Skocz do zawartości

Sprzęt do rejestrowania dźwięku.


coolms

Recommended Posts

Witam.
Jestem opiekunem sali konferencyjno wykładowej. Od czasu do czasu muszę nagrać program który odbywa się na tej sali. Do tej pory nagrywanie było proste i przyjemne dzięki kasetom. Niestety to już przeżytek. Moje. pytanie brzmi -
Co może być alternatywą do nagrywania na kasety? Jakim sprzętem można nagrywać dźwięk np w formacie cd -audio. Wiem że są nagrywarki audio ale to jest sprzęt drogi i raczej dla koneserów. Jest jakieś tańsze wyjście?? poniżej 1000zł? Może jakiś model nagrywarki dvd (od kina domowego) ma opcję nagrywania samego dźwięku.

Proszę o podpowiedź lub sugestię jako że na sprzęcie audio znam się niewiele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Faktycznie nie napisałem że mikrofony są zewnętrzne i do tej pory były podpięte do sprzętu technics (kasetowy).
Nagrywanie musi być na jakiś nośnik ponieważ po takiej konferencji jej zapis musi być od razu udostępniony - pewnie na płytce ( jak do tej pory na kasecie)

Może ktoś zna jakąś prostą i względnie tanią nagrywarkę cd-audio, bo z tego co widzę to jedyna opcja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja propozycja nie jest tym czego szukasz?

nagrywasz na nosnik cyfrowy (karty SD zdaje sie)
a pozniej robisz z tego plytke na kompie.

ma oczywiscie wejscie na zewnetrzny mikrofon.
(jelsi potrzebujesz wiecej wejsc, to kupujesz tani mikser).

No chyba,z e potrzebujesz czegos, czym wypalisz plytki bez kompa.
Czyli taki mikserek z dyskiem i nagrywarka w jednym....

sa takie rzeczy, ale nie do 1000 zl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Trochę mnie naprowadziliście.
Zainteresowała mnie opcja z mały mikser + nagrywanie na płyty.
Jeśli wymieniłbym mikser (też jest stary) to mógłbym wydać więcej niż te 1000 ale też raczej bez szaleństw.
Ile takie proste rozwiązanie (mikser z nagrywarką) kosztuje i gdzie tego szukać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Zoom H4, H2, jednakże to nie są tanie rzeczy.
Z trochę tańszych sprzętów: Olympus DS-30/40/50 (różnią się pojemnością). Sam używam DS-40 i bardzo polecam. W dodatku dostaniesz go za ok. 400zł, ale on nagrywa pliki wma. Jakość nagrań jest bardzo dobra (wykład itp. z pewnością się zarejestruje).

Czy to musi być cd-audio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...