Skocz do zawartości

Yamaha a-s700 a kolumny


Oleczek

Recommended Posts

Witam!
Obecnie posiadam wpisana wyzej yamahe cd CA 640 i kolumny jamo s606. Gra to przyzwoicie...ale! Chcialem zainwestowac w jakies kolumny z wyzszej polki w granicach okolo 4 tysiace...moze troche mniej-nie obraze sie:]. Slucham: nowych brzmien(smolik, hotel costes, faithles massive attack prodigy) sporo elektroniki(szeroko pejeci dj-e(minimal electro)) oraz nu-metalu, rocka(deftones coma). I teraz pytanie oprocz tego ze wiadomym jest to ze musze to odsluchac przed zakupem to u jakich producentow mam szukac i jakie modele mniej wiecej polecacie? Zastanawialem sie nad KEFami serii IQ lub jakimis B&W. Bede wdzieczny za odpowiedz.
pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisaleś czy szukasz nadal wśród kolumn podlogowych czy może podstawkowych...
A jeżeli chodzi o nakierowanie w którą stronę to szukabym kolumn albo lekko przyciemnionych albo neutralnych. Twój zestaw (Yamaha + CA) na pewno gra jasno więc szukalbym kolumn które nie podkreślają góry. Kefa odradzam ponieważ suchalem iq7 i do twojego zestawu i muzyki nie bedą pasować. Posuchabym kolumn firm Dynaudio, Atc w ostateczności B&W. Ale jeżeli lubisz jasne żywe brzmienie z dobrą podstawą basową to polecam Acoustic Energy np serię Neo3 (do 3000zl) albo wyżej serię Aelite3(4000-5000zl). Ja sam mialem kiedyś acoustic energy aegis evo one i w twojej muzyce sadze taka estetyka brzmieniowa pasowala by idealnie. To tylko moje nakierunkowanie-powinienes isc do salonu odsluchowego i posluchac. Te ktore ci najbardziej przypadna do gustu wypozycz sobie jeszcze za kaucja i sprawdz jak graja w twoim pokoju bo roznica moze byc niesamowita. Zyczę powodzenia w poszukiwaniach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze...nie przegladalem tych kolumn o ktorych piszesz. Nie ukrywam ze oprocz kryterium brzmieniowego chcialbym aby ladnie wygladaly. Rozejrze sie za tymi o ktorch piszesz. Oczywiscie jak bede mial okazje przeslucham. Wiec zabieram sie za szukanie i oczywiscie poradze sie jak cos wpadnie mi...na razie w oko...potem w ucho;]. Oczywiscie nadal jestem otwarty na inne propozycje. a no i zapomnialem dodac ze wchodza w gre tylko podlogowki. W przyszlosci bede chcial rozbudowac zestaw do jakiegos kina domowego.

pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperalem troche w necie bylem w swoim zaufanym sklepie audio w bydgoszczy i nasunely mi sie pewne propozycje. Mianowicie Monitor Audio RS6 albo RX6. Jeszcze nie mialem okazji sluchac ale te pozycje przykuły moja uwage ewentualnie z czegos tanszego w promocji byly jamo bodajrze 407 za 1200zl(ponoc za ta cene rewela). Kolumn o ktorych pisal kolega niestety nie ma mozliwosci posluchac w zadnym salonie w bydgoszczy;/. Co sadzicie o takich opcjach??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze neo3 nie ma w zadnym salonie w bydgoszczy. Jeszcze bede odsluchiwal te rx6 i podziele sie wrazeniami. Dzis bylem jeszcze w innym salonie gdzie podlog swojego asortymentu polecali B&W 684. Wiec obecnie wybor stoi pomiedzy MA rx6 a B&W 684. Najgorsze jest to ze musze zaplacic 50 zl zeby tego posluchac;/.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam,
nadal szukam kolumn ktore sprawilyby ze moj zestaw gra cieplej i plastyczniej. Sluchalem ostatnio Monitorow Rx6 lecz okazalo sie ze nie do konca mi pasuja. Duzo lepiej sprawdzily sie paradigmy monitor 7v5. I teraz moje pytanie. Czy Monitory z nizszej serii BR6 i RS6 pasowalyby do zestawu a jesli by pasowaly waszym zdaniem ktory z nich bedzie lepszy. Przypomnie ze zalezy mi na ociepleniu i uplastycznieniu odbioru dzwieku. Dodam rowniez ze BR6 RS6 i Paradigm 7v5 mam mozliwosc zakupu w cenie 2000zl. Pisze o tych wlasnie MA gdy w tutejszych testach maja opinie wlasnie cieplych i plastycznych. Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...