Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam mam głośniki genius 5100 i mam problem z nimi.Mam je podłączone przez 3 ROŻNE kable 2rca do karty dźwiekowej mint i tylnie grają ciszej niż przednie Jest to wina kabla czy ogólnie całego zestawu. I czasami subwoofer dziwnie "brzęczy" . Czy czeka je zwrot na gwarancje? czy ten model taki juz jest? icon_neutral.gif
dzieki z góry icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

witam mam głośniki genius 5100 i mam problem z nimi.Mam je podłączone przez 3 ROŻNE kable 2rca do karty dźwiekowej mint i tylnie grają ciszej niż przednie Jest to wina kabla czy ogólnie całego zestawu. I czasami subwoofer dziwnie "brzęczy" . Czy czeka je zwrot na gwarancje? czy ten model taki juz jest? icon_neutral.gif
dzieki z góry icon_cool.gif




Trochę chaotycznie napisane/

Jaka karta dźwiękowa ?

Tylne czyli satelity są to bardziej głośniki efektowe tzn dają Ci efekt przestrzenny np. Na meczu z DD są w nich klaski itp. By one grały potrzeba dźwięku nagranego w dźwięku przestrzennym np DTS 5.1 ,DTS MA HD, DD. Czyli tylnie nie grają tak głośno jak przednie.
Większość muzyki jest w stereo 2.1 Czyli grają Ci fronty i sub.
Subwoofer jeśli brzęczy to jego wina bo za słaby ale uszkodzony. Trzeszczy jak jest cicho czy tylko jak jest na "Full" ?

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówisz z tym dźwiękiem.jak gra nawet zwykła muzyka w mp3 to słychac jakby tylko niektóre instrumenty nie całkiem głos jak w przednich.Ale centralny jest jednak ok.
Spodziewałem się czegoś innego po tych głośnikach.Trzeszczy lekko jak jest ok na 50 a na maxa ma 79 Vol.
Czy dać je na gwarancje z subwooferem.Może to jego wina.raz miałem taka akcje ze były wstrząśnięte??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dokładnie tak jak mówisz z tym dźwiękiem.jak gra nawet zwykła muzyka w mp3 to słychac jakby tylko niektóre instrumenty nie całkiem głos jak w przednich.Ale centralny jest jednak ok.
Spodziewałem się czegoś innego po tych głośnikach.Trzeszczy lekko jak jest ok na 50 a na maxa ma 79 Vol.
Czy dać je na gwarancje z subwooferem.Może to jego wina.raz miałem taka akcje ze były wstrząśnięte??



Ten odgłos tylnich daje ci właśnie tą jakby "scene" echo.
Głośniki to jedno ,źródło to drugie czym je napędzasz ?

Spróbuj jakiegoś utworu z płyty albo jakości lossless np. flac mp3 samo w sobie ma takie trzaski i szumy.

Co do suba to trzeszczy czy buczy ? Jak trzeszczy cały czas jak jest na nisko ustawiony i jak na wysoko to chyba można na gwarancje. Sub to głośnik niskotonowy który jak to głośnik łatwo uszkodzić jak nie jest chroniony. Jakie to było "łupnięcie" ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie to dźwiek mam z komputera przez 3 kable 2rca.
Głośnik jest ustawiony na biurku a jest ok wielkosci komputera.
Nie wiem o jakie łupniecie chodzi głośnik nie buczy a brzeczt czasem jakby miał cos z membraną.Brzeczy tylko jak podgłośnie do 50-55 a ma 79 vol.
z płyty audio CD to samo.co to może być?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...