Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Denona AVR 1306


matrixman

Recommended Posts

Na wstępie witam wszystkich Audiomaniaków i Kinomanów !
Kupiłem trochę przypadkowo Amplituner kina domowego Denon AVR 1306 wraz z DVD 1730. Koleją rzeczy chcę powoli skompletować cały zestaw kina domowego 5.0 Na początek szukam podłogowych głośników stereo do pokoju 20 metrowego. Z racji ograniczonego budżetu i tego, że to moje pierwsze kino chcę wydać na wszystkie głośniki maksymalnie 1 000 zł. Wiem, że to mało, żeby zbudować coś porządnego, szczególnie że amplituner to najniższa półka Denona, ale moje uszy i tak będą zadowolone. Chodzi jedynie o poprawny stosunek jakości do ceny oraz w miarę przyzwoite brzmienie.
Z racji tego, że planuję kupić nowe głośniki planuję oprzeć się na kolumnach firmy STX, która gdzieniegdzie jest zachwalana za dobrą jakość/cena.
Planuję na początek zakupić kolumny stereo LINK a potem w miarę kolejnych wypłat w pracy kompletować pozostałe elementy. Zakładam zestaw 5.0 więc kolumny frontowe mają też przekazywać trochę więcej basu stąd taki właśnie wybór. Kolejne elementy być może będą ze stacji Wharfedale.
Proszę o informację czy to co zamierzam to w miarę słuszne podejście jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości i do Denona.
Inne propozycje mile widziane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn STX raczej nie polecamy, nie są najlepsze jakościowo. Głośniki, na których są oparte to tańsze zamienniki TONSILu, a obudowy są zbudowane z cienkich płyt i nie wyglądają najlepiej. Jeśli na cały zestaw chcesz przeznaczyć 1000zł to są w sumie dwie możliwości warte rozważenia, tańsza TAGA TAV-606, albo trochę droższa KODA AV-702 v.2. Niestety elementów TAGI nie kupisz oddzielnie, a KODY nie opłaca się tak kupować, dlatego sugerowałbym uzbieranie całej sumy i kupno całego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...