Skocz do zawartości

cichy sprzet


maciekc

Recommended Posts

miałem okazje przed chwilą ogladac i podziwiac amplituner denon avr 1610 +taga harmony 606 +sw i jestem troche zniesmaczony
nie wiem czy to norma ale dźwięk - żadna rewelacja , mocy tez jakoś tak mizernie - niby 5x100w i zestaw kolumn tez mocny a efektu nie widać
podobno w tym amplu trzeba przeprowadzic kalibracje pzry pomocy mikrofonu i tak sie własnie zastanawiam czy to coc pomoze?bedzie lepszy dżwięk i mocniejszy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z amplitunera - dodatkowo to chyba najtańszy tworek Denona - w stereo będzie właśnie koszmarem - nie będzie to nic ciekawego - wręcz może zaskoczyć - tak jak zrobilo to właśnie Ciebie - ale.. na minus.
Teraz tak - opcja pierwsze - sprzęt kompletnie nie skalibrowany.
Opcja inna - głośniki świerzynki - nie wygrzane - więc grają kiepsko, sucho kwadratowo
Kiepski materiał, nie wiadomo co to za płyty..i tak dywagować - można i można w nieskończoność.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Coś mi się wydaje kolego że nawet nie zajrzałeś do instrukcji tego ampli.Jak już napisał Muzyczny_gość sprzęt napewno nie skalibrowany.Ktoś ten mikrofon tam dołączył i do czegoś on służy.Możesz mi wierzyć że kalibracja dużo pomoże.Skalibruj ten sprzęt,ustaw wszystkie parametry w ampli (bas,sopran itd...)według Ciebie najlepiej.Pokombinuj troche sam.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha łatwo powiedzieć pokombinuj troche sam - nic innego nie robie przez ostatni tydzień tylko ustawiam reguluje i studiuje instrukcje - problem w tym że mikrofon do kalibracji nie wykrywa głosników surround a centralnego raz wykrywa a raz nie.
zastanawiam sie czy dobrze dobrałem głosniki taga harmony 606 do denona 1610
i biore tez pod uwage ewentualną wymiane w/w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci nie gra tak jak sobie życzysz to radziłbym spędzić jeden długi wieczór nad kalibrację, dać pograć przez kolejny dzień dla wygrzania, a w kolejny wieczór posłuchać na spokojnie - wielu płyt i jakiegoś filmu/koncertu.

Mówiąc o kalibracji mam na myśli:
a) ustawienie głośników (najważniejsza sprawa) dla ułatwienia przeczytaj sobie art 1, art 2, art 3
b) uruchomienie ampa z instrukcją w ręku - autokalibracja (dokładna najlepiej na statywie, z zasłoniętymi oknami itd.)
c) dogrywanie systemu według upodobań (jeśli brakuje ci głośności to możesz wszystkie kanały podgłosić o 3-4dB)
Później patrz pierwszy akapit i jak nie zagra to znaczy, że nie trafia w twój gust, albo w pomieszczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wygrzania to chodza juz prawie tydzień natomiast reasumujac
amplituner mam taki
a zestaw 5.1 taki
i teraz jesli chodzi o ewentuaklna zamiane biore pod uwage takie propozycje
jamo 426
ewentualnie
jamo506
sa to zestwy bez suba ale na razie n atyle moge sobie pozwolić
i teraz potrzebuje waszej porady co do dopasowania do mojego ampa
kilka szczegółów- pokój około 20mkw , muzyka-film 40/60
wiem że to żadna rewelka ale moge wydać na zestaw głośników 1500-1600
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem juk u ciebie ale słuchałem u kolegi denona 1610 z jamo 606 w jakiś 30m2 i głośno było. A bas to bez suba ładował że wydawoło mi się jakby za dożo go było ale koledze się właśnie tak podobało. Więc nie wiem czemu tak u ciebie gra cicho.


wcale sie nie dziwie choćby ze wzgledu na różnice pomiędzy w/w tagą a jamo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...