Skocz do zawartości

kino domowe amlituner 5.0 - 7.1 + kolumny na razie 5.0


lubik43

Recommended Posts

Witam wszystkich znawców i dobrych daradców w kwestii doboru kina domowego. Nie jestem żadnym audiofilem a jedynie zwykłym odboircą filmów s-f, akcji, przygody i przyrody. Muzyka techno, disco, lekki rock i klasyczna a więc 65% filmy / 35% muzyka radio. icon_biggrin.gif Posiadam cyfre plus HD. Telewizor Philips 46PFL9704H/12 W planach mam ( 1 miesiąc ) kupno kina domowego w grę wchodzą ONKYO TX SR 507/577/607 lub HARMAN KARDON AVR 255 Zestaw głośników M AUDIO REFERENCE HRS 75Q / JAMO S 606 /608 hcs 3 / Harman Kardon HKTS BQ11. Poszokuję dobrze i klarownie grających głośników z płynnym basem. Nie szukam łupiącego. twardego basu a ładnie brzmiącego ciepłego. Wiem,że nie będzie to łatwe ale mam nadzieję na podpowiedż. W przyszłości do 6 miesięcy planuje dokupić Blu-ray ONKYO BD 507 lub HK BD 10. Amplituner i BD z tej samej firmy. Pomiesczenie20m2 domek. W sklepie MM słuchałem z HK AVR 255 + HK HKTS BQ11 muzyka i radio ale ni bardzo to brzmiało więc raczej z głośników HKTS BQ11 zrezygnuje. Natomiast na ONKYO TX SR 507 + M AUDIO REFERENCE HRS 75Q zdecydowanie brzmiało lepiej. Nie słuchałem pozostałe zestawy. Bardzo proszę o ile możecie pomóc to wielkie dzieki. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam zestaw Harmana Kardon + JAMO. M-Audio nie polecamy, bo to chińskie masowe produkty, seria Reference ładnie się prezentuje, ale jakością nie grzeszy. Do twojego pomieszczenia starczy JAMO S606 na front. Poza JAMO możesz jeszcze obejrzeć ofertę firm KODA i Quadral. Wszystko oczywiście do przesłuchania przed zakupem, nie myślę o MM icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż. Tak jak zauważyłem jesteś z Warszawy i tutaj mam prośbę. Od poniedziałku przez dwa dni będe z wizytą w stolicy i bardzo zależy mi odwiedzić dobre profesionalne salony z sprzetem do odsłuchu ale omijając molochy MM czy Saturn bo tam jedynie można włączyć podotykać i wyjść zniesmaczonym. Czy mógłbyś ewentualnie podać dobre odresy za co serdeczne dzięki. Co do M-Audio to wiem chińska produkcja z biurem w niemczech. Co jest ważniejsze amplituner z wyższej półki a budżetowe kolumny czy odwrotnie? Proponujesz na front Jamo S 606 a co z centralnym i tylnymi z jakiej firmy? Raczej szukam zestawu w czarnym piano lub w obudowie rodowanego aluminium a żeby dobrać do Philipsa. Jaka jest faktyczna różnica pomiędzy HK AVR 255 a ONKYO TX SR 607 Pytam o to ponieważ wiekszość bo aż 70% raczej proponuje Onkyo twierdzac o bogatszym wyposażeniu i niższej cenie. Jak jest naprawdę? Ja pomyślałem sobie w ten sposób. Bardzo dobry amplituner i bardzo dobre frontowe kolumny a tył centralne z budzetowego pułapu. Co Ty o tym sadzisz? Pozdrawiam
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja pomyślałem sobie w ten sposób. Bardzo dobry amplituner i bardzo dobre frontowe kolumny a tył centralne z budzetowego pułapu.

Centralny powinien być z tej samej serii co fronty!
No ewentualnie jeśli głównie bedziesz "bawił się" w stereo, to możesz kupić niższą linię - ale u Ciebie przeważa KD, więc takie rozwiązanie raczej odpada...
Poza tym możesz kupować "kawałkami" - pierw amplituner z kolumnami frontowymi, a potem dokupić centralny i tyły.

Co do porównania HK255 z Onkyo, to HK jest chwalony m.in. za wydajne zasilanie. A to też kosztuje...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponowałem cały zestaw czyli ONKYO TX-SR607 + JAMO S606 HCS3 icon_wink.gif Zresztą sam o tym pisałeś.

Co do porównania ONKYO vs HK. Dopóki sam nie usłyszysz to się nie przekonasz. Za ONKYO przemawia super wyposażenie i niezłe zasilanie, czyli ogólnie jakość/cena, HK także ma dobre zasilanie (ten producent podaje realne moce, a nie jak większość PR'owskie bajeczki) i ma lepszą czyt. bardziej zbliżoną do wzmaków stereo za podobną cenę ogólną barwę/prezentację dźwięku (czy to usłyszysz to już inna sprawa).

Odnośnie sklepów. Szczerze mówiąc nie wiem co ci polecić, w Wawie jest dużo salonów audio, ale większość skupia się na sprzęcie stereo. Ciężko znaleźć miejsce gdzie możesz spokojnie porównać kilka różnych setup'ów kina domowego (w budżetowej klasie, bo oczywiście w tych salonach "pro stereo" znajdziesz elektornikę KD, ale w "trochę" wyższych cenach). Jest np. sklep Media Centrum przy al. Krakowskiej (mają spory asortyment i większość sprzętu przystępnego cenowo), ale jak kiedyś tam poszedłem to się załamałem, obsługa nawet nie wymruczała "dzień dobry" icon_evil.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja zaproponowałem cały zestaw czyli ONKYO TX-SR607 + JAMO S606 HCS3 icon_wink.gif Zresztą sam o tym pisałeś.

Co do porównania ONKYO vs HK. Dopóki sam nie usłyszysz to się nie przekonasz. Za ONKYO przemawia super wyposażenie i niezłe zasilanie, czyli ogólnie jakość/cena, HK także ma dobre zasilanie (ten producent podaje realne moce, a nie jak większość PR'owskie bajeczki) i ma lepszą czyt. bardziej zbliżoną do wzmaków stereo za podobną cenę ogólną barwę/prezentację dźwięku (czy to usłyszysz to już inna sprawa).

Odnośnie sklepów. Szczerze mówiąc nie wiem co ci polecić, w Wawie jest dużo salonów audio, ale większość skupia się na sprzęcie stereo. Ciężko znaleźć miejsce gdzie możesz spokojnie porównać kilka różnych setup'ów kina domowego (w budżetowej klasie, bo oczywiście w tych salonach "pro stereo" znajdziesz elektornikę KD, ale w "trochę" wyższych cenach). Jest np. sklep Media Centrum przy al. Krakowskiej (mają spory asortyment i większość sprzętu przystępnego cenowo), ale jak kiedyś tam poszedłem to się załamałem, obsługa nawet nie wymruczała "dzień dobry" icon_evil.gif


Bardzo dziękuję za odpowiedż i muszę powiedzieć, że znalazłem kilka adresów min. Media Centrum ul. Morcinka gdzie bardzo elegancko reklamują swoje usługi. No właśnie za 1-dno godzinny odsłuch sprzętu 50 zł. Czy w szystkich takich ala profesionalnych salonach w stolicy życzą sobie takie opłaty? Jeżeli tak to szkoda mojego czasu. Wczoraj byłem w MM porównać Onkyo 607 podłączone M-Audio Reference 65 muzyka z płyty haus - po 10 min. od nadmiaru basu lekko byłem zmęczony. Nastepnie Jazz i tu już było lepiej ale jednak coś dla ucha dalej nie tak. Doczytałem się, że właśnie Onkyo pracują z przewagą basu. Następnie HK AVR 255 I tu na moje ucho troszkę lepiej. Póżniej podłaczono Marantz który wypadł w odsłuchu najlepiej. Przez 30 minut moje uszy doznawały przyjemność. Zastanawiam się nad Marantz SR 6004 ale jak wspomniałeś omijając M-Audio. Jamo nie sprzedają. Zaproponowano firmy Prima i Canton. Bardzo pasowały mi do Philipsa JBL 5.1 ale cena około 6000 zł za plastyki - wygórowana! Odpadły także HKTS BQ11. Myślę,żę masz rację dobry amplituner i dobrej klasy fronty z centralnym a za jakiś czas tylne. Zrezygnuję z BD na rzecz głośników. Może wiesz jakie do Marantz dobrze dobrać fronty ale z płynącym a nie dudniącym basikiem. Ale odsłuch i jeszcze raz odsłuch. Miło i ciepełko Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś-nie tak dawno jakiś dystrybutor sprzedawał zestawy Marantz + Elac.Teraz do marantza mają Mission-y.
W," dziale"stereo(na tym forum)- Gościu kupił Marantza ale wzmacniacz, właśnie po odsłuchach ,z elac-ami.
Spróbuj jeśli masz możliwość odsłuchać Elac FS 58,a jeszcze lepiej Fs 68.A ha-są one również dostępne w zestawach 5,0 i 5,1.ale nie wiem gdzie.klik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubik43 zainteresuj się Marantzem SR5004 jest tańszy od 6004 a różni się praktycznie niższą mocą (ewentualnie jeśli to ma znaczenie wyższy model ma więcej wejść/wyjść HDMI oraz łącze USB) - zaoszczędzone pieniądze przeznaczysz na kolumny
co do kolumn to do mojego Marantza 5003 używałem Kefów, polecane sa także Monitor Audio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...