Skocz do zawartości

JAkie kolumny do CAMBRIDGE AUDIO AZUR 540 A v2


edi123

Recommended Posts

Witam!
Bardzo proszę o pomoc w doborze kolumn do wzmacniacza CAMBRIDGE AUDIO AZUR 540 A v2 do pomieszczenia 14m2 w prostokącie, na jednym końcu szafa zabudowana (w niej domyślnie kolumny) na drugim końcu podwójne łóżko i mała komoda. Siedząc na wprost szafy: okno po prawej, drzwi po lewej icon_smile.gif. Muzyka… : Pink Floyd (szczególnie : A Momentary Lapse of Reason i cała reszta), Oldfield : The Songs Of Distant Earth i cała reszta, sigur ros (takk… i j.w.), Bjork, Michał Lorenc (OST. z filmu BANDYTA). i cała sterta kaset i płyt CD. A cena kolumn do +- 1400zł
o wzmacniaczu : http://www.magazynstereo.pl/recenzje/Cambr...40%20A%20V2.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc z nówek podstawkowych bardzo dobre opinie zbierają w testach (oczywiście w cenie do 1400 +/-):focal chorus 705-ciut droższe,magnatQantum,ale do CA najbardziej podchodzą Monitor Audio np.BR2.I chyba z taką kwotą postawiłbym na te ostatnie.Ale oczywiście po odsłuchu,bo może się okazać iż za jasno(ostro) grają(dla Ciebie).Generalnie CA są "jasnymi" wzmacniaczami i należy do nich dobrać jak najbardziej neutralne kolumny-taką opinię mają kolumny Heco,i te Magnaty jw.Także najważniejszy jest odsłuch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz icon_smile.gif Z odsłuchem kicha bo mieszkam ,,daleko od wszystkiego” (uroki spokojnych miejsc (to nie więzienie icon_razz.gif) ). Wybrałem te magnaty, posłucham…. i będzie wiadomo, zresztą czasami odsłuch może być względny od wielu czynników włącznie z samopoczuciem. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam po długiej przerwie…
Zestaw gra rewelacyjnie w całym zakresie częstotliwości, na mały pokój bas brzmi mocno ale nie natarczywie, średnie i wysokie częstotliwości też super. Raz nawet zestaw grał na polu na otwartej przestrzeni i tam też się nieźle spisał. Nie wiem tylko na ile moja opinia jest wiarygodna, bo jak się okazało po przypadkowym badaniu słuchu (trafiłem w przychodni na bezpłatne badanie i poszedłem…) w zakresie niskich częstotliwości słuch ponadprzeciętny zato w wysokich już prawie klapa icon_smile.gif muszę zdobyć dobry aparat słuchowy żeby nadrobić utracony ,,zakres” i wtedy ponownie podzielę się wrażeniami z odsłuchu. Jeśli macie możliwość zrobienia sobie badania słuchu to serdecznie polecam, niejeden ,,Audiofil” się zdziwi i zrozumie że przepłacił za sprzęt icon_razz.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...