Skocz do zawartości

Problem z CA 640A


PawelZ

Recommended Posts

Witam.

Jestem w połowie szczęśliwym posiadaczem CA 640A jednak mam mały problem. Nie działa mi prawie w ogolę lewy kanał (gra bardzo bardzo cicho), prawy jest w 100% sprawny. Oddałem wzmacniacz do naprawy ,ale niestety w wielkiej Brytanii. Po kilku dniach dostałem odpowiedz, ze nie są w stanie go naprawić ponieważ część do niego nie jest już dostępna w sprzedaży (wydaje mi się, ze to troszkę ściema jest), na papierze napisali mi : ''unit requires replacment power regulators in the audio stage'' niestety nie wiem jak to się ma do języka polskiego, ponieważ nie znam się tak dobrze na podzespołach elektronicznych. Mam zamiar wysłać go do polski wraz z CD playerm (mam z nim tez mały problem) i tutaj próbować go naprawić. Chociaż jak bym wiedział jak dokładnie wygląda to co mam wymienić to mógłbym w końcu zacząć rozwijanie moich zainteresowań i spróbować samemu go naprawić. Proszę o jakakolwiek pomoc jeśli ktoś coś wie na ten temat. Z góry dziękuję!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co napisali mi, ze: ''part no longer avaible''. Myślę, ze głównym powodem jest ich lenistwo bo skasowali mnie dosyć ostro za ''expertyze'' wiesz nie powiem ze nie obyło się od ostrej wymiany slow, bo wydaje mi się, ze nie jest to jakaś specjalnie wyrafinowana operacja na wzmacniaczu. Jeśli chodzi o potencjometr to nawet wiem co to jest tylko teraz pytanie czy bardzo ciężko jest wymienić go samemu? a poza tym jak byłby popsuty to czy te objawy pasują do tego? bo głośniej/ciszej mogę robić bez problemu i nawet ten lewy popsuty kanał podglasnia się? Chyba ze chodzi o potencjometr lewy/prawy kanał?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz w to bagno dalej brnac albo zamiast dac sie dalej kroic i denerwowac sprobowac znalezdz czesci na rynku wtornym lub caly taki wzmacniacz. Cambridge jest angielski jego cena na rynku wtornym jak przypuszczam w UK jest niewielka. Czasami lepiej sobie odpuscic i zyskac na czasie a moze i na kasie and enjoy the music:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony w serwisie napisali wyraźnie o jakimś regulatorze, ale skoro działa ci regulacja głośności to na pewno nie chodzi o potencjometr (regulator) głośności. Może jest to kwestia, jak sam napisałeś, potencjomteru balansu.

Tak naprawdę już samo zachowanie serwisu jest mocno podejrzane, jakby się czegoś bali. Może defekt nastąpił z przyczyn błędu fabryczengo, albo czegoś tego rodzaju i dlatego cię olali. Ciężko powiedzieć rynek w UK jest bardzo duży, co za tym idzie konkurencja jest bardzo silna, tym bardziej dziwi olewanie klienta, który chce zapłacić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogolenie to potencjometr balansu tez działał z tego co pamiętam wiec teraz to już w ogolę jestem skołowany,ale chyba
w sumie może macie racje w tym co napisaliście, chyba nie ma sensu w to brnąć może kiedyś jak będę jechał do polski to zabiorę go ze sobą i ktoś podejmie się naprawy. Tak ogólnie to bardzo bylem zadowolony z tego wzmaka. Moze ktoś wie co by podobnie brzmiało jak640a + 640c? bo jak już miałbym kupować to nie koniecznie mi się podoba design CA a tak ogonie chyba będę miał uraz do tego sprzętu. Moze jakaś starsza seria Marantza 5003-5002? Chciałbym się tak zamknąć w 1500zl za używane cd i wzmak. W tym momencie słucham na Yamaha 396 + Philips cd850 na kolumnach B&W CDM1SE. Pozdrawaim i dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłeś już nastawiony na sprzęt używany to pozostań przy tym. Wejdź sobie na "avforums.com", jest to prawdopodobnie największa stronka/forum z poradami i giełdą hi-fi/KD. Ogłoszenia pojawiają się na bieżąco, ceny na ogół można mocno negocjować, po prostu raj dla audiofila. U nas w kraju chyba nigdy tak nie będzie... Chociaż trzeba mieć nadzieję icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...