Skocz do zawartości

PianoCraft MCR-640, wymiana kabli i grzanie monitorków???


ferris74

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów icon_smile.gif

Za dwa dni będę posiadaczem (mam nadzieję że szczęśliwym) PianoCraft MCR-640 i proszę o poradę, jakie kable IC i głośnikowe najlepiej dokupić do tego zestawu (stosunek jakości do ceny też jest ważny) i jak wygrzć monitorki żeby zagrały najładniej.

Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat i dowiedziałem się że kable IC: Sommer Spirit XXL, głośnikowe: chorda carnival silverscreen, i że nie można grać głośniej na początku niż 1/5 mocy, ale chciałem prosić o potwierdzenie tych teori lub zaprzeczenie i może jescze jakieś inne kabelki???
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych teorii na temat wygrzewania jest sporo.Jedni karzą puszczać muzykę ,inni tony testowe .Po prostu sobie graj na normalnej głośności i wszystko ładnie się dotrze i ułoży. Co do kabla.Nie napisałeś z jakiego jesteś miasta .Dobrze by było podłączyć kilka kabelków i wybrać nie optymalny do wierzy ale optymalny dla Ciebie i Twojego pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Krakowa, nie wiem czy to coś pomoże ale pokój mam 4m x 3m i na krótszej ścianie będzie sprzęcik tylko że głośniki wylądują na regale na wysokości 2m, bo na chwilę obecną nie mam miejsca na stojaki.

P.s.: znalazłem w domu takie głośniki: http://audio-database.com/ONKYO/speaker/d-052ax-e.html
, co to jest teraz warte i czy zagrają one z PC 640 ?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są proste kolumienki ONKYO od miniwieży.
W każdym razie te kolumny Yamahy które są w komplecie z wieżą powinny zagrać lepiej od tych Onkyo.

2m od ziemi to trochę dużo ...
Przynajmniej spróbuj pochylić te kolumny (o ile masz możliwość takiego ich zamontowania, by nie zsunęły się z szafy...)

Co do wygrzewania to już różne metody określił Audionet i normalne granie jest chyba najlepsze. Trochę głośniej też można puścić na chwilę (aczkolwiek profilaktycznie - nie w perwszej minucie grania).
O różnych kablach już było napisane, aczkolwiek głównie krytykowane są kable głośnikowe a nie IC.
Poza tym pytanie ile możesz wydać na kable i jakiej długości potrzebujesz? Jeśli teraz musisz mieć długie (na górę szafy...) a później wystarczą Ci krótkie to lepiej poczekaj i nie kupuj byle czego...
Z PC nieźle zagrały np. kable Reson, ale to koszt rzędu 45zł za metr (bez konfekcji...)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...