Skocz do zawartości

Ustawienie kina domowego i mebli w nowym pokoju,


makkam121

Recommended Posts

Witam
Jako, ze zbliżam się już do wprowadzenia do nowego domu i kompletuję zestaw kina, toczę ciężką walkę z meblami i sprzętem(na razie rysując na papierze). Próbuję wymyśleć takie ustawienie, aby kino domowe spełniało swoją rolę, a meble komponowały się w sensowną całość w pokoju.

Pokój 24m^2

Do ustawienia mam:
-jakiś zestaw kolumn 5.1
-resztę sprzętu(amplik, gramofon itp.) - najlepiej zeby stały na specjalnym stoliku na sprzęt
-telewizor 42"
i meble:
-łóżko, liczmy 1mx2m
-kanapa dwuosobowa (długość ok. 175cm, głębokość 80cm)
-ława do kanapy (jakiś 1m na 0,4m, niska)
-2 fotele (całkiem "zwarte", wejdą na obaszar 0,5m x 0,5m)
jakaś szafka + regał na książki


Biurko jest jedynym meblem, którego pozycja jest z góry ustalona z powodu okna. Drzwi balkonowe -1,4m

Na obrazku linią przerywaną oznaczyłem skosy(zatem telewizora się tam nie powiesi, ale np. kanape/łóżko da się ustawić.

Bardzo bym chciał, aby po ustawieniu wszystkiego nie tylko był komfort oglądania filmów, słuchania muzyki ale żeby też pokój jakoś sensownie wyglądał

W związku z tym serdecznie proszę o rady jak ustawić to wszystko, bo ja już się prawie załamałem. Jestem otwarty na wszelkie sugestie

PS Jakby coś mi się jeszcze przypomniało to będę pisał.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No, łóżka jakby co nie zamierzam się pozbywać icon_razz.gif
A, tak na serio, to łóżko na 100% ma być zwyczajne(2m x 0,9m), a co do kanapy....tak sobie myślę, że może fotele by starczyły...jednak nie ma to jak bachnąć się w dobrej pozycji przed kolumnami, a nie gdzieś na łóżku w rogu
Bo mi się zdaje, że kiepsko by było gdybym umieścił telewizor z 42" i kanapę przy przeciwnych ścianach. To oznaczało by że odległość by była koło 4,5- 5m, a w takim przypadku mógłbym mieć już bylejaki telewizor, ponieważ oko nie odróżni Full HD od jakiegoś przeciętnego XviD'a . Optymalna odległość to 2,5-3m czyli wypada środek pokoju, ale boję się, że taki pokój może być za mały żeby takie ustawienie sensownie wyglądało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowita rację, że to troszkę za mało miejsca na upchanie tego wszystkiego w takim pokoiku dlatego chyba lepiej kupić wygodniejsze fotele i w razie potrzeby ustawić je odpowiednio zarówno do kina jak i do stereo. Sam tak musiałem robić przez dłuższy czas zamin zmieniłem "lokal" na większy. Co do odległości od TV to ja mam 50" FULL i oglądam najczęściej z 3m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...