Skocz do zawartości

Prosba o pomoc z kablami(ampli-PC)


Macin

Recommended Posts

Witam
wiem ze temat ten na pewno był tu wałkowany X razy ale chodzi mi o dobranie kabli konkretnie pod mój sprzęt ponieważ wiele czytałem, szukałem i pytałem co i jak i odnoszę wrażenie ze co człowiek to inne zdanie a wiec postanowiłem napisać tu posta, ale do rzeczy icon_wink.gif

Mam kartę dźwiękowa
CREATIVE X-FI SURROUND 5.1
http://allegro.pl/item951821302_nowosc_cre..._1_usb_zew.html
i amplituner/dvd czy co to jest..
KODA DRA-660
http://allegro.pl/item944548551_koda_zdvd_jak_nowy.html

chodzi mi o optymalne połączenie tych 2 rzeczy... zestaw ma mi służyć do gier, filmów i muzyki.
I ostatnia sprawa
posiadam kolumny
KODA AV-701 i niedługo zamierzam zmienić ten amplituner na jakiś używany do 450zł. co polecacie?
Zaznaczam ze jestem zielony a wiec zdaje się na wasze zdanie icon_smile.gif
Z góry dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając ten amplituner możesz wykorzystać tylko stereo, czyli potrzebujesz kabla 2RCA-2RCA i tyle. Podłączasz do wyjść RCA z karty i pod AUX w amplitunerze.

Co do zmiany, ja standardowo polecam Kenwooda KRF-V6030 lub model wyższy 7030. Ten drugi ma dodatkowo dekoder DTS, czyli ten mniej popularny na DVD, ale jednak wykorzystywany. Obydwa amplitunery są nieźle wyposażone, wyglądają całkiem dobrze jak na swoje lata i są bezawaryjne (mowa o awariach wywołanych nie wiadomo skąd, a nie przez użytkownika icon_wink.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to tylko stereo? nie można podłączyć tego jakimś innym kablem żeby było 5.1? Jak bym wymienił ampli np na tego kenwooda to będę miał 5.1 czy nadal tylko stereo?. Kupiłem ten zestaw od chłopaka który miał podłączone 5.1, tylko ze nie podłączał tego pod PC tylko do TV.
A co do amplitunera to nie znalazłem żadnego z tych modeli na allegro, a możne polecacie coś z Pioneera ponieważ z tego co mi wiadomo to dobra firma?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner ma wejścia tylko stereo, są cyfrowe, ale tylko wyjścia (jakbyś chciał użyć tego ampa jako samego DVD). Poprzedni właściciel jak podłączał pod TV to wszystko dekodowane miał wewnątrz (ampa), bo za pewne korzystał z odtwarzacz zabudowanego, a nie podłączał nic innego.

Jeśli zmienisz ampa to oczywiście będziesz mógł wykorzystać 5.1. Co do konkretnych modeli to nic więcej nie będę polecał, bo nie mam pomysłu (nie słuchałem zbyt wielu starszych modeli), ale pewnie ktoś napisze ci coś jeszcze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...