Skocz do zawartości

Zestaw KD - tradycyjny czy soundbar?


mol

Recommended Posts

Witajcie,

Zastanawiam się nad zakupem sprzętu kina domowego z możliwością odtwarzania mediów (DVD/Bluray, pliki DivX i popularne audio). Zakładam odtwarzanie mediów poprzez komputer z nośnikiem/pendrive/dysk przenośny, a więc osobny odtwarzacz DVD/Bluray nie będzie mi potrzebny. Budżet maksymalny jaki planuję wydać to ok. 2500 zł.

Od razu mówię, że nie interesują mnie plastikowe głośniki porozstawiane po salonie, bo wstyd mi to wstawiać. Muszą być to kolumny generujące dźwięk przestrzenny na w miarę przyzwoitym poziomie lub coś nowatorskiego jak p. soundbary (niestety co do jakości ich dźwięku nie mam kompletnie żadnej wiedzy).

W oparciu o powyższe kryteria wyszukałem sobie alternatywy:
a. Ferguson XL-900 (5 głośników) + Ferguson RB-1150 (sub) + Ferguson AV-660 (amplituner) + Ferguson Ariva HDPlayer 110 (odtwarzacz multimedialny)
b. Samsung HT-BD8200 (soundbar)

Pytania:
1. Czy zestaw A lub B będzie w stanie odtworzyć obraz komputera przez USB lub DVD/BluRay umieszczone w napędzie komputera?
2. Polecacie jakieś inne rozwiązania w tym przedziale cenowym?

Liczę bardzo na Waszą pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Jeżeli soundbar , to napewno nie samsung . Yamaha jest pionierem w tym temacie i bodaj , że od 8 lat robi to najlepiej .

Za tę kwotę proponuję Tobie ysp-300 , ale raczej będzie trzeba pomyśleć o dvd i subie . Lub coś multimedialnego . Z dvd polecam lg dvs 450h , łyka wszystko

włącznie z divix hd , sam go posiadam. Kilka dni temu zamówiłem ysp-4100 z najnowszymi dekoderami . Jaki powierzchnię planujesz nagłośnić ?

Postaram się w ciągu tygodnia opisać pierwsze wrażenia z ysp na 24m2.

Pozdrawiam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie - są to dwie inne filozofie odbioru dzwięku.
Tradycyjna 5.1 - to wiadomo
Soundbar - stara się pokazać dzwięk przestrzenie z różnym skutkiem (dla jednych wystarczy, dla innych to nieporozumienie)
Coś kosztem czegoś - za Ciebie nie zdecydujemy - trzeba iść i posłuchać co najmniej soundbar, bo w kinie zakładam byłeś lub słyszałeś kino w trybie 5.1 ? [domowe]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę, abyście podjęli decyzję za mnie icon_smile.gif

Zapomniałem dodać, że zestaw ma zapewnić w miarę przyzwoity dźwięk (muza i surround) w salonie 6m x 7m.

W soundbarach zyskuje się wygodę, co dla mnie jest dużym atutem. Tak naprawdę to zależy mi na opinii, czy za tą kasę kupić taki twór jak soundbar, czy lepiej zainwestować w coś drewnianego w konfiguracji, którą podałem. 5.1 wiem jak funkcjonuje. Pytanie, czy efekt 5.1 jest podobny np. do tego samsunga, czy ten soundbar w porównaniu z tym zestawem 5.1 będzie 100 lat za murzynami, a zapłacę za sam fakt, że to jest wygodne? Nie mam jak sprawdzić, jak gra soundbar. W sklepie SB nie odzwierciedli z kolei efektu, który osiągne w salonie.

Pomóżta Pany! Coś w drewnie, czy SB w tej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczysz na przynajmniej bardzo przyzwoitą jakość stereo to odpuść sobie soundbara, a już na pewno SB od Philipsa czy Samsunga. SB od Yamahy to panel bardzo wielu małych głośniczków, różnie poprzekrzywianych w celu uzyskania surround'u, ale te z Korei to w sumie zwykłe zestawy 2.1 tylko wiszące.

Także "drewno" i pełnowymiarowa elektronika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, SB żegnam, bo widzę, że tu i w innych tematach wypowiedzi w tej materii są raczej przygnębiające.

Czy jestem w stanie stworzyć przywzwoity zestaw uniwersalny kupując trójdrożne kolumny na front 2x + dokupując dwie satelity na tył (oczywiście tylko dla kina domowego)? Np. taka konfiguracja:

- 2x Altus 200 (do słychania muzy + jako przód w KD) - czy w KD są one w stanie zrekompensować mi brak suba i centralnego (czy będę odczuwał wyraźny dyskomfort)?
- 2x Fenix II sat (satelity do KD);
- Ferguson AV-660 (amplituner)
- Ferguson Ariva HDPlayer 110 (odtwarzacz multimedialny)

Robi się z tego ok. 3000, ale powiedzmy, że żona to jeszcze przeżyje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol
Niestety w dziedzinie audio znaleźć kompromis jest trudno a już urządzenie imitujące kino i stereo..to w ogóle, ale zadowoleni użytkownicy się trafiają - owszem skoro wystarcza to super!

Kolejna sprawa - czy na prawdę koniecznym jest teraz kupno - wszystkiego na raz ?

Jak myślisz czy nie lepiej kompletować w trochę rozłożonym etapie ? sprzęt?

Jak myślisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak myślisz czy nie lepiej kompletować w trochę rozłożonym etapie ? sprzęt?



Właśnie tak sobie myślę, że może lepiej zacząć od porządnego zestawu stereo, a resztę dokupić później (jak żona zapomni pierwszy zakup).

Teraz tylko następne pytanie:

1) Czy jestem w stanie kupić dobry amplituner, który będzie podstawą do kina domowego i muzyki? Czy w tej materii są uniwersalne? Etapy rozumiem tak, że teraz kupuję amolituner + odtwarzacz multimedialny + dwie dobre kolumny do stereo, a potem sobie rozbuduję o subwoofer + centralny + dwie satelity. Czy to miałeś muzyczny na myśli?

Tutaj właśnie wygrzebałem następną rzecz amplituner z odtwarzaczem multimedialnym. Też Ferguson, ale w modelu AV 770. Czy taka rzecz może być dobrą podstawą, czy też lepiej tak jak pacio94 pisał Onkyo TX-SR607?

2) Czy jako dwie dobre kolumny stereo mogę traktować 2x Altus 200?

m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edukacja widze idzie w dobrą stronę icon_smile.gif
Tak, mol kupno - na początku ampli do kina + 2 x fronty - i do tego dvd - powiem tak - jak oglądałeś zawsze przez TV filmy - to a samym stereo - szczęka opada..uwierz mi

Co do Altusów - temat rzeka ..mniej więcej od 20lat na każdym forum icon_smile.gif [zresztą - altusy będą średnio trafionym tematem]
Chyba, ze zdecydujesz się na wzmacniacz + 2 x Altus 300 i tu masz takie kino, że hej dynamika łomot jak trza..tylko może trochę zmęczyć i jakość taka sobie.. można lepiej ..trzeba powoli pomyśleć na co się zdecydować..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra -- dzięki, jakoś sobie już poradzę, bo w tym momencie tematów na forum o kolumnach jest wystarczająco.

Tylko jedna uwaga. W międzyczasie znalazłem instrukcję obsługi do Fergusona AV 770. Z jej nieprzypadkowej ogólności odnoszę wrażenie, że nie obsługuje Full HD, tylko jakieśtam HD. W instrukcji ciągle powtarza się wątek mniej więcej pod tytułem "wtyczkę podłącz do urządzenia HD Ready".

Prośba, jeśli ktoś z Was może mi polecić dobry amplituner kina domowego z odtwarzaczem mutimediów (zintegrowane lub dwa moduły)? W tym akurat temacie jest mało informacji.

Druga kwestia: czy podlączając komputer przez USB będę w stanie odtworzyć np. DVD na takim odtwarzaczu multimediów/amplitunerze ze zintegrowanym odtwarzaczem multi? Oczywiście chodzi mi o odtwarzanie prosto z DVD, a nie kopiowanie obrazu na dysk i dopiero odtwarzanie. Wszędzie tylko się pisze, że odtwarzają one pliki.

Pozdro,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór amplitunera Fergusona nie jest najlepszy, ONKYO, Pioneer, Denon czy Harman/Kardon to renomowane marki, możesz liczyć na dobrą jakość, najnowsze technologie i bezawaryjność, a z takim pół-polskim pół-niewiadomoskąd to nigdy nie wiadomo. Ogólnie Ferguson robi bardzo dobre dekodery SAT, ale na renomę w audio musi jeszcze zapracować.

Po wejściu USB (w odtwarzaczu) nie możesz przesyłać danych z kompa musi to być pendrive (ewentualnie może jakiś dysk 2,5" by poszedł, ale to już trzeba testować).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się podpinam pod temat ale nie chce śmiecic i zakladac nowego. W ciągu tygodnia muszę podjąć decyzję i zakupic kino domowe do pokoju 3x4m. Wham się między: Sony HT-IS100(2000zł), Logitech Z-5500(1300zł) i Yamaha YSP-3000(2200zł). Nie wiem czy warto dopłacac do tego Sony i "Yamaszki" czy brac tego Logitecha? Mam niewygorowane wymagania!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech stawiam na SONY, o Logitechu możesz poczytać sobie w wątkach w dziale PC-Audio (raczej go nie polecamy icon_wink.gif), Yamaha to soundbar (poza tym jest najdroższa), więc do muzyki raczej się już nie nada, a SONY powinno dać radę w stereo i masz pełne możliwości przyłączeniowe czego Logitech już nie gwarantuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...