HK990 także ma dodatki zarezerwowane do tej pory dla KD, a jednak nagrodę EISA i przychylne opinie otrzymał. Mikro system MAS-100 w ostatnim numerze AUDIO został bardzo przychylnie przedstawiony i jest na pewno warty posłuchania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piano jest popularne i gra dobrze , jak gra hk i z jego awaryjnością i popularności będzie wiadomo za jakiś czas,
jest jeszcze denek f102 i jego następca ciut drożej ale bardziej kulturalnie grający i tańszy m37 fajny maluszek też dobrze grający
ale każde z nich w techno a umówmy się że to muzyka bardziej skoncentrowana na skrajach pasm a szczególnie na dolnym będzie grało średnio bez dobrej podstawy basowej

jeżeli będzie muzyka z ipoda lub kompa z mp3 strumienie z itunsa to daruj sobie piano i posłuchaj bose companion 3
moim zdaniem będzie to sensowniejszy zakup i lepiej wykorzystasz ich potencjał, mają naprawdę świetnie zestrojony mały woof bez buczenia dynamiczny
i małe ale wyraźnie grające satelity oparte na szerokopasmowych głośnikach,
jeżeli możesz posłuchaj bose bo to naprawdę fajnie gra i ludzie to kupują jeżeli słuchają z mp3 i to do różnej muzyki,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcowym numerze "Audio" jest test miniwież. Może warto go przeczytać? Wg testu najwięcej basu ma wieża Phillips MCD909, ma też największą moc. Słuchałem jej w MM. Całkiem przyzwoity sprzęt, wizualnie oryginalny, podświetlane lampy, trochę długo się załącza do pracy, trzeba cierpliwie odczekać kilka sekund, ale dźwięk całkiem OK, może się sprawdzić w techno. Koniecznie trzeba samemu sprawdzić, zabrać płytkę lub USB z techno i posłuchać. To może być dobra alternatywa. Poza tym można obejrzeć na niej filmik z DVD, Divix.
Wg mnie Harmann Kardon i Yamaha bez suba mogą sobie nie poradzić w techno. Do tego HK jest za drogi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się kupiłam PianoCrafta 840. Wzięłam pendriva z moją ulubioną muzyką i poszłam do sklepu dla idiotów. Porównałam kilka sprzętów i dzwięk Yamahy był najczystszy i najwyraźniejszy. Kupiłam "bez watu" za 2200, myślę, że to dobra cena. W sumie będzie najbardziej rozwojowy bo w przyszłości dokupie intreconect np Sommer Spirit XXL, dobre kable głośnikowe, tubę basową Yamahy YST-FSQ 150, fajne podstawki (znalazłam coś takiego: http://www.allegro.pl/item930910893_podsta..._za_sztuke.html ) i myślę, że to powinno mnie już całkowicie zadowolićicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłam..... "MALEŃSTWO" to powaliło mnie na kolana... Wiem, że dla Was audiofili to nic takiego ale dla mnie to jak dotąd najlepszy sprzęt jaki słuchałam w domu. Dotarłam jak dotąd do połowy regulatora, dalej się boje bo naprawdę basy z mojej muzyki są potężne, i faktycznie przyda się ten subwoofer aby całkowicie wyłączyć bas na tamtych głośnikach aby je odciążyć. Natomiast to co teraz już prezentuje ten sprzęt to niespotykana i nieznana jak dotąd dla mnie czystość dźwięku, moc w moim małym pokoiku powoduje żwawe poruszanie się sufitem podwieszanym co skutkuje podskakiwaniem lamp i uczuciem jak by wszystko w pokoju skakało:) Naprawdę jestem już bardzo zadowolona a po w/w upgardach będzie bosko. Dzięki za porady wszystkim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...